Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod drzko » 06 črc 2018, 11:20

Robo96 píše:nebude ten tvoj ram prekliaty ked tak kotrmelcuje vsetko do coho sa namontuje? :D


:D
Obidvaja sme z toho vyviazli celkom dobre, takze nemyslim ze ten ram by chcel niekoho zabit..skor naopak ;)
Mali by sa nan zacat gravirovat datumy :D :D
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod drzko » 29 čer 2019, 13:37

Tak pozeram ze som tu bol naposledy skoro pred rokom, vyborne :D
Pred dvoma dnami bolo 2.vyrocie kotrmelcovania, zatial sme vsetci zdravi a stastie drzi.
Kratky report co sa medzitym stihlo z planovanych veci:
Pasy a sedacky:
namontovane, najprv vodicova, co sa nezaobislo bez komplikacii a vyvolanych investicii - sedacka bola moc "hlboka" na pouzitie railov Skidnation, takze doslo k odrezaniu spodku a momentalne je v aute s tym, ze medzi podlahou a mojim pozadim je len molitan zo sedacky :)
Vyriesilo to problem so sedenim, uz sa do auta normalne zmestim a nemusim soferovat prikrceny aby som videl skrz ram okna.
Pridalo to problem s nastupovanim skrz Nardi volant, takze som kupil NRG quick release. To vyriesilo problem s nastupovanim, ale v kombinacii s povodnou nabou bol volant nepohodlne blizko. Takze som dokupil este aj NRG slim nabu a uz som konecne spokojny. Sedim nizko, mam viac miesta na nohy, dokonca sa mi podarilo zapojit aj fejk klakson z Aliexpressu, takze o sebe viem dat na dialnici vediet pipkam v SUVckach. Celkovo vymenu sedacky hodnotim pozitivne, jediny problem su dlhsie presuny ked z nej vyliezam dolamany, co ale nie je ziadna zmena oproti OEM, takze v sedacke to nebude :D
So sedackou isli aj pasy, tie zatial viacmenej funguju ale budem ich do buducna urcite menit za nieco novsie.

sedacka pasy.JPG

Tie skurvene brzdy sa cele leto tvarili ze su v pohode, kym nedoslo chladnejsie pocasie na jar a zacalo to znova pribrzdovat. Takze som sa opustil a rozhodol sa postupne pomenit vsetky casti sustavy. Ako prvy bol na rade hlavny brzdovy valec a bol to zasah do cierneho. Samozrejme ze jedna z trubiek nesla zo stareho povolit a strhol som na tej plastelinovej matici hranu. Zohnal som druhu a nedockavo to poskladal s tym ze sak odvzdusnim brzdy a bude. Co bol trochen ojeb takze to este muselo po mojom trapnom pokuse na naozajstne odvzdusnenie. Odvtedy je s brzdami pokoj. Teraz nedavno som ich mal rozobrane lebo zacali piskat jak jebnute, platnicky este tuto sezonu znesu, kotuce tiez (mozno).

Nasledoval vylet k panovi chirurgovi - v marci som odviezol auto m8rinkovi na vymenu nosnikov, spojky a spojazdnenie klimy. Musim ho skutocne pochvalit, pretoze to auto je celkom slusny bastl a on to dal vsetko dokopy. Nosniky a cely motorak su vyriesene, klimu ktoru niekto sparil z troch alebo styroch aut dal do povodneho stavu, zohnal novy klima chladic, trubky, proste je to eso. Klima klimuje, spojka spojkuje a nosniky nosnikuju. Este sa menil olej, chladiaca kvapalina, spojkova hadica a brzdove hadice za HEL od jagyho. Urcite som na nieco zabudol ale kazdopadne to je job well done.

Po navrate prebehla vymena spolujazdcovej sedacky, co bolo ovela rychlejsie ako vodicova, pretoze som vedel do coho idem. Mensi ojeb je zatazova decka, takze teraz mi blikaju kontrolky na palubke. Objednal som cez ebay zazracnu krabicku, ale dosla mi zla, nepasuje konektor a ani po zapojeni cez piny kontrolky nezhasli. Ak by ste ju niekto chceli na starsi? model auta, dajte vediet.

Bikini top - mam doma strechovicu, mam doma front bow, povodna idea bola ze to spravim bez stredovej priecky nech to je skladne, ale:
Front bow bez opory o HT nedrzi v zamkoch, takze tam ta priecka bude muset ist. Opora o roll bar ubera dost vela cm z priestoru nad hlavou, takze sa tam nezmestim a budem musiet vymysliet nejake nadstavenie vysky rollbaru. Cize zatial zase odlozene na neurcito.

bikini.jpg

Medzitym som organizoval jednu vlastnu akciu na trati v Dunajskej Strede, kde auto lietalo skoro cely den a fungovalo bez akychkolvek problemov, takze vyborne.
Den po tom som sadol na lietadlo a odletel do FR kde momentalne pracujem, pred tyzdnom som absolvoval s MXkou cestu autovlakom Vieden - Livorno a odtial 540km po vlastnej osi do St. Tropez, kde momentalne pouzivam auto ako daily. Sedacky su na dlhe trate stale nepohodlne ako svina, vdaka bohu za fungujucu klimu a snurovanie do pasov 10x za den je dost otravne :D

_MG_0257.jpg

Kupil som nove gumy a kedze som nemal vela casu vymyslat tak som isiel do odskusanych Pirelliek - PZero Nero GT obute na povodnych Unplugged diskoch. Zatial je to bez nejakych vyraznejsich vyhrad.

Na zaciatku jula vyrazame z FR a ideme 1500km roadtrip naspat na Slovensko, takze som zvedavy ako to my aj auto zvladneme.
PS: kompresor este stale nic
PPS: ak ste docitali tento sloh az sem, mate u mna pivo :lol:
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod gramo » 30 čer 2019, 23:11

Ta krabička na zátěžovou dečku je možná i v pořádku. SRS je paranoidní systém a jak se jednou vyskytne chyba, nestačí ji prostě opravit, ale je potřeba ji smazat přes diagnostiku.

Moje zkušenost není s MX-5, ale s E34, ale na tom asi nesejde. Potřeboval jsem sedanem odvézt komplet sedačky a tapece, tak abych to nějak naložil, spolujezdcovu sedačku jsem nechal doma... Taky jsem se těšil, že jak to zapojím zpět, bude zase klid, ale nebyl a vygooglil jsem, že je na to potřeba ta diagnostika a návštěva servisu to vyřešila. A pro obveselení tu mám ještě takovou vedlejší zápletku -- ten druhý interiér byl z auta před faceliftem bez airbagu a tedy i bez zátěžové dečky, tak jsem ještě transplantoval pěkný "nový" potah sedáku na původní sedačku se zátěžovou dečkou a předpínači pásů...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod Robo96 » 01 črc 2019, 08:50

rozperu na bikini top mozes spravit aj z pasoviny, ta ti uberie 0,0nic aj ked neviem ako ti zavadzia ked ide stredom, jedine ze by si sa moc kolisal v zakrutach ked mas prilbu na hlave.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod AndrewG » 05 črc 2019, 13:41

alebo to sprav ako oporu stredom z obyčajnej PVC trubky tak ako to aj originál má :)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod drzko » 07 srp 2019, 10:38

gramo píše:Ta krabička na zátěžovou dečku je možná i v pořádku. SRS je paranoidní systém a jak se jednou vyskytne chyba, nestačí ji prostě opravit, ale je potřeba ji smazat přes diagnostiku.

Moje zkušenost není s MX-5, ale s E34, ale na tom asi nesejde. Potřeboval jsem sedanem odvézt komplet sedačky a tapece, tak abych to nějak naložil, spolujezdcovu sedačku jsem nechal doma... Taky jsem se těšil, že jak to zapojím zpět, bude zase klid, ale nebyl a vygooglil jsem, že je na to potřeba ta diagnostika a návštěva servisu to vyřešila. A pro obveselení tu mám ještě takovou vedlejší zápletku -- ten druhý interiér byl z auta před faceliftem bez airbagu a tedy i bez zátěžové dečky, tak jsem ještě transplantoval pěkný "nový" potah sedáku na původní sedačku se zátěžovou dečkou a předpínači pásů...


neni v poriadku lebo ma uplne iny konektor ;)
asi kuchnem povodnu sedacku..
jo ten interier je ako kontrolka paliva na mojej modrej, uz to bolo FL ale ziarovka tam nebola - benzin dosiel na dialnici, asi 100 metrov po tom co som minul cerpacku :D
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - 2004 NBFL Unplugged

Příspěvekod drzko » 07 srp 2019, 10:42

Robo96 píše:rozperu na bikini top mozes spravit aj z pasoviny, ta ti uberie 0,0nic aj ked neviem ako ti zavadzia ked ide stredom, jedine ze by si sa moc kolisal v zakrutach ked mas prilbu na hlave.

AndrewG píše:alebo to sprav ako oporu stredom z obyčajnej PVC trubky tak ako to aj originál má :)


nestastne som to napisal
pozdlzna priecka je must, bez tej to nepojde, ale vzadu sa bikini "opieraju" o rollbar, ktory je nizsie ako strecha = 190cm kokot sa pod platno nezmesti
cize musim "zvysit" hornu hranu rollbaru aby bolo viac miesta na hlavu
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků