Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 09 kvě 2021, 23:02

VYJÍŽDKA NA VYSOČINU A MORAVSKÝ KRAS Pohledu na bujné křivky teplotního grafu předpovědi nedělního počasí nešlo odolat. Bylo tak nutné vnadnou vyjížďkou ukojit tužbu. Až marnotratně jsem se nemohl rozhodnout kam jet. Lákaly mě Novohradské hory, ale to značilo jet zase přes Táborsko, kde jsem byl před 14 dny. Taky mám vyčíhlý hrad Helfštýn u Lipníku nad Bečvou, který je čerstvě po moderní rekonstrukci. Nakonec vyhrála Vysočina za podmínky, že většina dráhy povede místy kudyma jsem ještě nejel. To obnášelo dlouhé chvíle u mapácké Panoramy a gůgláckého Street wiev, abych vybral asfalty šetrné pro mazděnčin podvozek. A povedlo se do té míry, že tuhle trasu řadím do Top 5 těch nejpěknějších co jsem s Mazděnkou jel.

mapy.png

Vše bylo dnes tak optimální až jsem si bláhově myslel, že jediné co mi ten krásný den zkazí je nová aktualizace Mapy.cz, jejíž hlasová navigace je po novu tak užvaněná, že plánuju jí příště dát mute. Na druhou stranu mám radost že teď Mapy umí i 3D zobrazení a na mém novém telefonu s displejem 21:9 je úplně fascinující dlouhatánský výhled dopředu na profil zatáček na naplánované cestě. Taky jsem ozkoušel široký objektiv tohoto telefonického aparátu ...

IMG_20210509_161621_8.jpg
Hezké, co?

Skutečně mi dnes za volantem bylo tak dobře, až jsem si přál ten pocit nějak zakonzervovat na horší časy. A pak se to posralo!

HAVÁRIE MX-5 Ještě za Blanskem jsem si říkal, kolik bylo otevřených aut, ale žádná Mixka. A pak jsem jednu potkal. Ve škarpě kopytama hore. Bylo to v zátočinách mezi Adamovem a Křtinami kousek od jeskyně Výpustek. Nejdřív jsem měl za to, že je to větší kapotovaná motorka a neměl jsem moc zájem to obhlížet, ale pohled do zpětného naznačil povědomé tvary. Tak sem musel to otočit a jet se podívat pořádně. Bohužel to byla MX-5 a ke všemu zlému i NCéčko. Nejsem té povahy, abych vyzvídal detaily, když ta spoušť a hlavně smutný pohled majitele byly všeříkající. Byl zdravý, stál na nohou, krev jsem neviděl, měl tam spoustu pomocníků, tož sem jel dál. Kurvadrát!

IMG_20210509_181557_0_2.jpg
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod BigBang » 09 kvě 2021, 23:30

Spíš ke všemu dobrému, v NAčku nebo NBčku by na to řidič smutně nekoukal ze silnice...
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod JardaMat » 10 kvě 2021, 20:20

Ráno jsem se vracel v NC z cesty na Vysočině a v Brně jsem viděl asi tuto bouranou, jak ji převáží na přívěse. Byl to smutný pohled, ale hlavně, že řidič je vpořádku!
MX-5, NCA 2.0
Uživatelský avatar
JardaMat
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 0
Registrován: 13 dub 2011, 14:44
Bydliště: Brno

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod KarlosPV » 10 kvě 2021, 22:29

Hmm, krásná cesta, ale dost úzká a často spousta cyklistů. Láká to k rychlým průjezdům, ale k problému je tam blizko :(
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod KubaK » 29 kvě 2021, 10:30

Pořád na tento smutný výjev musím myslet:'((
Jednou jsem tamtudy projížděl, krása.. Vybavuju si, silnice úzká a točivá, spousta cyklistů..
Jak se to nebohému pánovi podařilo takhle otočit??!!
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 01 čer 2021, 08:44

Asi to bude znít nepatřičně až blbě, ale jsem rád že se mnou tu strast někdo sdílí. Taky to furt ne a ne dostat z hlavy. Vůbec si nedovedu představit co bych dělal, kdybych tohle provedl mojí Mazděnce. Prakticky z každé vyjížďky si přivážím pár momentů, za které se stydím. Buď jedu rychle v nepřehledných místech, jinde zbrkle předjíždím, támhle zase předvádím jak to umí MX-5 zalomit do křižovatky, nebo mě někdo nasere a pak úplně zbytečně závodím... Teď v pátek jsem najel asi 250km včetně Buchlováků a pak v garáži jsem si uvědomil, že jsem ten den neprovedl žádnou tuhle lumpárnu až sem se musel pochválit. No a v neděli při jinak moc krásné vyjížďce po České Kanadě samozřejmě všechny výše jmenované neduhy odškrtnuty jako provedené, doprdele! Když ono je tak těžké odolat svodům potenciálu sportovně-ůžasného vozítka. Nevím jak to dělají borci, jaký stupeň morální odolnosti mají, co jezdí v násobně nadupanějších kárách jako GT-R, M3 nebo 911. Jsem proto docela rád, že je v NC rozumný (rozuměj slabší) motor vsazený do naddimenzovaného podvozku, že i řidičské nemehlo má velkou šanci na bezeškodný návrat do garáže. Ale šance není jistota, takže jak tady ten nebohý pán dostal mazdu do tak nelichotivé polohy je sice záhadou, ale to auto za to určitě nemohlo.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod KubaK » 01 čer 2021, 23:07

Jojo, ty "stydné" momenty znám.. Jsem, řekl bych, dost sebekritický, takže otevřeně a nahlas přiznávám, že jsem měl za volem obecně pár "kopanců", na který fakt nejsem pyšnej.. Naštěstí jsem jel vždycky sám, a stáli při mně ten moment všichni svatí, že se skutečně NIC nestalo.. ale bylo to fakt "o prsa"..
Teď ale poslední tři roky, co jezdím služebně-rodinnou hybridní RAVkou, jsem markantně změnil styl řízení.. Ono fakt nechceš moc často v režimu SPORT (byť to má velmi slušný zátah při třech motorech naráz, tzn. 2.5l benzin + 2 elektromotory) poslouchat kvílení bezestupňové e-CVT převodovky, kdy je to někde na půl cesty mezi Vespou a Elektroluxem.. Je to řízení na pohodu a la "pan doktor se zase kochal", ve městě za 5.3l na sto.
Tedy chápeš, jak pak jeden v Miatce pookřeje, když váží cosi lehce přes tunu a sedí na stošedesáti konících, kteří se touží proběhnout. Rozhodně ale netlačím až na limit. Jednak je pro mě Miatka posvátná a skončit mimo silnici (nedejbože v oboře s nožkama nahoře!!) je pro mě naprosto nepředstavitelné a jednak ani nemám odpovídající vodičské schopnosti, abych ji tahal bokem. Dobře, dal jsem nedávno trasu po okreskách mimo dálnici v délce 270km za přesně 3 hodiny. To bylo ale po silničkách, který znám i poslepu, bylo čisto, sucho a teplo, se slabým provozem. Hlavně ale - jel jsem sám! Po většinu času totiž vozím své dva poklady - dítka, 5 a 7 let. To pak vždycky dám 80 či 90 na tempomat a křižujeme si to v klídku krajinou!!
Přílohy
2020_09_19_50.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 20 říj 2022, 16:05

Ten pocit když je v otevřeném roadsteru tepleji než doma v obýváku #energokrize2022
IMG_20221016_182015_0.jpg
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod dopr » 20 říj 2022, 17:32

:D
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 22 kvě 2023, 17:04

Zdarec sporťáci. Nalepím sem pár momentek z včerejší výroční výpravy na Oravu. Šest let a sedmá sezóna s touhle pojízdnou dokonalostí! Jak mě stále baví a těším se na další výjížďku je pro mě až šokující. Je jedno jestli s ní jedu do Alberta pro mlíko. Je fuk jestli je to random výlet na sklonku zimy při 6°C do Rožnova na rozhlednu. Je podružné že včera to putování po Slovensku bylo střídavě ze Sahary na ženitbu čertů a snad šestkrát jsem nasazoval a schovával střechu. Protože si stejně jenom člověk říká "ty vole, to je PURE MAGIC!"

IMG_20230521_153718_2.jpg

IMG_20230521_154118_8.jpg

IMG_20230521_141539_0.jpg
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 46 návštevníků

cron