martin_71: NA 1.6 Cosmo

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod martin_71 » 27 črc 2012, 00:22

Zdravím všechny, je to už více než měsíc, co jsem se zaregistroval na tomto fóru (od té doby sem chodím denně a tak díky všem, že rozšiřujete mé obzory;-) ) a tak je celkem ostuda, že jsem zde ještě nepředstavil svou "vyvolenou", tudíž rychle napravuji... Je to NA 1.6. z roku 96, limitované edice "Cosmo" - pod tímto názvem a v této verzi šlo na německý trh celkem 530ks. Charakteristická je barva "merlot mica" a světlá kůže, jinak je to klasická 1.6 66kW jak ji znáte a to v naprosto původním stavu bez úprav a doplňků (pokud pominu poněkud obskurní rádio, které však měnit zatím nehodlám, jelikož mi v MX jaksi nechybí).
Tímto už jsem prozradil, že autíčko pochází z Německa - dovezl jsem si ho koncem dubna ze Stuttgartu od soukromého majitele (druhého) po cca třech měsících sjíždění autoscoutu24 a mobile.de. Původní požadavek byl kromě původního stavu motor 1.9, z toho jsem ale byl nucen slevit, jelikož sehnat NA 1.9 bez úprav a za rozumnou cenu je i v DE takřka nemožné. Ale zatím spokojenost, výkon mi nijak výrazně nechybí, divočinu mám už za sebou a teď je to spíše na pohodu, no i když...:-) Mazdička má kompletní servisní historii, původní kola MiM 14" (vypadají trochu nedomrle, to přiznávám:-) ), je po výměně rozvodů, náplní, tlumičů a filtrů, tento týden jsou na řadě svíčky + kabely, rád bych ještě pořešil i denní svícení jako ostatní majitelé NA tady na fóru. Najeto 115 000. Střecha je stále ještě původní, i když už se najde nějaká ta prasklinka, ale to mě zatím moc netrápí - garážuji a jezdím topless, takže střechu jsem teď natáhl po 2 měsících kvůli fotce.. Zatím ale těsní - téměř 900km ze Stuttgartu na sever Moravy v dešti mě o tom přesvědčilo:-) jinak ovšem jízda potmě v dešti mezi kamiony na D1 a se vzorkem zadních gum na hranici legality celkem adrenalin:o) ale zvládli jsme to oba. STK naprosto bez závad (jen ty gumy s odřenýma ušima), do druhého dne od dovozu byla na CZ značkách, tady musím chtě nechtě pochválit vstřícnost úřadů.
Co s ní mám v plánu? Asi tady budu těžce nudit, ale: udržovat původní stav (rád bych si ji ponechal co nejdéle a tak to beru tak trochu i jako investici do budoucna) a hlavně jezdit a jezdit:-) vzhledem k povinnostem (práce, rodina, barák, zahrada....) na úpravy stejně moc času nezbývá. Proto mě mrzí každý den, kdy ji nestihnu projet - je to fantastické auto a začínám pozorovat, že pomalu vytěsňuje z provozu i daily car s dvojnásobným výkonem - to bude asi virus zvaný MX5:-).
Up: Kola MAS Alurad 15"x7, ET30
Přílohy
DSC02057.JPG
2013
IMG00574-20131028-1123.jpg
2013
DSCF1292.JPG
2013
DSCF1291.JPG
203
DSC00814.jpg
2012: Zde ještě na původních 14" kolech..
DSC00808.jpg
..a s původním umístěním přední SPZ
Naposledy upravil martin_71 dne 17 lis 2013, 22:26, celkově upraveno 2
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod ZIZU » 27 črc 2012, 05:57

n1! :)
ZIZU
 
Příspěvky: 441
Obrázky: 1
Registrován: 09 bře 2012, 10:47

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod Zed » 27 črc 2012, 08:06

Pěkná číča, ať slouží a dělá radost. Na kola se těším, hned bude vypadat ještě líp.

S tímto: "je to fantastické auto a začínám pozorovat, že pomalu vytěsňuje z provozu i daily car s dvojnásobným výkonem - to bude asi virus zvaný MX5" se nedá než souhlasit, potvrdí asi víc lidí :)
charged "beauty"
charged beast
Miata simply begs to be driven hard!

MX-5 Cup 2018 - http://mx-5cup.cz/
Uživatelský avatar
Zed
 
Příspěvky: 970
Registrován: 25 úno 2011, 12:52

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod Frankie Sporty » 27 črc 2012, 08:20

Hezký interier a i ne tak běžná barva ;), vzhledem působí trochu luxusním dojmem, spíš než lookem hbitého sportovce :) A k tomu viru :) já jsem se z něj naopak vyléčil a podařilo se mi jí vyřadit z kolonky dayly car.. Uznávám, že dost pomohla léčebná kůra v podobě firemního auta s kouzelnou CCS kartičkou :)
Zpátky k autu, blahopřeju, ať slouží.. Kola budou na NA s tímhle stylem parádní a určitě je sympatický snažit se auto zachovat v původním stavu.. ;)
No matter what you do in live... MAKE IT YOUR OWN!!
Uživatelský avatar
Frankie Sporty
 
Příspěvky: 199
Registrován: 02 úno 2011, 21:26

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod Pavel38 » 27 črc 2012, 08:27

Nelze než souhlasit, že je to pěkný kousek. ;-)
MX-5 NBFL, 1,6, SUNLIGHT SILVER
Uživatelský avatar
Pavel38
 
Příspěvky: 313
Obrázky: 11
Registrován: 02 dub 2012, 16:11
Bydliště: Praha

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod IvanGS » 27 črc 2012, 08:41

Jako laik musím říct, že je to krásný kousek a jakákoliv úprava by jí ublížila, jednou (a ta doba není daleko) budou tyhle limitované série vyhledávané a ceněné. Máš k tomu i hardtop (jsou tam na něj šrouby)?
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod Winie » 27 črc 2012, 10:29

nadhera! uzasna. tuhle barevnou kombinaci miluju. Jen ja bych se neudrzel a zacal bych shanet watanabe a pitcrew front :D
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod Edis » 27 črc 2012, 16:03

Moc pěkná,povedla se ti. Udržuj ji v originálu jen tak si zachová hodnotu.
Edis
 
Příspěvky: 231
Obrázky: 0
Registrován: 13 úno 2011, 09:22

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod martin_71 » 06 srp 2012, 08:58

IvanGS píše:Jako laik musím říct, že je to krásný kousek a jakákoliv úprava by jí ublížila, jednou (a ta doba není daleko) budou tyhle limitované série vyhledávané a ceněné. Máš k tomu i hardtop (jsou tam na něj šrouby)?

Ahoj, jsem rad, ze se libi... HT nemam a zatim neplanuji, auto mam doma v garazi a v zime jezdit nebude, takze soft top zatim staci.. Chtel bych ho ale vyhledove napresrok vymenit (je jeste puvodni) a tak zvazuji, jestli jit opet do vinylu nebo spise do latky, kazdopadne by to mela byt ta bezova jaka je ted, plastove okno mi staci. Jaky material je lepsi a jak to vychazi cenove, mate nekdo nejake tipy, kde dobre koupit?
Jinak srouby na HT maji NA i NB tusim vsechny.. u NC nevim, jak je to reseno u verze se soft topem..
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: martin_71: NA 1.6 Cosmo

Příspěvekod martin_71 » 06 srp 2012, 09:01

Winie píše:nadhera! uzasna. tuhle barevnou kombinaci miluju. Jen ja bych se neudrzel a zacal bych shanet watanabe a pitcrew front :D


Kola uz jsem poresil, foto dodam co nejdrive.. Koukal jsem na ten pitcrew front, jelikoz jsem vubec netusil, co to obnasi:-) musim rict, ze je to z meho pohledu pro opravdu velke individualisty :D ma to tady nekdo?
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků

cron