gramo - NB 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 11 dub 2016, 00:16

Po delším zvažování (však přes zimu je do jara času dost) jsem nakonec v pondělí koupil NB od PetraH. Krom toho jsem se ještě na podzim svezl v atmo RX7 FC, ale to jsem si rychle rozmyslel - hlavní důvod byl, že na lístku v motorovém prostoru jsem našel větší číslo, než bylo na tachometru a kór u wankelu se mi to nelíbilo... Ale wankel mě na nějakou dobu hodně zaujal, dost jsem si o tom přečetl a při cenách MX5 a RX8 jsem začal uvažovat i o RX8... Nakonec jsem si to přece jen kvůli provozním nákladům rozmyslel a jsem moc rád, lehkost, obratnost a bezprostřednost MX5 se mi moc líbí.

Hned první den jsem udělal pár fotek. Bylo krásně, na autě není dálniční známka a bylo by škoda to jet po dálnici, tak jsem si řekl, že se cestou z Plzně stavím do Rožmitálu za Idahem
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Myslel jsem, že jen tak pozdravím a pojedu dál, ale zeptal se, co na ni potřebuju a dopadlo to tak, že mi rovnou vyměnili olej, obhlídli auto, zkontrolovali vůle na podvozku (něco malinko tam je, ale nic akutního, rozhodně to na jízdních vlastnostech nepoznám), auto pochválili, takže děkuju předchozím majitelům za péči, kterou jí věnovali :)
Podvozek, až na trochu špíny, vypadá pořád jak po renovaci.
Obrázek

Cestou po okreskách z Příbrami ku Praze jsem zjistil, že je ten podvozek přece jen tvrdší, než si ho pamatuju ze zkušební jízdy (právě z Plzně na Rožmitál, krásná cesta) a že si ty okresky okolo Prahy nepamatuju tak hrbaté :-) Ale domů jsem dorazil s velkým úsměvem na tváři a jistotou, že MX5 byla dobrá volba.

Umístění SPZ v "tlamě" sice vypadá dobře a chápu, že Petr měl důvod ji tak umístit. I když je ten kus plechu celkem důležitý, nemám k němu zas takovou úctu, aby si zasloužil tak výsadní místo, proudící vzduch má přednost. Tak jsem SPZ sundal, trochu pozohýbal a namontoval na nárazník. Držáčky byly mírně zahnuté směrem dopředu, tak jsem je otočil o 180° a přichytil na ně mřížku, nerad bych, aby mi nějaký pták prolétl chladičem. Už jsem takhle jednou ulovil do nárazníku drozda, ti ptáci občas vyletí z trávy u silnice, ani se nerozhlédnou...
Obrázek

Výfuk není žádný extrém, ale je celkem slyšet, trochu jsem se obával, jestli to na delší trasy nebude moc, ale v sobotu jsem absolvoval první jízdu se střechou a po dálnici a mile mě to překvapilo, v dálničním tempu hluk mizí někde vzadu a uvnitř je celkem pohoda :)

Taky jsem tu narazil na návod, jak opravit ukazatel teploty, aby místo 3 stavů (studený / možná už zahřátý, možná taky skoro přehřátý / průser, vaříme) ukazoval nějakou relevantnější informaci. To jsem uznal, že musím mít, v pátek koupil potřebné 3 rezistory a dnes to dal do auta. Zatím jsem s tím nikam nejel, ale po zapnutí se žádný ohňostroj nekonal, rafika povylezla na L, tak to asi bude OK :-)

Historie auta tady na foru:
viewtopic.php?f=19&t=1045
viewtopic.php?p=68085#p68085
Naposledy upravil gramo dne 18 dub 2018, 19:37, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod MacTeine » 11 dub 2016, 00:33

Krásná je, měl jsem možnost se v ní svézt, když jsem vybíral svojí! Přeju mnoho radosti ;)
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod TeeJay » 11 dub 2016, 02:19

Moc hezká. Obzvlášť závidím ten krásně barevnej nerezavej podvozek na Koni (tlumičích, ne na tom zvířeti) :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod voitech » 11 dub 2016, 08:42

Krásná a jsem rád, že našla nového majitele. Taky jsem po ní v zimě pokukoval a Petr se po telefonu jevil jako moc příjemnej borec, jen jsem nakonec skončil u NBFL. Jestli jsi z Prahy/blízkého okolí, tak se někdy přidej na nějakou víkendovou projížďku, ať Ti ji můžeme zkolaudovat ;)
Uživatelský avatar
voitech
 
Příspěvky: 149
Registrován: 15 črc 2015, 12:58

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod Smolda » 11 dub 2016, 17:04

Krásná, taky jsem po ní pokukoval :) Přeju, ať dělá samou radost. Jinak v týhle barvě se mi líbí pořád víc a víc.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 12 dub 2016, 14:17

Na víkendovou projížďku se rád přidám.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 12 kvě 2016, 22:28

Smolda píše:Jinak v týhle barvě se mi líbí pořád víc a víc.

Mě taky :) Při určitém světle a úhlu pohledu má ta tmavá modrá odlesky do zelena.

Hledal jsem matice na kola k druhému autu a při přehrabování krámů v garáži jsem našel nějaký Armor All na plasty. Navzdory použítí Renova (dokonce 2x) vypadala střecha stále nějak zašle, tak jsem to zkusil použít (vinyl je taky plast). V chabém garážovém osvětlení to vypadá konečně lépe. Ještě uvidím, až zas se mi někdy poštěstí vyjet ven.

Taky jsem konečně rozleštil škrábance na levém předním svěle, byly tam 2 šmouhy, 1cm široká dole a 1.5cm šikmo přes světlo. S mokrým 1200 šmirglem a následném přeleštění Tempem to pomalu ale jistě mizelo. Radši jsem si vzpomněl, kde mám leštící sadu k vrtačce a hurá, jsou pryč, ani to nebolelo :)
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod Pelko » 13 kvě 2016, 10:51

NB moc nemusím, ale táto vyzerá naozaj vkusne. Palec hore ;)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 20 čer 2016, 22:50

Inspiroval jsem se u m8rinka a fake tlakoměr oleje nahradil kontrolkou. Zbývající LED jsou zapojené jako shift-light (ovládaný tím bastlem v krabičce od většího balení tic-tacu)

Obrázek

Obrázek

Pak jsem taky už bez focení opravil pant loketní opěrky, původně to bylo přelepené zevnitř stříbrnou páskou, která už se trhala, navíc takový spoj má tendenci se při zatížení z boku odlepovat, takže víko bylo pořád trochu nakřivo. Pak jsem tady našel návod s lepším řešením, koženku jsem neměl, ale kobercovka + přes to ještě černá "ducktape" zafungovala taky.
Naposledy upravil gramo dne 18 dub 2018, 19:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 14 črc 2016, 14:11

Bych tu mohl dát nějaký obrázek z výletu.

Sám jsem to vyfotil blbě, tak si půjčím fotku kamaráda biscuita:
Obrázek
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků