Renee: NA 1993 1.6 85kW

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 04 srp 2016, 17:11

Pro ty, komu se to nechce celý číst: Ahoj, jmenuju se René, je mi 25 let a od července 2016 vlastním své první auto, NA r.v. 1993, 1.6 85kW červené barvy a mám z ní velkou radost.

Povídání pro ty komu nevadí číst bláboly člověka zavřeného v kanclu když je venku vyjížďkově:
Psaly se Vánoce 2015 když jsem se rozhodl, že si na jaro 2017 koupím MX-5. Tehdy jsem ještě nebyl rozhodnutý jakou, ale vypadalo to na NB nebo NBfl. Hned na začátek nutno zmínit že o autech jsem nevěděl a stále ještě nevím prakticky vůbec nic. Když jsem se o půl roku později registroval zde na fóru (beztak jsem tu čučel každý den jako anonym), ještě jsem netušil jak moc se moje plány zvrtnou. Zdejší přeochotný člen Andre_fux se mnou prakticky ihned rozvedl diskuzi na téma "kterou MX-5 pro takové hovado jako jsem já" a výsledkem bylo že vlastně nechci NB ani NBfl, ale NA. Ceny na inzerátech na mobile.de najednou byly o cifru kratší a tak jsem si říkal že bych si Mazdu mohl koupit třeba na podzim 2016.
Pak ovšem rázně zakročil Rasty77. Shodou náhod jsem měl tou dobou cestu z Prahy na Moravu a tak jsem se stavil na koukačku. Předtím jsem u MX-5 takhle blízko ani nestál, natož abych se v ní vezl, nebo dokonce řídil. Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou, těch pár dní jsem strávil bezduchým chozením po bytě a mumláním slov jako "MX-5", "miata", "chci" a tak. No, nakonec jsem teda Rastymu dal všechny svoje prachy a nějakého 18. července jsem si do Prahy přivezl svoji MX-5.

Nájezd teď mám lehce přes 195t, koroze lehká vzadu na prazích (to jste nečekali) a jinak zdá se nic. Byl jsem pod ní vlezlý s mechanikem a byl docela nadšený z absence koroze a stavu nosníků, tak jsem teda měl taky radost.
Mechanicky taky dobrý, ventildekl sice vypadá jako by těžce netěsnil nicméně oleje viditelně neubývá takže snad dobrý. Jinak když otevřu dekl motoru tak vidím akorát tak motor a když v autě zařadím rychlost a šlápnu na plyn tak jede, takže asi je v pohodě.
Tlumiče tam nějaký taky jsou, netroufám si odhadovat v jakým stavu ale jsem nadšený z toho jak je to auto měkké.
Brzdy brzdí úplně jinak než jsem zvyklý, budu si na ně asi nějakou dobu zvykat, zatím se hrozím krizových situací.
Lak je těžce zašlý a oprýskaný a poškrábaný, dva díly byly po nějaké nehodě měněné / stříkané a nějaký koumák ten lak totál zmršil, je na nich taková zajímavá textura tak rovnoměrně že by člověk řekl že to byl záměr... Ale vypadá to strašlivě. :)

Je to moje jediné auto, takže daily. Ještě uvidím jak moc daily s ní budu jezdit v zimě. Žádný tuning ani tuzing neplánuju, nechystám se zatím ani na okruh, akorát školu smyku bych si rád co nejdřív vyzkoušel. Chci se na ní tak nějak naučit jak fungují auta a rád bych ji udržel v provozu až do dne mojí smrti protože jsem po krátké úvaze došel k závěru že nic jiného už řídit nechci. Za necelé 3 týdny co ji mám jsem najel nějakých 1500km. Jsem naprosto nadšený, akorát to leze do peněz... Místo dřepění doma a hraní videoher teď furt lécu venku, takhle opálený jsem snad v životě nebyl. :)

Rád bych do ní v blízké budoucnosti posadil nějakého znalce na NA aby se trochu svezl, pomohl mi identifikovat různé zvuky a jejich závažnost, a vůbec celkově aby zhodnotil jestli se holka chová jak se na NA sluší a patří.

Práci do budoucna musím pořádně rozetapovat abych to zvládnul finančně, nicméně mě čeká:
- oleje - hotovson
- geometrie - hotovson
- nové pneu - hotovson
- rozvody, těsnění, svíčky, kabely - hotovson
- koroze, konzervace, dutiny
- kosmetika až nakonec, do té doby budu jezdit s ošklivou :(

Tak jsem si to hezky naplánoval, ale jak se znám tak se to všechno nějak zvrtne a bůhvíjak to dopadne.

Úkoly navíc jsou:
- sehnat windshot - hotovson
- sehnat druhé kola - hotovson
- nějak přinutit okýnka aby pořádně jezdily
- nové reproduktory
- střecha se sklem a ne s tou pos***** slídou na tom zas***** zipu - hotovson

Všechny fotky které budu přidávat jsou z mobilu protože fotoaparát nevlastním a ani vlastnit neplánuji, takže sorry jestli ta kvalita pokulhává.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
No, co bych vás tu krmil zbytečnýma fotkama, je to prostě červená NA která pár let stála na sluníčku a účastnila se destruction derby. :)

Kromě cílené vyjížďky se Smoldou a K&K v neděli 31.7. jsem se ještě s žádnou jinou Mazdou nedružil, a vlastně ani nepotkal. Čest vyjímce, kdy jsem potkal Hrocheho hned to šťastné pondělí co jsem si ji vezl domů.
Nicméně na K&K jsem si udělal 1 (slovy jeden) kus důkazního materiálu, že si hledáme kamarády. :)
Obrázek
(omluva těm, jejichž auta jsou v záběru částečně nebo vůbec :D)

A ještě jsem si udělal jednu památeční s mým předchozím vozem, který jsem s vřelým poděkováním vrátil mamince. :) Měl jsem na parkovišti takový hezký homokoutek.
Obrázek

Na závěr bych si dovolil poděkovat těm co za to všechno nejvíc můžou:
Rasty77 - za to že mi za velmi dobrou cenu prodal nejlepší auto na světě
Andre_fux - za to že neúnavně odpovídal a odpovídá na nekončící vodopád mojich blbých otázek
Fernie - sice ho neprudím tolik jako Andreho ale bez jeho konzultace bych si ji asi nekoupil
Smolda - vozil mě ve své NBfl ještě než jsem byl šťastný majitel, a dosud je můj největší vyjížďkový parťák
Naposledy upravil Renee dne 04 dub 2017, 10:19, celkově upraveno 2
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Jirka » 04 srp 2016, 19:43

Krasavica! Užívej vítr ve vlasech!

stahování oken se zde na fóru řešilo ;)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Safa » 04 srp 2016, 22:10

Renee píše: Byl jsem pod ní vlezlý s mechanikem a byl docela nadšený z absence koroze a stavu nosníků, tak jsem teda měl taky radost.

S Honzou? :mrgreen:
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod MacTeine » 04 srp 2016, 22:49

Vidim fotky z Hostivice ;) Jsi někde poblíž nebo je to po geometrii? :D
Škoda, že ten výlet v pondělí nevyšel! :)
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 04 srp 2016, 22:59

Safa píše:
Renee píše: Byl jsem pod ní vlezlý s mechanikem a byl docela nadšený z absence koroze a stavu nosníků, tak jsem teda měl taky radost.

S Honzou? :mrgreen:

Vskutku. A myslím že pod ní s ním ještě párkrát vlezenej budu. :)

Jirka píše:stahování oken se zde na fóru řešilo ;)

Taky že jo, rozebral jsem podle návodu to na svojí straně a od té doby jezdí tak špatně že to spolujezdcovo se najednou zdá v cajku. :D Jsem talent. :)

MacTeine píše:Vidim fotky z Hostivice ;) Jsi někde poblíž nebo je to po geometrii? :D
Škoda, že ten výlet v pondělí nevyšel! :)

Jo, zrovna máme v Hostivici zakázku tak jsem tam často. V úterý jsem byl na geo a dneska jen pracovně.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Safa » 04 srp 2016, 23:07

Renee píše:
Safa píše:
Renee píše: Byl jsem pod ní vlezlý s mechanikem a byl docela nadšený z absence koroze a stavu nosníků, tak jsem teda měl taky radost.

S Honzou? :mrgreen:

Vskutku. A myslím že pod ní s ním ještě párkrát vlezenej budu. :)

Cha. Tak dej echo, až k němu pojedeš. Bydlím o vesnici vedle. :mrgreen: Honza je nejlepší mechanik na světě a kamarád, jezdím k němu už dlouho. A hádej, že vím, kdo ti o něm řekl? Smolda (ošetřoval mu podvozek). A hádej, kdo o něm řekl Smoldovi... ;)
Každopádně jsem rád, že jsi s jeho službami spokojený! Já na něj nedám dopustit!!!
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Winie » 05 srp 2016, 09:56

Jestli ji chceš omrknout a identifikovat problémy, tak napiš. Pracuju v Praze, tak se můžem domluvit a projet se. ;)
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Smolda » 05 srp 2016, 11:42

Jsem rád, že jsi do toho šel ;) Hlavně že jezdí, svítí a že dělá radost. Leštěnku si z ní postupem času uděláš. Ale i tak je krásná....červený NAčko je prostě TOP! Až bude hezky, musíme vyrazit na tu původně plánovanou trasu.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod evlo » 11 srp 2016, 14:10

Aha,to vedet, ze jsi nekolik dni rozmyslel, tak jsem ti vyfoukl, jak bylo v tom inzeratu napsano, ze prodano, tka jsem to bral jako prodano, no co uz.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 11 srp 2016, 14:18

Myslím že prodáno tam Rasty hodil až když bylo skutečně prodáno. Rozmýšlel jsem pár dnů předtím.

Takže tůdle :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků

cron