Majdalénka [NA]

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 17:55

Mazda Miata '93

Obrázek


Změny oproti sérii:

Interiér
Volant Nardi Deep Corn 350
Nába Luisi 4106
Řadička Blox
Čtyřbodové pásy Willans
Odstraňěné rádio, topení, spodní část palubní desky, koberce, tlumící hmota z přepážky mot. prostoru a kufru, budíky, tlačítka, plechy kolem nádrže, repro, anténa a trocha další elektroinstalace
Repasované pedálové sety


Pohon
Kardan, diferenciál a poloosy z NB s nízkým nájezdem (mínus 140 000 km oproti zbytku)
Spojka Exedy Stage1
Setrvačník RPC 4,5 kg
Chladič Mishimoto
Filtr K&N
Svody Raceland
Garage5 DeCat
Catback PitCrew
Svíčky Denso
Kabely Magnecor
Roadstertuner uchycení levé strany motoru
Vodní pumpa IL Motorsport
Olej Valvoline MaxLife 10W-40


Podvozek a kastle
Lowprofile světla s čočkama hella
Odstraněné elektromotorky zvedání světel
TSI z tahokovu a blatníkových blinkrů mx-5
S13 Zenki pignose lip
Expanzní nádržka z motorky
Odstraněná nádržka ostřikovačů
Demontáž posilovače řízení
Kompletní repase podvozkových dílů i celé podlahy
Nastavitelné stabilizátory Flyin Miata
Nastavitelné kosti 949 Racing
Siláče Energy Suspension v ramenech a diferenciálu
Siláče superpro na hřebenu řízení
Uchycení výfuku Torque Solution
Výztuhy podvozku Flyin Miata
Výztuhy blatníků Auto Gacchiri
Rozpěra předních tlumičů Beatrush
Ochranný rám NCpower
Coilovery BC racing BR
Čepy řízení SuperNow
Brzdové hadice Russell
Brzdové desky HP+
Brzdovká kapalina EBC307+
Přední brzdové kotouče Brembo
Kola BBS Nardi 7x15"
Naposledy upravil kousmen dne 12 srp 2020, 22:31, celkově upraveno 17
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 18:06

Dnes je tomu na den přesně 2 roky, kdy jsem si začal plnit sen o krásných chvílích prožitých brouzdáním se po asfaltu s autem svých nejtajnějších snů. :D
Auto jsem stručně popsal v prvním příspěvku a během pár dní sem budu doplňovat detaily a fotky z průběhu našeho soužití. Bude to shrnutí dřívějšího tématu, co jsem tady měl. Smazáním někteří přišli o příspěvky, takže se omlouvám všem jejich sběračům. :D

Posledního jeden a půl roku mazda podstupuje urputnou rekonvalescenci po které by měla být fit a blíž mým představám. Předcházelo tomu ale půl roku občasných oprav a hlavně častých vyjížděk, kdy jsem se jenom utvrdil v tom, že můj vkus je velice v pořádku. :lol: Zážitky se tady pokusím v příštích dnech zachytit. ;)

První příspěvek budu aktualizovat při každé změně. Jen na fotce jsou dřívější kola SSR ;)
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 19:52

Psal se rok 2010 a já jsem se konečně rozhoupal koupit si svůj první povoz. Přestože v životě nechci mít zbytečnosti, hodně lidí mě od Miaty odrazovalo právě se slovy, že je to ta největší zbytečnost co si můžu pořídit. Samozřejmě se jednalo o široký okolí neznalý automobilovýho světa. Jenže věc, která mi dodá mobilitu, zábavu a vztah pro mě rozhodně není zbytečná a tak jsem do toho šel. Nelituju.

Po podzimním brouzdání internetem jsem narazil na černou Miatu v ČR a jel se na ni podívat směrem k Velké Bíteši, kde byla prý dva roky s občasným vyjetím na cesty. Abych cestu mojí Majdalénky popsal přesněji, tak z Japonska putovala do autosalonu v Kanadě, kde jezdila většinu života. Poté plula z Kanady do Německa a odtam roku 2008 na moravu.

Hned po příjezdu majitele na malebný náměstí jeho bydliště jsem propadl kráse NA naplno. Asi proto, že už jsem tušil svoje rozhodnutí zda vzít či nevzít. :D
Po seznámení s majitelem a jeho paní mě vzal na sedadlo spolujezdce a já při jízdě propadal hlouběji a hlouběji. Po krátké zastávce s prohlídkou, které jsem moc nevěnoval pozornost jsem sedl za volant já a už se stáhlou střechou vyjel na test. Byl jsem v transu, protože jsem do té doby jezdil jedině s felicií a autama podobnýho ražení. Hned co jsem vrátil úsměv do normálu jsme se dohodli najisto. :D

Takhle jsem ji přivezl:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Při jízdě jsem se naučil s autem nějak základně zacházet a přišel na to, že od 4000 ot./min. je zvuk znatelně hezčí a dělalo mi to radost. Stejně jako pocit, že sedím na silnici a vědomí, že je moje. :D
Naposledy upravil kousmen dne 06 pro 2012, 21:45, celkově upraveno 1
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 20:18

Po opravení serva a pár dalších prkotin přišla zima. První klouzání byl moc pěknej zážitek a užíval jsem si sněhu až do jara každodenním dojížděním do práce.
Obrázek
Několikrát jsme si prožili položení na břicho v závějích a následní podhrabávání. Vykopávání cestiček abych vyjel z parkovacího místa a tak mi celou dobu dělala společnost lopatka kterou doma celou zimu nemohl nikdo najít. :lol:
Obrázek
Proběhl i výjezd na Macochu. Resp. zdejší kluziště. Vyjel jsem tam až po třech dnech snažení. :lol:
Obrázek
Sice jí zima moc nesvědčila, ale mě toho dost naučila. ;)
Obrázek
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 20:45

Taky během zimy praskly svody a tak jsem je hned nahradil za tyhle trubky:
Obrázek

Takže pár fotek z výměny a dalších oprav:

Původní vedení kapaliny serva...
Obrázek

Opravíno...
Obrázek

Původní svody
Obrázek

Nový svody
Obrázek

A potom přišla prohlídka spodku, páč už nejezdila zatáčkama jako dřív. Bylo to zlomenou kostí, se kterou jsem ještě nějakou dobu musel jezdit... Ovšem to co se dalo vidět na podvozku bylo zdrcující...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 20:51

Od té doby jsem nebyl ve své kůži a plánoval co dál. Tím se celá zima uzavřela a začalo se objednávat dál. Mezi tím se měnily různý těsnění a podobný srágory.
Obrázek
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 20:55

Ještě vyměnil starý okno za nový.
Vypadalo to děsně, pořád mi tam zatíkalo a přes to žlutý a popraskaný okno nešlo ani vidět.
Zadní plato jsem sundal a pořádně vydrhl několikrát jarovou vodou z obou stran, rozdíl to byl neskutečnej, zvenku místo hnědé šedá barva a zevnitř místo bílých plísní jenom černá tkanina. Okno nešlo odstranit jinak než ho tam 1cm po okrajít nechat, šlo to děsně, ale nakonec to není poznat tolik jak jsem se bál. Vyfiknul jsem nový okno a nalepil na svý místo.
Obrázek
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod seatik » 08 lis 2012, 20:58

Uz muzu psat? Pripadne to smazu nebo smazte..
Moc krasny pribeh ,ktery bude doufam pokracovat. Hltal sem kazde tve slovo se zatajenym dechem. Drzim Ti moc palce abys v tom dale vytrval a mazdice Ti delala porad radost:)
Naposledy upravil seatik dne 08 lis 2012, 21:19, celkově upraveno 2
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 21:03

Tak pěknej post přece nemůžeme smazat. :D Díky moc. ;) Doufal jsem, že to nepíšu jenom pro sebe. :D Teď dávám víc fotek ať víte, jak to vlastně vypadalo. To jsem se minule styděl ukázat... :)
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Majdalénka [NA]

Příspěvekod kousmen » 08 lis 2012, 21:13

Projížďka k Adamovu
Obrázek

A teď něco ze soukromí. Takhle vypadal můj pokoj. Asi si dokážete představit jak jsem z těch chemikálií na odstranění laku a následujícího lakování byl sfetovanej. Pořídil jsem totiž nový kola a rozhodl se stříknout je na bílo...
Obrázek

A takto to dopadlo
Obrázek
Obrázek
Takže velká spokojenost...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 64 návštevníků