TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 30 srp 2018, 23:39

3/3
No a protože letos i poslední kousíčky rzi z Mazdy půjdou pryč, tak s ní už v zimě jezdit nebudu. A tak mě čeká nákup daily, který bych tak jako tak příští rok potřeboval. Nejspíš to bude Octavia 3 1.4/1.8/2.0 TSI, uvidíme, co se mi nakonec bude líbit nejvíc, každopádně to bude benzinový stroj a to značně zužuje výběr - fungl nové auto nechci. Tahle milá skutečnost pro mě znamená, že už mi nic nebrání v tom, abych se zbavil mého "offroad package" - i když s Mazdaspeed pružinama je výška docela normální a offroad to zdaleka není :D

No a tak se stalo, že mi tu dneska zazvonilo DPD se zásilkou z Anglie a přivezli mi nějaké random eBay tlumiče. Mají hezké barvičky a na krabici je napsáno něco jako Mistr, tak to nemůže být špatnej podvozek. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A do toho jsem už dorozebral motor, tak už to jen přeleštit, přetěsnit a zase složit. PS: Bez stahováků ani ránu. Fotky hrozné, neměl jsem u sebe zrovna foťák.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod froxic » 31 srp 2018, 07:44

Pěkný foto report z dovolené, určitě se bude hodit jako inspirace pro plánování dalšího road tripu.
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod cafe-racer » 31 srp 2018, 15:35

Hezká dovča.
Jak je možné, že někdo zároveň vlastní MX-5 a dobrovolně si pořizuje škodofku ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 31 srp 2018, 20:37

Díky, užili jsme si to co to šlo :-)

Hmm, holt netrpím averzí proti něčemu, co je objektivně dobré v tom, v čem to dobré být má :-) A především splňuje všechno, co po takovém autě chci - do 5 let stáří, cena do 400k, benzínový motor, rozumná bezpečnost, hodně prostoru, xenony, dobře vypadá, nebije do očí svojí výjimečností, levná na údržbu (díly, servis, spotřeba) a spolehlivá. Máme už dvě v blízké rodině :-D Líbil by se mi i Superb 3 TSI, ale ten se zatím moc nedá koupit pod půl mega o tolik za auto dát nechci.
Druhý kandidát byla A5 sportsback 2013+ a třetí poslední generace Mazdy 6, ale Audi je všech ohledech horší (asi kromě prestiže, která mi je volná) a k tomu dražší, u Mazdy zase takřka není výběr a antikorozní ochrana stojí za starou belu. A nic moc dalšího nepřipadá v úvahu.
Rozhodně nechci BMW, Opel, Hondy, Nissany, Toyoty, Kie a Hyundaie, Fiaty ani Fordy. VW taktéž ne, ten design je něco příšerného a Seatů je málo na výběr, když nechci funglovku, a nechci ani auta velikosti Mazda 3. Moc toho na výběr nezbývá :-)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod cafe-racer » 31 srp 2018, 22:53

No to je pěkné zdůvodnění. Za objektivitu bych to neschovával, OIII je prostě klasický předražený křáp soudobého automobilového průmyslu, ale každý z majitelů si na něm najde tu svou "objektivní" výhodu.
Tak šťastnou ruku při výběru.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 01 zář 2018, 09:54

Není nutno, možná to je pro někoho divné, ale mě se ta Octávka i fakt líbí a osobní zkušenost mám jen pozitivní, byť jsem s ní najezdil jen pár set km. A předražená, to vidíme každý jinak. Mazdou jsem od ledna najel 9300 km a utratil 27 tisíc za benzín. Myslím, že pár desítek tisíc navíc v pořizovací ceně se v dlouhodobých nákladech na auto snadno schová. :-)

Mazdu 6 jsem ale z výběru ještě nevyloučil, chci se v ní svézt a vidět ten rozdíl oproti Octávce. Designově je to pro mě nejhezčí combi, jen se děsím nákladů a koroze.

Ale mé srdíčko dál patří MX-5, daily bude jen prostorný rodinný pracant, jehož cílem nebude radost ani zábava :-D
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Daep » 01 zář 2018, 10:37

V tvých prioritách co jsi zmínil určitě nevychází jako vítěz OIII. To, že na octavii stojí servis málo je holý nesmysl, stojí stejně jako u dalších vozů stejné kategorie, tohle je přežitek ž dob minulých a majitelé škodovek si to pořád prosazuji, nenech se tím zblbnout. Benzínový motor TSI je mdly, bez špetky charakteru, takovy elektromotor a že by byl zrovna spolehlivý to se taky říct nedá..
Mazda 6 3g má benzínový motory jedny z nejlepších ne li nejlepší v tyhle tride. Antikorozni ochrana už je na úplně jiné úrovni než tomu bylo dříve. A milé tě překvapí výbava v základu narozdíl od škodovky.
Ale jinak má každý svůj vkus tak ať už vybereš cokoliv přeju at to dobře slouží. Ps. OIII je jako jedna z nejmodernějších, k tomu všemu :D
Daep
 
Příspěvky: 96
Registrován: 15 bře 2018, 23:26

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod m8rinek » 01 zář 2018, 10:58

Nenech si do toho kecat, chtěl jsi O3, máš O3.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod KarolKo » 01 zář 2018, 11:53

[quote="Daep"]V tvých prioritách co jsi zmínil určitě nevychází jako vítěz OIII. To, že na octavii stojí servis málo je holý nesmysl, stojí stejně jako u dalších vozů stejné kategorie, tohle je přežitek ž dob minulých a majitelé škodovek si to pořád prosazuji, nenech se tím zblbnout. Benzínový motor TSI je mdly, bez špetky charakteru, takovy elektromotor a že by byl zrovna spolehlivý to se taky říct nedá..
Mazda 6 3g má benzínový motory jedny z nejlepších ne li nejlepší v tyhle tride. Antikorozni ochrana už je na úplně jiné úrovni než tomu bylo dříve. A milé tě překvapí výbava v základu narozdíl od škodovky.
Ale jinak má každý svůj vkus tak ať už vybereš cokoliv přeju at to dobře slouží. Ps. OIII je jako jedna z nejmodernějších, k tomu všemu :D[/q




Já jsem v posledních letech vystřídal Oct.III snad se všemi TSI motory (1,8 132 kw, 1,4 110 kw, 1,4 90 kw), teď jezdím s Karoqem 1,5 TSI 110 kw a auto s jiným motorem než TSI v této kategorii už nechci. Mám jen dobré zkušenosti - spotřeba, tichý motor (ve 150 km/hod. na dálnici nějakých 2.800 ot.). Pro Tomáš - můžeš se stavit a svést se. S Mazdou 6 ale určitě špatně taky neuděláš.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Destructor » 01 zář 2018, 13:16

Čau, nechceš se víc rozepsat nebo poslat odkaz na to kouzlo s ABS krabičkou? Potřeboval bych to jako sůl.
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 53 návštevníků