TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 24 zář 2019, 21:56

Tohle auto ze mě udělalo relativně schopného hobby automechanika i svářeče, nicméně už na něm není co spravovat :D a tak nastal čas jít dál.
Dnes si kočkolapku odvezl nový majitel do Prahy.
IMG_20190924_141752.jpg


Od minulého měsíce mě zaměstnává zbrusu nový projekt, náročnější než auto v garáži ;)
IMG_20190904_164643.jpg


A abych se mi po MX-5 nestýskalo, v pátek si domů přivezu tuhle fešandu - BRZ 2015, 66k najeto. Skvělý auto.
IMG_20190922_173647_HDR.jpg
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Koník » 25 zář 2019, 11:30

Jééé, BRZ do Matěje :)
Koník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 02 led 2017, 23:23
Bydliště: Příbram

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 25 zář 2019, 11:43

Jojo :) nemá chybu.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod drzko » 25 zář 2019, 14:00

dvojcata? gratulujem! :D
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod cafe-racer » 25 zář 2019, 14:15

Gratuluju k obojímu, Tome (teda vlastně ke třem událostem = prodej, narození + koupě) !
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod gramo » 27 zář 2019, 10:54

Když jsem viděl inzerát, nešlo mi do hlavy, jak to po takovém množství práce můžeš prodávat. Ale dvojčata jsou pádný důvod. A BRZ je dobré řešení, jak je můžeš povozit v nějakém zajímavém autě. Vtipné je, že BRZ/GT86 se taky říká dvojčata. Tak gratuluju ke všem dvojčatům!
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 27 zář 2019, 11:38

Díky :)
Je to docela jednoduché. Sešlo se těch okolností víc a dohromady mě donutily se fakt zamyslet.

Po renovaci jsem doufal, že z toho bude úplně jiný auto. Nebylo - bylo z toho mnohem lepší auto, se sérií nesrovnatelné, ale nesednul jsem si na zadek, jak jsem doufal.
Navíc jsem tu všechnu práci pojmul jako investici do zvýšení hodnoty auta i investici do sebe, protože jsem se toho naučil hrozně moc a taky jsem spoustu věcí pokazil. Ale pokazit něco na NBfl je levné, takže teď ty všechny zkušenosti zúročím na dalším autě (a dalších autech v budoucnu), kde už něco pokazit může být znatelně dražší - a ne všechno se dá snadno koupit použité za pár peněz.

Byl jsem nedávno v Mýtě, kde jsem si auto pořádně projel, užil si ho. A taky jsem si tam sednul do téměř sériových BRZ a měl možnost je srovnat se svým silně nesériovým autem. Do BRZ jsem si sednul a pasoval jsem tam jako prdel na hrnec, což se o MX-5 nikdy říct nedalo (snad jen do NC jsem se vešel docela rozumně, a pak i do té své, když jsem pořádně upravil sedačku), ale v době koupě to pro mě byl jedinej dostupnej sporťáček - že neměl střechu byla shoda okolností, ale nikdy jsem primárně po autě bez střechy neprahnul. I proto jsem teď koukal kromě BRZ po Caymanech a ne Boxsterech.
Pozice za volantem je v BRZ super. K tomu připočtu, že BRZ nebude potřebovat nic než běžný servis a případně lehké úpravy. Navíc zadní sedačky (malé, ale pro prcky stačí). A ta tuhost kastle, to je jako droga. Navíc se mi Toyobaru od vydání hrozně líbilo... všechno to hrálo do karet až moc dobře :)

A co si budeme povídat, prodat auto teď, když je čerstvě po renovaci, je snazší, než to zkoušet za rok. Spousta lidí si myslela, že jsem blázen, když si myslím, že 1.8 NBfl se sériovým motorem za 200k prodám. Nakonec jsem měl frontu zájemců a musel je odmítat - dobře si spočítali, že na prodeji auta za tuhle cenu tratím.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod janota » 27 zář 2019, 13:05

Má tvoje BRZ už pořešené chlazení oleje nebo se na to chystáš? Ta 0w20 případně 5w30 břečka je prý pro ten motor při delší zátěži zlo a šály moc nevydrží...
2001 NBFl 1.8 Brilliant black
1998 NB 1.8 - ex
janota
 
Příspěvky: 93
Registrován: 03 bře 2015, 00:05
Bydliště: Praha

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod vhml » 27 zář 2019, 20:33

Takhle bohužel končí většina velkých projektů. Člověk zjistí po prvních pár jízdách, že to zas tak vysněná pecka taky není. Nebo v případě závodních aut přijde na to, že provozovat to je mnohem dražší, než když to z posledních peněz postavil. Ale jinak prodeji fandím, taky jsem si tím prošel, kdy jsem prodal technicky vypiplané auto ( byť vzhledově hrozné ) , které jsme doma měli od mala, abych mohl koupit Miatu a jít zas o pár kroků dál. A jak jsem už psal - mít na to prachy, tak zas s celkem klidným srdcem prodám Miatu a do BRZ jdu taky.

Jinak prckové a zadní sedačky - nejspíše narazíš na to, že menší děti se tam paradoxně vejdou hůř než větší. Protože dětská sedačka, která zabírá strašně místa.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 28 zář 2019, 06:56

janota píše:Má tvoje BRZ už pořešené chlazení oleje nebo se na to chystáš? Ta 0w20 případně 5w30 břečka je prý pro ten motor při delší zátěži zlo a šály moc nevydrží...

Bohužel nemá, ale není to auto, co by nonstop v minulosti jezdilo z okruhu na okruh, spíš takévé příležitostní okruhování, jako to mám já :) nicméně chlazení oleje vyřeším asi podobně jako u Mazdy.

vhml píše:Takhle bohužel končí většina velkých projektů. Člověk zjistí po prvních pár jízdách, že to zas tak vysněná pecka taky není. Nebo v případě závodních aut přijde na to, že provozovat to je mnohem dražší, než když to z posledních peněz postavil. Ale jinak prodeji fandím, taky jsem si tím prošel, kdy jsem prodal technicky vypiplané auto ( byť vzhledově hrozné ) , které jsme doma měli od mala, abych mohl koupit Miatu a jít zas o pár kroků dál. A jak jsem už psal - mít na to prachy, tak zas s celkem klidným srdcem prodám Miatu a do BRZ jdu taky.

Jinak prckové a zadní sedačky - nejspíše narazíš na to, že menší děti se tam paradoxně vejdou hůř než větší. Protože dětská sedačka, která zabírá strašně místa.

Jo, já si myslím, že stát na jednom místě nesmyslně dlouho nedává smysl, pokud peníze na lepší auto jsou. Paradoxně jsem se s výběrem BRZ setkal s největším nepochopením na fanklubu MX-5, kde bych čekal, že "podmotorovaná" auta budou v oblibě :D ale moc mě takové názory jiných netrápí. Teď vozím kluky ve vajíčkách, no nevím nevím, zda se vejdou :D
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků