Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod tomybandit » 06 čer 2017, 09:09

bmxdave
Presne si vystihol ako by som si vyberal ja auto ;)

Tomin
4 tisic CZK??? Mi nesedia nuly aj ked by som ich pridaval :D No podla mna cena je velmi dolezita, teraz nemam na mysli pomer ceny a zabavy, radosti ktory to auto prinesie ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 06 čer 2017, 17:11

Ano, správně jsi odtušil že ta cena nesedí. Loni jsem si chtěl půjčit na víkend NAčko "Tia" s manuálem. Leč v ten čas měla "motor schade", tak mi pan majitel velkoryse za tu samou cenu nabídl vybrat z ostatní nabídky. Ač nerad, sáhnul jsem po Z3 "Zorro" v automatu. Čili místo 5500 za BMW, jsem platil jen 4000, což byla původní cena půjčovného za Mazdu. Cílem toho bylo si potvrdit teoretickou domněnku, že roadster je lepší volba než motorka. Totéž jsem chtěl předvést manželce, která do té doby nebyla moc nakloněna mé tužbě. A ten víkend byl naprosto fenomenální, i kdybych platil plnou cenu. Dokonce pokud by byla cena dvojnásobná. A proto je poměr ceny a zábavy důležitější než nominální cena samotná.

To samé teď s Mazdou. Po první obřadní vyjížďce do našich Buchlovských hor, poté co mi tam Mazďénka předvedla své schopnosti (viz. viewtopic.php?f=8&t=184&start=3900) jsem pak doma prohlásil, že to auto má DVOUnásobnou cenu a nevyčíslitelnou hodnotu! Nechápu, prostě nejde pochopit, proč jí Němec prodával. Pokud bych za ni zaplatil ještě míň peněz, stejně by zbytek byl směněn za benzín. Tedy bych s ní mohl jezdit víc a poměr ceny a zábavy bych měl lepší ve prospěch zábavy. Důležité pro mě bylo, že jsem nenaletěl žádnému překupníkovy. Kupoval jsem ji po prvním majiteli. Pán dostal téměř to, jak si ji cenil a já se zase vlezl do finančního stropu. Oba jsme byli spokojení. Profit!

Tímto též doporučuju se toho nebát, a pro auto si do Německa zajet osobně. Nejen že ušetříte, užijete si neobvyklý výlet s krásným suvenýrem, ale hlavně pak k autu budete mít znatelně bližší vztah. A jeho hodnota pro vás bude vyšší. To je důležité.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Jirka » 07 čer 2017, 08:07

I já se přidávám ke gratulantům, další miata v okolí a potenciál setkání a mávačky :-) ještě aby nám tu v okolí opravili pár cest a bude to paráda. Třeba ta mezi Vřesovice - Koryčany - už jsme dva, ale to na nějaký lobbing asi nepostačí :(

Tak ať to jezdí a určitě vymyslíme nějaký výlet, třeba opět na Javořinu, letos jsme tam ještě nebyli.
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 07 čer 2017, 13:33

Krásně napsáno. Přeji mnoho krásných zážitků s roadsterem.
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 11 čer 2017, 22:51

Jirka a ND: Děkuju chlapi, je fajn být s vámi na jedné loďce. :)

Já: To byl teda výlet! Byl jsem z pátku na sobotu na mé milované Šumavě. Předesílám, že s oktávkou bych tam nejel resp. na drncání se po dálnici bych síly nedal. Takže to celé bylo na nosnících Mazďénky - a je to fakt milenka! Jel jsem trasu částečně doporučenou a zbytek na slepo. Kolem Znojma na Šumnou, pak na Jemnici přes Slavonice, Novou Bystřici, za Číměří odbočka na Lásenice a pak Třeboň, Č. Krumlov, Horní Planá, Volary až na Kvildu. A je to řidičský sen! Vyjížděl jsem po práci o něco později, tak jsem to musel trochu švihat, ale mít na to tak příjemnou společnici jako je Mazda MX-5 NC je buď za odměnu nebo nevím. Když je rovinka, užívám si okolní nádherné krajiny, počasí, voňavého vzduchu, skvělé muziky nebo vyloženě něžného podvozku. Když přijedou zatáčky, žehnám delikátnímu řízení s kterým hladím každý ohyb krajnice a díky kterému do nich nemusím brzdit. A když je něco potřeba utnout, tak mi brzdy dají seznat rozdíl mezi brzdit a zpomalovat.
Mazec! Nevím, jak by mohla a jak to mohlo být lepší. Dokonce se mnou koketuje myšlenka, že to (díky ní) bylo nejlepší odpoledne in my life. ... No co no!? Pamět je krátká. :D
K1310103_20170609175146_mod.jpg
fotopoint na Kvildě

DSC_0266menší.jpg
pauza za Číměří

DSC_0288menší.jpg
mezi SUVéčky
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 14 čer 2017, 12:41

NCéčkaři zbystřete! Při šátrání po tajuplných zákoutích mazdy jsem něco našel. V předspolujezdcovské schránce vlevo nahoře jsem nahmatal jakýsi plastík připevněný k lanku. Když jsem za něj zatahal, lanko se odvíjelo a při puštění navinulo. On to byl "pojezd" k dvířkám od schránky. Takže teď při otevření neřachnou, ale něžně až svůdně pomalu klesají. Kdo to má taky vypadené, ať si to zacvakne. Ten rozdíl za to fakt stojí! :P
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Jirka » 16 čer 2017, 14:47

nooo, možná to mám také tak, mrknu, díky za tip

A Šumava je bájo :-) když jsme tam jeli 2016, brali jsme to od nás přes Rakousko. Časově nastejno, výhodou jsou okresky 100 km/h, žádná omezení a uzávěrky, kvalitnější cesty a celkově malý provoz, nevýhodou moc dlouhých vesnic...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 16 čer 2017, 16:15

Jirka píše:nooo, možná to mám také tak, mrknu, díky za tip
A Šumava je bájo :-) když jsme tam jeli 2016, brali jsme to od nás přes Rakousko. Časově nastejno, výhodou jsou okresky 100 km/h, žádná omezení a uzávěrky, kvalitnější cesty a celkově malý provoz, nevýhodou moc dlouhých vesnic...


... a skrytou nevýhodou jsou rakouští policajti. S těmi se bavit je hrůza. Jsou blbí a jediné co ví přesně je, že češi jsou podlidi.
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 16 čer 2017, 16:21

Jirka: Od nás na Šumavu vede několik paralelních cest a jedna zajímavější než druhá. Dá se jet buď na Horní Cerekev nebo přes Telč, taky na Dačice a nejlepší je to přes ty Slavonice. Nicméně příští víkend chceme jet do Novohradských hor se zpáteční cestou přes Rakousko. Tak sednu k Mapám a zkusím najít nějakou mrštnou trasu, ať je to ještě pestřejší. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 16 čer 2017, 16:55

SAMOSVOR je dobrý sluha, ale potřebuje dobrého pána, jinak na něj nejde spolíhat! V zatáčce celkem citelně pomáhá vykroužit oblouk. Je to pocit, jakoby zadní kola se taky natáčely do zákruty - takový lehký drift, ale s plnou přilnavostí gum. Ale jen v případě, že tu špéru k tomu donutí činnost zevnitř. To jest jen a pouze správně nadávkovaný výkon motoru. V opačném případě, když se jede na neutrál, nebo s puštěným plynem bych řekl že i trochu škodí. Jakoby auto přišlo o část ochoty k zatáčení. Málem jsem na to tuhle dojezdil.

V Brně odbočka z D2 k IKEA. Zle za mnou dorážel nějaký wágn, tož jsem mu chtěl předvést, zač je toho v MX-5 loket z okna. I jal jsem se ten vracák projet bez brzdění, šák to zasamosvoruju, né? NE! Jednak jsem to přehnal s rychlostí a vlastně nijak jsem se nepřipravil na tak riskantní manévr. Hlavně jsem nechal zařazenou 6, na což jsem došel, až když bylo pozdě. V 70-80 na švestku točí motor nějakých +/- 2200 a dává typuju 50koní. To je žalostně málo na to, aby soukolí přemohlo sílu, která k němu přichází z asfaltu. A začal tyjátr resp. survival. Panicky jsem tam začal blbnout s brzdou a vůbec jsem se tak nějak odevzdal osudu. NAŠTĚSTÍ se potvrdila vrozená blbuvzdornost a to, že mazda odpouští chyby. Posílám pozdrav do Hirošimy a slibuju poučení z tohoto nezdaru.

(jestli jsem v popisu fungování torsenu napsal nějakou blbost, opravte mě, ať tu nešířím bludy)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 69 návštevníků

cron