Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 18 dub 2016, 18:20

Jak už zde bylo naznačeno, v pátek proběhlo komplet ošetření podvozku a vystříkání dutin voskem, takže mám zas o něco klidnější spaní. S provedením spokojenost na 200%. Interiér mi teď krásně voní po vosku :-D Nejlepší na tom je, že spodek je prý v naprosto super stavu, dokonce i nosníky, což mě opravdu potěšilo :) Dneska jsem se taky konečně dokopal k výměně starých žárovek osvětlení SPZ za LEDkový žárovičky. Ty klasický opravdu topí jak prase :roll: O víkendu bude doufám konečně počasí na to, abych dal tu správnou péči laku a střeše. Vždycky když byla příležitost, tak jak napotvoru lilo a byla zima.

Foto spodku se moc nepovedlo (fotil jsem to totálně naslepo žalostným mobilním foťákem), ale aspoň pro představu....
Přílohy
20160418_155954.jpg
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 02 kvě 2016, 06:51

Tak jak již někteří vědí, teď v neděli se mi stala "krásná", mnohým už známá, příhoda s klíčema :mrgreen: Byl jsem u Náchoda na rodinné sešlosti, v neděli jsme měli naplánovaný poměrně brzký odlet zpět do Prahy. Čekaly nás tu školní i neškolní povinnosti. Jak už to tak bývá, člověk je ve spěchu mírně roztržitý. Před odjezdem jsme dostali výslužku, kterou jsme samozřejmě museli uložit do kufru. Jelikož jsme táhli poměrně hodně harampádí, bylo nejdřív třeba zahrát si tetris se zavazadly. Všechno jsem krásně porovnal, zabouchnul kufr a můžem vyrazit.....ehm, kde jsou klíče? Samozřejmě jsem hnedka věděl, kde jsou :D Začalo laborování, jak se do auta dostat. Po marných pokusech jsem musel uznat, že soudruzi v Japonsku odvedli velmi dobrou práci v zabezpečení, za to jim patří můj velký obdiv. Ještě jsem zkusil zafolat Šafovi, jestli by náhodou nevěděl, co s tim nebo jestli by neměl kolem sebe někoho, kdo by věděl. Na drátě se vystřídali Mike a Kuba(? sry, už si nejsem jistý, kdo mi radil) a dospěli jsme k závěru, že nenásilnou cestou auto otevřít nepůjde. Tímto vám chci moc poděkovat kluci. Samozřejmě jsem svojí mazdičce nechtěl ublížit, takže žádné násilnosti ani nepřicházely v úvahu. Zkusil jsem obvolat pár zámečníků, s jedním jsem se domluvil, že by to možná dokázal otevřít. Jenže byl až z HK, takže i s cestou by to vyšlo celkem draze. Nechl jsem si ho v záloze a zkusil vymyslet levnější řešení. Nakonec jsme to provedli tak, že jsme si půjčili auto (díky strejdo) a hurá pro klíče do Prahy (klíče od bytu jsme taky samozřejmě měli v kufru, majitelka bytu byla až do večera pryč....náhradní klíče naštěstí dohledal její bratr). Vyložil jsem přítelkyni, naložil klíče a hurá zpět směr Náchod. Večer jsem dorazil do Náchoda, dal si kávu na posilněnou a po chvíli hurá s mazdicí zpět směr Praha. Musim teda říct, že jsem měl dost :D
Všechno naštěstí docela dobře dopadlo a budiž to poučením mě i ostatním, že dokud nemám klíče v ruce, TAK UŽ KURVA NIKDY NEZABOUCHNU KUFR!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod vhml » 02 kvě 2016, 07:58

A tys měl jinak zamčený auto a otevřenej kufr?

Ze zkušenosti první co musíš na VW koncernových autech udělat, je zneškodit tlačítko na DO, který umožní otevřít kufr u zamčenýho auta :D Tady je to zřejmě stejné :-)
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod m8rinek » 02 kvě 2016, 08:07

A přitom je to tak snadné, stačí kus drátu, na konci háček a prostrčit mezi oknem a střechou a odemknout si... Práce na 30minut i s hledáním drátu. Viď TeeJay :D
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod mojžo » 02 kvě 2016, 08:58

Haha, stalo sa mi toto isté :)

Buchol som kufor a presne ako vravíš, PRESNE som vedel kde sú kľúče :)
Našťastie som bol 5 km od domu a žena mi ich priniesla za 15 minút, ale toto sa proste už nemôže stať :)
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod cafe-racer » 02 kvě 2016, 09:22

Smolda píše:Jak už zde bylo naznačeno, v pátek proběhlo komplet ošetření podvozku a vystříkání dutin voskem

Na kolik přijde taková legrace ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod drzko » 02 kvě 2016, 09:54

no ja mam toto potencialne dobrodruzstvo tiez stale pred ocami, ale mam len jeden kluc od auta, takze si davam sakra pozor ci mam kluc v ruke..
a este som dosiel na jednu fintu, central sice nosim so sebou, ale oddelene od klucov ;)
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod MiSm53 » 02 kvě 2016, 15:11

Léty prověřená rada,co se týká ztráty a zabouchnutí klíčků.
Zvenku přístupný ůkryt,kde je schovaný jednoduchý duplikát klíče bez imobilizéru a v interiéru schovaný origo klíček.
Na každém autě se dají vhodná místa najít.Přísup do ůkrytu,může být podmíněn použitím běžného a všude dostupného
nářadí.Rezervní klíče doma v šuplíku jsou v těchto situacích k ničemu. Mi.
MiSm53
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 15:25

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Fernie » 02 kvě 2016, 15:14

Nebo je ještě dobrý, naučit se způsob, jak si vykrást auto. Vyzkoušeno za vás. :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod TeeJay » 02 kvě 2016, 15:38

m8rinek píše:A přitom je to tak snadné, stačí kus drátu, na konci háček a prostrčit mezi oknem a střechou a odemknout si... Práce na 30minut i s hledáním drátu. Viď TeeJay :D


Fernie píše:Nebo je ještě dobrý, naučit se způsob, jak si vykrást auto. Vyzkoušeno za vás. :D


Protože stejně jako drzko mám od auta jen jeden jedinej klíč a ovládání, tak pro mě neexistuje možnost jako "dojet si domů pro druhý klíče"... a tak si dávám sakra pozor.
Ale přesto se mi jedné ledové lednové noci podařilo ve stresu zabouchnout klíče do kufru se zamčeným autem... :D

11 večer, 7. leden, sněží, a teď co, že jo. Shánět zámečníka? Rozbít okýnko? Ne, ne. Nechal jsem se hodit domů (bylo to kousek), poradil se s m8rinkou a dal na jeho radu. Takže jsem vzal v garáži drát, udělal na jeho konci zpevněnej háček a vyrazil se svítilnou za Mazdou. Drát jsem prostrčil kolem okna (leč to šlo blbě díky hardtopu), 20 minut se snažit trefit na zámek dveří u kliky (měl jsem jen tenkej drát a hrozně se houpal a ohýbal kolem těsnění okna) a u hlavního tahu z Novýho Bydžova na Hradec jsem v 1 ráno s baterkou kradl vlastní auto... a úspěšně ho ukradl. Divím se, že na mě kolemjedoucí nezavolali policajty :D
Takže moje doporučení - sežeň příště drát ;)

@Vhml, moc nechci, aby nešel otevřít kufr, pokud auto neodemknu, a navíc, nevím, jak NB, ale NBfl se opět samo zamkne, pokud po odemčení dálkáčem do několika vteřin nezatáhnu za kliku dveří. Takže můžu dálkáčem odemknout auto, pak kufr a když nepůjdu do auta ale jen do kufru, auto se během té chvilky, co se budu hrabat v kufru, stejně samo zamkne.
Je to zabezpečení, aby nikdo nemohl z auta nic ukrást, zatímco vykládám svůj mega nákup ze tří nákupních vozíků do velkého kufru mého velkého auta. Jo, zrovna u MX-5 silně postrádá smysl... ale aby bylo odemčení kufru závislé na odemčení dveří, to moc nechci.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků