Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod TeeJay » 16 čer 2017, 17:21

No napsal jsi to docela přesně. Ale uznejme, že je logické, že když chci, aby (a to nejenom torsen) diferenciál plnil svůj účel (přenášel a rozděloval výkon z motoru na kola), tak musí být auto pod plynem (aby měl diferenciál co rozdělovat a přenášet). Jinak tam diferenciál ani nemusí být.

Zkus jet nějakou podlouhou zatáčku, pomalu zrychlovat a uprostřed oblouku vyšlápnout spojku - uvidíš, co to udělá, auto prostě dramaticky ztratí chuť zatáčet, celé se zhoupne a ty budeš nucen dohnat to, co za tebe dělal svor, volantem.

A jinak 70 se jezdí na dvojku :lol: každopádně nahánět se s nějakými kombíky tě brzy omrzí, nejsou to rovní soupeři, nejsou to vlastně vůbec soupeři.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 19 čer 2017, 14:06

Samosvor je, že zatáčku, kterou ostatní jedou 50 valíš 80 a samosvor na tebe netpělivě pokřikuje, přidej plyn a já to utáhnu :lol:
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 19 čer 2017, 17:31

Tak! Anebo - samosvor je, že odbočku do ulice, pro kterou jinak platí přísný soubor pravidel (zabrzdit, roztočit volant, na volnoběh vykroužit oblouk, najít vhodný kvalt, rozjezd), tady jen škub volantem a plnej na dvojku. Akorát vedle spolujezdec pokřikuje, že by řidiči nejraději utáhl smyčku kolem krku. (a ostatní účastníci kolem taky!) 8-)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 22 čer 2017, 21:00

Tož sem gómal, jak ve zkratce vystihnout ty naše vozejčky a tady je výsledek: MX-5 je strašně krásný auto a jezdí líp jak vypadá! 8-)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Cores » 22 čer 2017, 21:32

Koukám,že jsi z ní nadšenej :D Ta moje potvora je tejden v servisu a už se nemůžu dočkat až do ní usednu a zajedu nový součástky :D
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 23 čer 2017, 07:53

Ano! Další, co vystihuje tento mazdí roadster, je faktor "nemoci se dočkat". Zítra vyrážíme s mladou paní do Novohradských hor. Což ale není přesně, lépe to vystihuje, že jedeme na jihozápad. Cesta bez cíle, žádné tam a zpět. Jen a pouze okruh, na němž je podle map pravděpodobnost výskytu pěkných silnic. A přesto se už týden nemůžu dočkat! Tohle jsem naposledy (dávno) zažil s motorkou, ale tehdy to bylo kaleno třeba obavou, jestli se vrátím v celku, nebo jestli nebude pršet. O tom, že bych cestou v pohodlí poslouchal svoji muziku se mi ani nezdálo. A spousta jiných rozdílů. Nebo že jsem před lety měl hot hatch a podobný výlet, jako zítra nebyl snad nikdy, natož že bych se ho nemohl dočkat. A tohle je jen jedna stránka z knížky s názvem Nadšení. Šááák to znáte. A Vy, co se nakonec dočkáte, to poznáte. ;)

A taky se nemůžu dočkat, až pak Coresi popíšeš, jak ty "nový součástky" jezdí. Díky!
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 čer 2017, 19:05

To byl zase výlet! Z Brna kolem Dukovan (špaténka asfalt) k hrázi Dalešické vodní nádrže. Dále na Slavonice do Rakouska. Přes Gmünd až po Groß Gerungs, a zpět přes Horn. A opět Mazďénka předvedla, že je to nejlepší sportovně-úžasné vozítko pod letním sluncem. Je až s podivem že takový extra matroš s plnými příznaky návyku není extra zdaněn. Jo, jasně - spotřební daň je v benzínu. Ale ten leju třeba i do křoviňáku... :)

Ovšem jiná píseň, taková smutnější, byl následný návrat do reality. Byla to jedna z delších vyjížděk (skoro 500km) a o to větší kulturní šok pak (již tradičně) nastal po přesednutí do naší rodinné oktávky. Je to zvláštní. Když vyjedu s mazdou, akorát si všimnu , že se autíčko dobře ovládá a že pěkně jede. Jeden by řekl, že to musí být větší rozdíl. Je to rozdíl! Ale naplno se projeví až po prvním otočení volantem kombíku, kdy těžké tdi humpolácky hňápnuté NA přední nápravu si tam užívá svůj setrvačný klídek. Něco jako když našinec si vychutná pár hodin v sousedním Rakousku se vší tamní upraveností, kultivovaností a hlavně civilizovaností řidičů. A pak přejede zpátky hranice našeho jakože klídečku a hned po necelých dvou kilometrech se mu na prdel přisaje první závodník! Nějaký šulek ve vykraveným golfu, kterýho bylo za volantem sotva vidět. Ne, prostě neměl jsem na to nervy, tak jsem holt zastavil a nechal toho potrata nás objet a ujet. Ještě jsme ho zahlídli vyprasit autobus a nějaké osobáky. Apeluju na všechny obdařené objemnější svalovinou, ať si příště podobnýho sopla vytáhnou a utřou ho o asfalt. Jménem lidstva danke schön!

A ještě myšlenka dne: Léto v roadsteru je čas, kdy je člověk se staženou střechou nejméně výstřední. :roll:

_20170625_111712B.jpg
Slavonice - jedna zmrzka a jedno L&M

_20170625_111920C.jpg
Das Kaffé mit dem Esterajchyše Šwestr

_20170625_111259C.jpg
po designové večeři ve Vinařství u kapličky - Zaječí
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 28 čer 2017, 16:28

Tomin píše:... se mu na prdel přisaje první závodník! Nějaký šulek ve vykraveným golfu, kterýho bylo za volantem sotva vidět. Ne, prostě neměl jsem na to nervy, tak jsem holt zastavil a nechal toho potrata nás objet a ujet.


Taky mi už onehda prdly nervy a když jsem si v klidu povídal a za mnou nějaký závodník závodil s šíleně uřachtaným dieselem v černé ochcávii se mi lepil na prdel (v obci), tak jsme zastavil a řekl mu ať jede ... Čuměl jak tele na nová vrata. Si pořídím na zadek to video, jak ten zárak techniky zajel do škarpy a budu to těm "závodníkům" pouštět :D
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod bmxdave » 28 čer 2017, 20:19

Vidím, že si užíváš léta s mx-5 jak to jen jde :) mohli bysme dát někdy scuka co? :) ;)
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 29 čer 2017, 08:15

Ale my jsme se už potkali! :) V červnu 2012 v Hodoníně na srazu "pětek" u Panonu. Byl jsem tam inkognito na čumendu. A když jsem odjížděl a chtěl ještě udělat fotky, dojelo tvoje modré NA a černé NB s párem.

Samozřejmě Mazďénka prahne po nějaké kamošce a i já nejsem proti. Jen upozorňuju, že nejsem moc společenský tvor, ale o téma k hovoru se myslím tady netřeba bát. :oops: :)
_20170629_073905.JPG
výřez z fotky
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků

cron