Robo96 A2B2 1.8VVT supercharged

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Robo96 A2B2 1.8VVT supercharged

Příspěvekod Robo96 » 10 úno 2017, 22:20

Dnes mame prve vyrocie, tak myslim, ze sem mozem pridat svoju drahu, je to kopa textu ale tak citat to nemusite :)
Mxka bola kupena od miestneho clena Spidera 10.2.2016 s najazdom 167100km, takze pokracujeme tam kde skoncil
Na aute bolo uz par uprav tak len strucny suhrn: sportovy volant, short shift kit, budiky teploty a tlaku oleja, nerez zvody, dual Cobalt, otvorene sanie, PUR silace, brzdove hadice Goodridge, stredne brzdy myslim, tlmice Bilstein a struny zo sportivky, chromove viko nadrze, vymenena vinyl strecha a vyvarene niektore miesta trpiace hrdzou a "krasna" strieborna karbonova folia na kapote.
auto pri kupe minus spina :)
Obrázek
rozplanoval som si nejak postup co a ako bude prebiehat za zacali sme nasu spolocnu put.
Ako prve prisla na rad kupa hardtopu od miestneho clena (k nemu sa este vratime) a necakane sme si s hardtopom odviezli aj kratsie Eibach prokit pruziny. Nasledovalo zaciernenie chromovych vyplni prednych svetiel, nejak mi vadia tie chromove veci na ciernej MXke a aj odstranenie folie z kapoty pod ktorou cakalo prekvapenie..
Obrázek
nasledovala vymena pruzin a eliminacia offroad efektu + pohlad na cirkusove zadne lampy, ktore tam boli ako past na oko podla mna.
Obrázek
dalsie teda prisli na radu cire odrazky, cire bocne smerovky a zadne lampy, chromove casti a ramceky boli streknute do ciernej aby ladili s lakom a zbytok nastriekany priehladnym ciernym lakom na svetla. Vysledok je myslim celkom OK, trochu sa ucelil celkovy vzhlad. V buducnosti mozno pride cas na vymenu zadnych lamp za original cervene.
Obrázek
tymto koncime prvu kapitolu

a tymto zaciname kapitolu cislo dva
Obrázek
Obrázek
smyk na hladkom a namrznutom asfalte, 3 prevodovy stupen, predpisova rychlost. Damage report: predny a zadny naraznik, predne prave svetlo, predna tycka riadenia, gulovy cap, predny a zadny blatnik, zadne horne a dolne rameno, tehlica a 3 auta odparkovane na okraji vozovky. Prve auto sme trafili uz otoceny skoro o 180 stupnov pravym prednym rohom, druhe auto pravou zadnou castou, disk za zakusol do prahu Octavie otvoril takmer polovicu a nakoniec sa zasekol a vytrhlo tehlicu, tretie auto opat pravou prednou castou, nasledovalo este par otociek nez sme zastavili. Prve a tretie auto len jemne skrabance na prednych blatnikoch, octavia o dost horsie. Od tohoto momentu mam, da sa povedat, strach jazdit rychlejsim tempom pocas dazda. Odkedy som auto kupil prsalo a bolo mokro a chladno a za celu dobu nebol ani naznak smyku takze ma tato situacia prepadla a prekvapila brutalnou rychlostou akou sa vsetko udialo. cesty boli prazdne a auta tiez takze sa nikomu nic nestalo.
Na druhy den zacal lov na nahradne diely ktory trval asi mesiac kedze som cakal na repair plech z ILka. Dost mi pomohol aj miestny clen skhaluz (diky Janci :)) ktory mal "skladom" dost dielov, ktore som potreboval.
po mesiaci sme boli opat pojazdny a auto islo hned ku klampiarovi a lakyrnikovi.
Po dalsich troch tyzdnoch, ktore trvali celu vecnost sme boli opat spolu a krasny ako nikdy pred tym. Predny naraznik z vrakaca mal na sebe aj Mazda znacik, ktory na povodnom narazniku chybal a tento detail doplnil, to co tam celu dobu chybalo.
v tom case prisla postou aj "instantna nudle" z ciny pod naraznik tak som to tam hned supol a nieje to zle za tych par korun...

A takto teda zaciname tretiu kapitolu
Obrázek
Po tejto neprijemnej udalosti som sa rozhodol zainvestovat trochu do bezpecnosti a kupil rollbar od Pavla260 pre ktory sme si boli v Brne a doviezli domov na zadnom kufri :D a cestou spat sme sa zastavili pre silace do dveri od miestneho clena.
papa hrackarsky stylebar... welcome rollbar ktory okrem bezpecia aj spevnuje zadnu cast kasne.
Obrázek
Dalsia na rad prisla eliminacia dalsieho chrome prvku - vicka nadrze. Jeden clen fora zhanal chromove viko, a nahoda mi priala kedze jeho MXka bola cierna NBcka, takze sme sa dohodli na vymene a u mna pristalo pekne cierne vicko nadrze.
Po par tyzdnoch sa silace v dverach rozpadli a kedze v praci sa obcas pracuje s velice zaujimavym materialom zvanym POM, rozhodol som sa ze ho vyuzijem a vystruham vlastne silace, ktore nebudu trpiet tym, ze by niekde chybal milimetrik a tym padom "vaklali: v miskach alebo by sa deformovali alebo zodrali. Praca na hodinku a funguju na 1*
Doslo aj na prekopanie privodu vzduchu k filtru a povodnu, len tak "pohodenu" tenku trubku som vymenil za lievik od hmlovky a tak odhadom 3x vacsiu trubu az k filtru
Neskor som sa pustil do vysedenej sedacky a vymenil som sedaci diel za novy. Moj sijaci stroj bohuzial nezvladol prerazit vsetky vrstvy materialu takze to nebolo take jednoduche ako som si predstavoval a potah som presival rucne strojovym stehom dva dni. Uz nikdy viac!! Radsej kupim sportove sedacky, ako opravovat tymto sposobom nejaku dalsiu cast :)
Obrázek
Obrázek
Skoncilo leto, s par miatakmi sme sa rozlucili so sezonou. Neskromne uznavam, ze sme boli najkrajsi zo vsetkych :lol:
Obrázek
Prislo skarede pocasie a tak nastala chvila vytiahnut hardtop, ktory bol odlozeny v pivnici. Po par dnoch hladania povodu divnych zvukov prislo dalsie neprijemne prekvapenie. Sklo hardtopu sa zacalo odliepat (?!) Vyvliekol som teda strechu do bytu a zacal som na tom trochu pracovat, dakujem pekne za 6 matic ktore drzia to sklo. Po ich odstraneni som prakticky rukou vytlacil cele sklo von. Sklo bolo prilepene obycajnym ciernym silikonom a spara medzi sklom a hardtopom obtiahnuta len prstom takze niet divu ze to nic nevydrzalo :| Prakticky cela strecha bola doslovne ---- silikonom a neslo to moc dobre dole takze nasledoval vybrus tych najhorsich casti az na laminat, pricom som zistil ze strecha bola asi nastriekana na cierno len plechovkami a povodna farba strieborna. Takze teda vybrus, 4 vrstvy zakladu a 8 vrstiev ciernej, mokre brusenie medzi kazdou vrstvou, nakoniec mokre brusenie 2000 smirglom a niekolko hodin prace brusnou pastou a lestiacou pastou. Dohromady tyzden prace.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nakoniec prislo na rad lepenie skla, kompletne vycistenie kontaktnych ploch od zbytku silikonu a starych lepidiel zo skla, priprava cleanerom, aplikacia primeru na sklo aj strechu na lepsiu prilnavost a nakoniec nalepenie polyuretanovym lepidlom na skla. Nemam fotku vysledku ale na dalsich obrazkoch bude vidiet. Kedze je zlepenie takmer neviditelne a okolo skla nieje guma (original aj tak prd tesni) ale pekna a rovnomerna spara tak hardtop vyzera trochu modernejsie a krajsie

Zime statie som vyuzil na presunutie budikov tlaku a teploty oleja + opravu kabelaze z vyduchov ventilacie na A stlpik (kde sa ale asi dlho neohreju) a dal vyduchy do povodneho stavu + zabudol som spomenut vyrobu volt metra a oil ledky po vzore vhml.
Po zime bolo nutne vymenit pneu, takze sme si dopriali vytuzene disky R16 a pneu Nankang NS-2R 205/45 a toto je teda stav tejto malej potvory k dnesnemu dnu.
Obrázek
Obrázek

V marci nas caka geometria, vymena naplni, sviecok, tesnenia pod vikom, hladanie micro leaku brzdovej kvapaliny a ked uz mame biele disky tak aj strhnutie cierneho plastidipu z bieleho rollbaru, vyroba vetrolamu.
Co sa tyka exterieru tak s tym som skoncil, ostava uz len supnut chromove listy pod frankenstein srobami do ciernej a mozno zohnat zasterky za kolesa. Dalsia vacsia uprava exterieru pride mozno za rok-dva a to budu fender flares a mozno ducktail.
Dalsie modifikacie budu prebiehat v interieri a pod kapotou + postupne spevnovanie kasne.

howg :roll:
Naposledy upravil Robo96 dne 12 bře 2024, 10:59, celkově upraveno 8
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Smolda » 13 úno 2017, 09:09

Máš to moc pěkný :) Jestli někdy budu něco upravovat, uvažju o podobných věcech - duck tail, fléry, černý přední světlomety, roll bar, cobalt.

Jinak ty čirý lampy byly čirý zlo :D Takhle už to neni jak pěst na oko a docela se mi to i líbí, za kola taky palec nahoru, hned se mi to líbí víc ;)

Btw co ty nankangy, jak se chovaj? Taky pomalu začínám vybírat nový obutí a o NS-2R jsem taky važoval.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Pelko » 13 úno 2017, 09:27

Príbeh ako na hojdačke, hore a dole :D
Pekný stroj, určite však daj dozadu origo svetlá.
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Robo96 » 13 úno 2017, 09:51

NS2R - no co sa tyka gripu, to este neviem povedat, spravil som na nich mozno nejakych 50km kochacou rychlostou ale dva postrehy su:
1. pneu su tuhsie ako tie yokohamy a je to citit a pocut
2. gyro efekt vo volante. Este som nemal cele kolesa na vahe ale kedze pneu samotna vazi skoro 10kg, tak je vacsina hmotnosti na okraji disku a je citit ze sa im moc nechce menit smer. Na tych 15 to nebolo poznat vobec, tie mali dokopy 14kg ked som ich zhodil.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Robo96 » 13 úno 2017, 17:02

2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod janhruby » 15 úno 2017, 15:51

Parádní progres! Já kdybych to takhle rozstřelil, tak už by visela na inzerci na náhradní díly. Vždycky obdivuju lidi co se do toho takhle s chutí vrhnou a zachráněj to, i když to musela bejt drahá sranda. Až tam dáš ještě origo ty světla, bude kočanda. Ještě otázečka, kde si sehnal ten instatní lip? Vypadá to dobře, jestli se to teda odporem vzduchu neprohybá za jízdy dovnitř :-D
janhruby
 
Příspěvky: 56
Obrázky: 1
Registrován: 25 pro 2014, 21:58

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Renee » 15 úno 2017, 16:03

janhruby píše:. Ještě otázečka, kde si sehnal ten instatní lip? Vypadá to dobře, jestli se to teda odporem vzduchu neprohybá za jízdy dovnitř :-D

To máš třeba na aliexpressu, za pár dolarů :D https://www.aliexpress.com/item/High-Qu ... 1d72833236
Já takovej taky mám, je dost možný že se za jízdy prohýbá protože to je fakt měkká guma, plus to čínský lepidlo na prd drží (možná to bude tím že jsem to lepil za mokra na mokré a špinavé auto) ale zip-ties to jistěj. :D Podle mě to tomu autu vizuálně strašně pomůže. Teda, ta Robova to asi ani nepotřebovala, ta je hezká dost, ale moje nesnížená NA bez toho vypadá jak kdyby se chystala odletět a s tím to už docela jde. :)
Je to lacinější než ty plastové nebo laminátové a hlavně se nemůže stát že to zlomíš. :D A kdyby se ti náhodou povedlo to nějak zničit (třeba mi přijde že sluníčko to dost šisuje) tak za tři kila objednáš novej. :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod buteo » 16 úno 2017, 09:07

to janhruby:
kdybys náhodou ten měkký čínský lip objednával (nebo kdyby objednával někdo jiný), vem mně taky jeden, prosím. Vážně!
Hodil by se a protože jsem starý nemoderní člověk, neumím nakupovat z čínského e-shopu.
Když tak další komunikace přes SZ. Díky.
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Robo96 » 16 úno 2017, 09:17

instantna nudle je ako pise Renee bud Ali alebo Ebay. Na ebay som videl ze to maju v dvoch materialoch - tvrda pena a guma. Ja mam gumovy, je trochu tvrdsi a co to robi za jazdy netusim ale az take zle to nebude si myslim :) zatial sa neodliepa a drzi dobre a znasa aj umyvanie vysokym tlakom vo wap umyvarke, co je myslim riadna naloz (tam sa tiez moc neohyba btw), treba ale povrch poriadno pripravit pred lepenim, umyt, poriadno odmastit, vysusit a potom nalepit. Prve pojdu urcite okraje tak rozmyslam ze tam dam preventivne nejaky clip ktory to bude drzat, lebo ked to zacne tak uz to pojde vsetko.
Co sa tyka vzhladu, urcite to pomoze kazdej 5, kedze maju ten cumak tak opticky vyzsie ako prahy a tymto sa to vyrovna

Este co sa tyka nakladov na opravu, netreba hned hadzat flintu do zita, mame tu fajn ludi na nahradne diely :) mna to vyslo koplet hmm cca 1500E vratane laku 5 dielov to bolo nejakych 600
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Robo96 NBfl 1.6

Příspěvekod Robo96 » 28 úno 2017, 09:41

V piatok bol geo day.
F camber 2°, toe in 0°07'
R camber 1°30', toe in 0°07'

v sobotu prva ostrejsia jazda smer pezinska baba cca 300km. 5ka drzi jak prikovana no nejak si nemozem zvyknut na nove obutie. Nove pneu su tuhsie a tazsie ako tie sto rokov stare Yokohamy, ale podstatne viac mi pohadzuje volantom na nerovnych cestach ako pred tym a mam pocit ze auto tiez trochu viac dava najavo nerovnosti a ma tendenciu viac tahat volant do strany ak brzdim ceste s vyjazdenymi kolajami. Na rovnej ceste brzdy netahaju do strany. Proste pocitujem viac informacii ako pred tym, az mi je to skoro neprijemne :)
Cez vikend ak bude pekne, pojde hard top na "letny spanok" a vymena tesnenia pod ventilovym krytom, sviecky, naplne, vycistenie motora od sraciek a strhnutie cierneho plasti dipu z roll baru
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 45 návštevníků

cron