Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Pochtli » 31 črc 2017, 11:40

cafe-racer: Nevšiml jsem si, že tam byla hlášená nějaká "pěkná" havárka po dobu bez pruhů. Ono pokud se snažíš kromě rychlosti +- dodržovat předpisy, tak tě plná čára docela štve, pokud máš před sebou "takyřidiče" a nejseš si jistý, že se na tebe zrovna nekouká PČR z vrtulníku.
Všimni si, kolik je všude plných čar (původně přerušované) jen proto, že nějaký debil neuměl řídit, stal se smrťák a od té doby plná (krásně nesmyslný příklad je dvoukilometrová rovinka u Pasohlávek s dvojitou plnou). A pořád všude přibývají nové přemalované úseky.. Za chvíli se bude smět předjíždět jen na vícepruhu.
Nejlíp se mi vždy jezdilo na silnicích označených jen krajnicemi.
"plna cara aspon nekomu zabrani v potencialne nebezpecnem manevru" - naopak, řidiči za ním rupnou nervy a bude předjíždět kdykoliv a kdekoliv, jen aby se toho dementa zbavil.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 31 črc 2017, 19:38

Pochtli - pod tvoje bych se s dovolením podepsal. Ale i Kafe má pravdu. Je to složitý...
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod cafe-racer » 31 črc 2017, 22:31

Kdyby meli lidi rozum, nebyl by duvod ty cary malovat a vubec tyhle predpisy vytvaret. Realita je bohuzel jinde a vidim to kazdy den. Neni to zase tak dlouho co v noci nebyla omezena rychlost v obcich.... dovedete si to dnes realne predstavit ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod jarka » 01 srp 2017, 00:22

cafe-racer píše:Kdyby meli lidi rozum, nebyl by duvod ty cary malovat a vubec tyhle predpisy vytvaret. Realita je bohuzel jinde a vidim to kazdy den. Neni to zase tak dlouho co v noci nebyla omezena rychlost v obcich.... dovedete si to dnes realne predstavit ?

Aneb jak to píše dfens: "proboha dejte mi pokutu, nebo se nabourám" :D .
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 01 srp 2017, 23:05

LEŠTĚNÍ KAROSERIE
Zainvestoval jsem do autokosmetiky. Dnes tedy došel z vlesku.cz balík. Byl v něm autošampon s mycí rukavicí a utěrka, dále leštěnka s mikrovláknovým aplikátorem a konečně vosk s pěnovým aplikátorem a spešl mikrovláknová utěrka na rozleštění. Hodně jsem dbal na poměr cena/výkon, nicméně i tak 2000,-!!! Podrobnosti v přiložené fotce. Nemám teď moc času, ale na to jak jsem se těšil a sliboval si od leštění Mazďénky ryze relaxační činnost, tož aspoň že vezmu předek. Tady jsou zkušenosti.

Z poslední vyjížďky jsem už dojel s autem poctivě owapkovaným a ještě z exponovaných míst mokrou houbičkou odstranil hmyzí ragů a jiný bordel. Takže mě dnes v první řadě čekalo umytí šamponem. Předesílám, že nakonec jsem dělal jen haubnu nad motorem jen tak na zkoušku. Vzhledem k dnešním teplotám nepřicházelo v úvahu umývat venku, takže se vše odehrálo v garáži za svitu zářivky. Do kyblíku jsem si napustil jen dva litry , kápnul tam kapku šamponu a vlhkou rukavicí kapotu víceméně jen utřel prach. Autošampon, a jak krásně až luxusně voní! Když to porovnám s tím, co si matlám ve vaně do vlasů... Zkušenost, jak meje Auto Finesse zatím proto nemám. Spešl utěrka ovšem suší precizně, je lepší jak klasická jelenice.

Na aplikátor jsem dal pár kapek leštěnky s podtitulem ´cleanser´ a pustil se do díla. Leštěnka ovšem moc necleanseruje. Předchozí majitel nechal na kapotě uschnout kapky nějaké extratvrdé vody a po nich zbyly světlé flíčky vodního šutru nehezky kontrastující s černou barvou. A do Lime Prime jsem vkládal naděje, že mě jich zbaví. No vůbec! Sice jsem postřehl, že některé drobné nečistoty si aplikátor vzal, ale i tak je hlavní síla v leštěnky v leštění, no. Lak samotný pěkně prokoukl a černá jakoby byla černější. Přechod mezi leštěnou a starou částí je jasně patrný. Ze začátku jsem leštěnku dával na aplikátor, potom ji kapal rovnou na kapotu a krouživě roznášel. Stíral a rozlešťoval jsem obyčejnou švédskou utěrkou z penny. Jde to dobře, šmouhy po zbytcích leštěnky jsem nenašel, ani když jsem si z boku posvítil. Celkem dost ubylo i vlasových škrábanců a kapota je na omak hodně kluzká - plastová lahvička Lime Prime sjede jako nic, kdežto na nenaleštěné části stojí jak přilepená.

A zlatý hřeb večera - voskování. První postřeh s Dodo Purple Haze je, že vosk hrozně moc krásně voní! Ale opravdu převelice. Po otevření (a asi minutové inhalaci) jsem začal hledat pěnový aplikátor. Zkrátím to - zůstal doma na sedačce po vybalování. Tak nic, vosk jsem teda začal nanášet prsty a ejhle, šlo to moc dobře. Vrstva musí být veletenká a právě těmi prsty se to dobře kontroluje. Všem tuhle metodu můžu doporučit. Po pár minutovém čekání až vosk zaschne, jsem to vzal speciální mikrovláknovou utěrkou. Čekal jsem kdo ví jak nebudu vosk rozlešťovat, ale stačí snad jeden tah utěrkou a je hotovo. EDIT: Nehotovo! Venku, když na kapotu zasvítilo slunko, tak odhalilo velkou flekatost. Ten vosk je prostě potřeba rozleštit důkladněji než by se pod chabým svitem garážové zářivky zdálo.

S výsledkem jsem celkem spokojen, ale příště to asi bude chtít ještě tu drahou plastelínu, co se na všechno lepí a nesmí spadnout na zem. :)

DSC_0388.JPG
na fotce chybí pěnový aplikátor. na dokladu mám věnování!

DSC_0394.JPG
rozdíl mezi ošetřenou a neošetřenou částí
Naposledy upravil Tomin dne 05 srp 2017, 22:56, celkově upraveno 1
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Robo96 » 02 srp 2017, 07:54

Ten vodny kamen ti ostava na laku jak z dazda, tak aj z bezkontaktnych autoumyvarni kde sa chvalia osmozou a pritom je to obyc voda alebo ked osmozu nepouzijes. Samotna wapka ti to proste dole neda ani aktivna pena ani praskove umyvanie. Ja to davam dole prave tou rukavicou, naniest sampon a vydrhnut.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Jirka » 02 srp 2017, 10:40

Krásná práce, rozdíl je okamžitý! A ještě se pokocháš tím, jak ti kapky při dešti z kapoty utíkají :)

pozn. - ručníky se dají dobře koupit na aliexpressu, například:
https://www.aliexpress.com/item/AutoShi ... d26e024ed4

na osušení miaty stačí 4 kusy.

Ještě drobná rada - při umývání hadicí ze zahrady zakrývejte plátěnou střechu. Kapky, které se na ni určitě dostanou, uschnou a zbudou po nich právě vápenaté fleky :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 563
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 02 srp 2017, 11:49

Robo: Fakt jo? Šamponovou vodou a šetrnou rukavicí? Dovolíš mi být skeptický? :) Mám ale nápad - máme doma přímo rozpouštěč vodního kamene, který se prezentuje jako šetrný. Tak rozbalím konečně ten zapomenutý pěnový aplikátor a na malém kousku vzadu na kufru to prubnu. Šamponem to pak omeju a uvidí se.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Robo96 » 02 srp 2017, 13:23

no jiste :) neviem ako moc je to zazrane na tvojej ale ja, kedze parkujem vonku tak som obetou usadenin stale a aj po umyti praskom tam tie flaky ostanu, niesu vidiet z dvoch metrov ale ked pozries blizsie, je vidiet flaky vodneho kamena. takze ked sa ich chcem zbavit ze uz je tam toho nanosu fakt ze dost, tak to v umyvarke vydrhnem prave tou rukavicou. neviem ci si skumal tu moju na Javorine ale bola zrovna cerstvo "osetrena" rukavicou, bez vosku a bez lestenky, len oplach :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mastercs999 » 08 srp 2017, 17:06

Tak ČH sedlo jsem jel včera a prostě bomba! Nejlepší je jet někdy k večeru, kdy je na sedle opravdu minimální provoz a o zábavu je postaráno. Sjel jsem si ho hned dvakrát a ani jednou jsem nenarazil v mém směru na auto. Krásná trať (pardon, silnice), kterou by si měl každý alespoň jednou zkusit :)
Uživatelský avatar
mastercs999
 
Příspěvky: 194
Registrován: 25 zář 2012, 19:30

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků