Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 18 srp 2017, 23:03

Tommy jsou tam dva bajkparky, Mottolino a nové Carosello 3000. Mottolino je spíš pro enduro/sjezďáky, Carosello je trailová záležitost - trailbajky se zdvihy 130/130 ideál. Livigno je pro bajky prostě top destinace, příští rok se tam asi vrátíme a možná vezmeme/nebo spíš půjčíme, i silničky :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 28 říj 2017, 20:31

V září jsme se vydali na dovolenou s pracovním názvem ACHIF, neboli Rakousko, Švajc, Itálie, Francie. Zatím vytržený report z Velkého a Malého sedla San Bernard:

Velký a malý San Bernard: jedno s historií, druhé se silnicí, o které se vám bude zdávat

Najeli jsme celkem asi 3500 km za 9 dnů, průměrná spotřeba cca 7.5 l/100 km, bez nehod a potíží :)

Před odjezdem na dovolenou jsem sundal Cobalt a nahodil zpět Hořické trubičky (TM by hospodský). Důvody byly dva:
1) delší dálniční přesuny, úspora sluchu posádky
2) riziko neocéčkovaného laufu, zvláště ve švajcu. Mimochodem, na hranicích z desítek aut zastavili a kontrolovali právě nás...

Popravdě mi standardní výfuk vůbec nevadí, hlavně se vrátil pěkný zvuk sání, ale Cobalt půjde zpět :lol:

A co teď? Zimní spánek? Asi ano... dobrou noc a těšíme se na jaro!
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Tomin » 30 říj 2017, 22:15

Mocinky chutnavé počtení i pokoukání! Leč si dovolím nesouhlasit s tím závěrečným povzdechem "proč to sakra máme tak daleko". Dávat za příklad jiné kraje, které to mají ještě dál je sice otřepané, ale nasnadě. Vem si takové Vídeňáky. Jsou z hlavního města Alpské republiky, ale mají to tam jen o hodinu kratšeji, než mi Hodoňáci. Navíc je před dokončením prodloužení dálnice A5 a jeden z nájezdů bude u Großkrutu. Takže o dalších 10 minut blíž k ráji. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod tomybandit » 31 říj 2017, 14:05

Kraaasny vylet :)
Ale si uz druhy clovek ktory vravi ze ten Cobalt je moc hlucny. heh :) ja som s nim velmi spokojny, oproti seriovemu zvuku je to to fakt akoby ine auto. Naopak bol by som rad keby hucal este o nieco viacej. Ak mame strechu hore tak je minimalny rozdiel oproti seriovemu ak mame strechu dole je to pocut. Ale nikdy to nebolo otravne ani na dlhych dialnicnych prejazdoch. Naopak rad jazdim o jeden nizsi stupena by to viacej hucalo,heh :D
Ale kazdy to asi pocuje inak :)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Leo29 » 31 říj 2017, 16:20

Na toho druhé človeka asi myslíš mňa :-) mno to je asi ten rozdiel medzi 2,0 a 1,8 :-D
Mazda MX5NC, 2,0,118kW, 2006, LSD, KONI+Progress, Výstuže podvozku IL Motorsport
Leo29
 
Příspěvky: 163
Registrován: 26 dub 2015, 08:43
Bydliště: Bratislava

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 01 lis 2017, 18:37

Tomin:
Co Vídeňáci, těm hned za cedulí /Wien/ začínají krásné kopečky až po Mariazell :)

Ten výfuk jsem měnil primárně kvůli tomu švajcu, asi zbytečně, ale dohadovat se s někým a kazit si dovolenou nějakou pokutou... to by za tu půlhodinu práce nestálo :D
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 18 pro 2017, 23:14

I prd velebnosti, zimní spánek se zatím nekoná. Ty zimní pneu na ocelácích mají takřka 100% vzorek a to mne dráždí. Nesněží, sucho, nesolí se, značky v depozitu nejsou, tak proč si neudělat radost i nyní. Protočit kolečka, dobít baterku, uvolnit gumová těsnění... jojo i topless se dá jezdit, byť spíš jen ve vsích pro pobavení okolojdoucích :mrgreen:

Jen se mi přihodila nepěkný, ošklivá věc: z rádia Bose na 6 CD mi nejdou vysunout CD. Já to nikdy nepoužil, ale rodiče si na výlet chtěli dát svoji muziku a CD tam zůstalo. Při pokusu o vyjmutí píše Check CD, co jsem našel, tak se asi polámalo jedno plastové kolečko. No nic, aspoń je přes zimu o zábavu postaráno... nesetkal se s tím také někdo?
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Tomin » 20 pro 2017, 14:44

Tou citací z Vyšetřování ztráty třídní knihy na začátku druhého odstavce jsi mě teda pobavil dobře, to nemohu říct! :D
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 05 pro 2018, 23:47

Sezona 2018 je za námi, a protože to tady beru jako svůj malý deníček, který si tu a tam rád projdu, drobná rekapitulace:

1) stavba domu
2) dítě
3) stavba domu...

vidíte tam někde Mazdu? Nevidíte. Ani já jsem ji neviděl. Letos najeto snad 3000 km. V květnu, kdy byl červ ještě inside, jsme si dali výlet do českosaského švajcu. Do Prahee jsme jeli zásadně mimo okresky, pak jsme prodrandili sever Čech. V českosas se k nám přidala naše milovaná BRZ posádka. Zhlédli jsme zatím stojící bránu, navštívili Drážďany a Konigstein. Cestou zpět jsme opět pohrdli dálnicí a jali se tudy nekudy cestou necestou, kde nás zaujala ta hnědá cedule "Ležáky". Zajeli jsme, viděli - silné místo, doporučujeme za návštěvu. Zato Zelená hora, kam jsme jeli primárně, nás naopak zklamala.

No a pak až říjnový výlet na Červenohorské sedlo s Tominem a Adamem BRZ, cestou zpět +Greenman. Jel jsem sám a tááák jsem si to užil! Krásné silniční násilí v mezích dobrých mravů! S konfigurací kšiltovka + kapuce se opět snížila teplotní tolerance na +- nulu. Krasavica už spí a těší se na novou garáž. Snad již na jaře... :)
Přílohy
20181104_153646.jpg
Sestava dreimal MX-5 + BRZ
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Tomin » 08 pro 2018, 00:28

Ahoj staviteli + ploditeli + krasavicomajiteli, v jedné osobě! A ruku na srdce - že i kvůli takovýmhle pártisícovkám najetých km se tuze moc vyplatí MX-5 míti. Vem si třeba jen deset minut, které předcházely té fotce. Celou letošní týdenní dovču u móřa bych zfleku oželel kvůli TAKOVÝMTO 10minutám! A že máme nakonec to i tohle? Luckyboys.

Tak vy jste byli v Sasku? Tak to jste jako správní silniční pachatelé neminuli totok, že? :) Kyffhäuser https://mapy.cz/s/3g9zU
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 58 návštevníků