Ruskyho Mk 2.25

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Ruskyj » 18 bře 2018, 21:58

Zdravim vsetkych, konecne uz aj ja patrim do rodiny :)

V stredu som si od miestneho clena Michal80 (ktoreho mozno poznate z firmy http://www.lestenikol.cz) priviezol domov Miatu, na ktoru sa niektori z vas mozno este pametate. Je to Wikkiho byvala, tzv "Zelenka". Takze zostava v "rodine" ;)

Momentalny stav:
1.8 2000 (NB), bezovy Nardi interier, lak BRG prestriekany na ciernu perlet, prerobeny cumak na NBFL, latkove sedacky z NBFL, Cybul ram. Poslednym majitelom burana na zadok (a na prvy pohlad velmi slusne opravena), zvodidla neuhli... Wikki na nej pred 4 rokmi nechal spravit kompletnu renovaciu podvozku, takze nosniky, prahy a podbehy su vo vybornom stave. Lak je na tom po rokoch uz trocha horsie a interier tiez odzrkadluje vyssi najazd 190tis (osuchane madla dveri, rozviklany stredovy kastlik apod).

Veci planovane v blizkej buducnosti:
- Rozlestenie laku, pripadne kompletna renovacia
- Kompletna renovacia interieru, precalunenie sedaciek alebo nove sportove, vymena osuchanych plastov za nove/s lepsim stavom, 2-din infotainment, etc...
- Nova strecha a vsetky exterierove listy a tesnenia

Planovany "luxury" paket:
- Dialkovy central a alarm
- Tempomat
- Retrofit klimy


Tolko zatial k veciam co viem ze "treba" spravit, ako tak citam forum tak je mi jasne ze to este porastie :D.
V priebehu tyzdna ju beriem k chalanom z BM Motors, nech sa jej pozru na zubky a zhodnotia nutnost oprav mechanickych casti. Plus nech sa pozru na lavy predny blatnik, nelicuje so svetlom ani kapotou takze som zvedavy na dovod. Pohlad do motoroveho priestoru neodhalil ziadne zvary ani stopy po narovnavani, takze dufam ze je to nebude pohnuta karoseria...

Zatial sa lucim, fotky a priebeh renovacie hadam coskoro :)
Naposledy upravil Ruskyj dne 31 bře 2018, 13:36, celkově upraveno 1
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: "Zelenka" resurrected

Příspěvekod Ruskyj » 21 bře 2018, 11:13

Prehliadka u BM-ka prebehla nad moje ocakavania, vidno ze sa pan majitel vyzna a bavi ho to. Tymto ho este raz pozdravujem a dakujem za trpezlivost. Celkovy stav auta je velmi dobry, nic kriticke. Pridavam zoznam potrebnych a planovanych oprav a uprav, viacmenej pre seba aby som na to nezabudol :D

Motorovy priestor:
- Tesnenie pod ventilovym deklom je na srot, v pondelok ide na vymenu
- Je tam uplne novy chladic z NA-cka ktory je pripevneny trocha na hulvata. Planovana vymena za odlahceny hlinikovy priamo pre NB. NA-ckovy chladic bude predaj ;)

Podvozok:
- Hrdza je na minime, ale nosniky zacinaju trocha kvitnut. Nutnost pravidelne kontrolovat
- Su tam H&R coilvery s nastavovanim vysky, Team Dynamics Pro Race 1.2 disky a Semi-slick gumy. Uz chapem preco to drzi na ceste ako pribite :D
- Chyba plast pod cumakom, podbehy a origo mriezka. Postupne doplnim
- Spodne vyztuhy podlahy su otlucene od vozovky. Planujem butterfly brace & frame rails, takze spolu s tym sa naboduju nove vystuhy ak to bude potrebne
- Ramena sa daju zachranit, takze pojdu na repas (pieskovanie + farba)

Karoseria:
- Na "klasickych" miestach je uz viac kitu nez kovu, pravy zadny lem sa zacina rozpadat. Bude potrebny zasah klempiara
- Okno strechy sa pri sklapani strechy zasekava, rozoberiem cely mechanizmus a skusim to opravit. Vyzera to na unavene pruziny
- El. stahovanie okien je akesi lenive. Rozoberiem dvere a skusim premazat vodiace listy
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Ruskyj » 31 bře 2018, 14:37

Zdravim vsekych ktory to tu citaju (ak vobec niekto).
Zmenil som nazov topicu, aby viac vystihoval fakt ze moja NB je postupne prestavovana na NBFL a momentalne je to trochu hybrid :D

Tento tyzden bola Miata v servise na vymene tesnenia ventiloveho dekla. Pod jednym mi chalani vymenili sviecky a zapalovacie kable, kedze stare boli poskodene. Pokusili sa tiez spasovat naraznik s blatnikmi a zistili ze mi tam chybaju nejake plastove podlozky, co mi potvrdilo ze predok skladal nejaky orangutan (chybaju aj podbehy a spodny kryt). Zatial to spravili najlepsie ako sa dalo kym nezozeniem tie podlozky z IL.

Usmev na tvari mi zmrzol pocas cesty domov, ked mi motor obcas isiel na 3 valce... Sviecky s kablami boli starsie z inej MX-5ky (kable som nepozadoval nove, kedze coskoro chcem kupit 8mm z IL), takze som pevne dufal ze to nebudu cievky. V sobotu som kupil nove sviecky od NGK a nahodou stretol Michala v Guru (sme v podstate susedia, tiez zaujimave zistenie :lol: ), ktory mi pozical kluc. Tak som to rovno vymenil u neho na dvore.
Po vysrubovani "nahradnych" som zistil ze su slusne zeblite od oleja a trocha pripalene. Plus v kanaloch na sviecky bol tiez olej. Budem to musiet poriesit s Muzzym, pretoze 2 dni po vymene tesnenia by to takto IMHO nemalo vyzerat...
sviecky.jpg
Zeblite sviecky


Najdolezitejsie ale je ze nove sviecky problem odstranili a Miata znova slape na plny pocet hrncekov. Michal mi dal tip na akciu v Panenskom Tynci, takze po kratkom presvedcovani mojej polovicky sme vyrazili pozriet na drifty. Navigacka ma ako vzdy poslala najzatocenejsimi a narozbitejsimi okreskami v okoli, ale vzhladom na pekne pocasie a fakt ze soferujem roadster mi to vobec neprekazalo.
Car Wars bol super, najlepsi bol Tomas s jeho specialom #Turbiata. Ukazkovo si to tam vodil a napokon vyhral 1. miesto vo svojej kategorii. Zasluzene ;)

turbiata.jpeg
#turbiata
turbiata2.jpg
#turbiata

Cesta domov bola znovu v znameni "okreskoveho nasilia". Zacinam rozmyslat ze auto poslem troska viac do serie co sa tyka podvozku a gum, pretoze to drzi az prilis (absolutne necitim hranu a pomaly som fakt nesiel) a podvozok zo mna na rozbitych cestach vytiasol dusu. Najdolezitejsie ale bolo zistenie ze moja spolujazdkyna nekricala o zivot, ani sa krcovito nedrzala. Ba naopak, este ma nabadala ze "tu zatacku sme mohli dat rychlejsie". Usmevy od ucha k uchu, misia "vysvetli mi na co ti bude auto bez strechy" uspesne splnena :D

rohlik.jpg
Misia splnena, Miata obhajena :D


Este jednu vec som chcel, po tom co auto stalo den na dazdi som si vsimol ze mi zrejme zateka do kufra (vlhky koberec). ... Vie mi niekto poradit odkial to moze tiect? Vlhka bola len lava strana. Diky moc.
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod matulko » 31 bře 2018, 16:18

Ahoj to zatekanie moze byt viacej veci, bud unavene tesnenie na kufri(mensia sanca) alebo prasknuty rainrail. Ja som to riesil teraz v zime presne tak isto voda v kufri ale treba pozriet aj pod tapacir pod oknom zvnutra ci netecie aj tam ak ano rainrail to isti...
matulko
 
Příspěvky: 54
Registrován: 16 črc 2016, 13:57

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Renee » 31 bře 2018, 20:41

Ještě by mohlo protékat skrz těsnění pod tím chromovaným plíškem co v něm je šroub na hardtop.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Maxton » 01 dub 2018, 21:15

Budou nejaky fotky tvyho auta kde by byl videt jaky to mam ten lak atd.. :-) ?
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Ruskyj » 02 dub 2018, 10:50

Tesnenie na kufri som kontroloval, bude to zrejme rainrail. Ten planujem vymenit spolu s novou strechou.
A fotky meskaju, lebo prvu vyjizdku v peknom pocasi som sa akosi prilepil k volantu a na fotky som vobec nemyslel :D
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Ruskyj » 17 led 2019, 15:32

Dlho som tu nic nepisal, pekne fotky stale nemam, lebo pri peknom pocasi akosi zabudam fotit a len jazdim :D

Co sa spravilo za ten necely rok co ju mam:
- Nove tesnenie ventilovej hlavy, nove sviecky a ich kable
- Opravena elektrika a relatka, nespinala sahara a nesvietila palubka
- Namontovana klima
- Nove sportove sedacky Mirco MX-5, so zakazkovym cierno-cervenym sitim s materialu Jaquard
- Nova strecha, burgundy red Mohair
- Doplnene chybajuce podbehy, pridany spodny kryt motora a horny kryt chladica z hliniku, vymeneny chladic za NB
- Lepsie spasovany predok. Blatnik uz skoro neodstava, diera medzi kapotou a naraznikom je stale prilis velka...

https://i.imgur.com/bCiqMWr.jpg
https://i.imgur.com/XJCUUxJ.jpg
Miatka - sedacky.jpg


Co sa planuje v blizkej dobe:
- Vymena starych casti interieru za novsie, uz mam vsetko doma
- Vytlmenie dveri + nejake lepsie repro
- 320mm Nardi volant

Ale hlavny bod "programu" na tento rok bude... Turbo :twisted:
K tomu hadam budu uz aj fotky z priebehu stavby (ak to nezabudnem fotit :D )
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: Ruskyho Mk 2.25

Příspěvekod Smolda » 17 led 2019, 21:29

No tak to máš moc pěkný plány pro letošek :-) Hlavně ať se zadaří a opravdu nezapomeň na pořádnou fotodokumentaci :!:
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků