Concorde - NC 2.0 PRHT

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Smarttop - PRHT - instalace

Příspěvekod Concorde » 22 úno 2022, 18:14

Zna to kazdy, koukat do manualu je projev osobni slabosti a tak jsem tuto nepotrebnou cinnost samozrejme vynechal. A pekne se mi to vymstilo :)

Dneska zvoni DHL u dveri, babovka prebira balik z Anglie - ja byl pryc, ale spechal jsem domu abych tu krabicku hned zapojil a vyzkousel. Vedel jsem jen, ze se za sedackou ridice sunda dekl, tam se vycvakne konektor a vlozi do obvodu ta krabicka ( pekelne draha a jeste po me chteli clo … ale co uz)

Blbe se tam operuje ale konektory jsem videl 2 maly a velky. Tak jsem odpojil velky a chystal se to zapojit …. a zbledl jsem. Konektory z krabicky i z auta mely spravnou velikost ale jine tvarovani. A misto jehel spis takove placate piny. Chvilku jsem na to koukal jak trouba a uvnitr uz jsem zacinal byt nasrany, ze mi poslali krabicku na jine auto

Smutne jsem se odsoural domu a jal se hledat v dokladech jestli jsem neco neprehledl ,… ale na fakture byla MX5 2006 a starsi (oprava mladsi :) ) …. A nic vic. Uz si predstavuju jak resim s anglanama reklamaci, jak clo a tak …..

Ze zoufalstvi jsem na jejich strankach stahl navod a ejhle - v krabicce za sedackou je jeste jeden konektor, je schovany za nejakym bowdenem ci co to je. Na obrazku zlute sipky. Letim k autu, odmomtovavam drzak toho bowdenu a konektor nachazim. Radosti skoro zpivam, zapojuju smarttop do obvodu, pridelavam ho suchacem na zada krabicky, vracim dekl a sedacku do spravne polohy a jdu testovat.

Co vam mam povidat, tuknu do otevirani strechy a strecha se krasne sama odporouci dozadu a nakonec jako vzdy pipne. A obracene to same. Proste dokonalost. Za jizdy jsem to jeste netestoval, nemel jsem cas tak to az zitra. Pokud v Liberci nebude zase snezit :)

Tak to jen abyste vedeli ze se podarilo

Cus
Přílohy
16F590BC-E3A9-4C84-BBF1-4F3FE299E138.jpeg
12B63025-AA21-4155-922B-8B229032C7C6.jpeg
Naposledy upravil Concorde dne 27 úno 2022, 00:30, celkově upraveno 1
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod MacTeine » 22 úno 2022, 22:04

Haha :D Ať slouží!
Dej pak vědět, jestli jsem Ti krabičku nepřechválil :)
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 23 úno 2022, 23:50

tak zatím funguje otevírání a zavírání na stisknutí ale za jízdy ne. Ale koukal jsem zase trapně do návodu a musí se to naprogramovat ... :-)
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 24 úno 2022, 10:21

ráno jsem nevydržel a šel programovat. pomocí tlačítek na otvírání a zavírání. Stisknout obě najednou- přechod do programovacího módu. A pak podle tabulky až jsem se docvakal na otvírání za jízdy a to až do 60 Km/hod. což mi přijde docela dost ... ale je to jen možnost, člověk to bude řešit za rozumných rychlostí.
Otestováno hned v ulici a hurá, funguje :)

kdyby chtěl někdo poradit, už se cítím být odborníkem ....
Přílohy
PRHT programování.png
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 07 črc 2022, 18:02

přišlo mi, že 5 tisíc km od poslední výměny už je moc :) a že se nudím, tak jsem provedl nejprve bráchovi výměnu oleje a všechny filtry (krom palivového) na jeho nudné C4, ten odfrčel a já se mohl pustit do své Miaty..

Samozřejmě, jak jsem si auto našteloval na trojnožky a zalezl pod něj, začalo pršet jako z konve. Až kluk mi křikem připomněl, že mám zavřít střechu - ještě že ho mám :lol:
dole při sundavání plechu pod vanou a filtrem jsem objevil pikantní záležitost - zřejmě easter egg od bývalého majitele. že 4 šroubů byly jen 2 stejné - 10, pak jedna 11 a jedna 12. To jsem ještě neviděl, naposledy jsem takovou diskotéku s golou zažil když jsem si servisoval Aprilii nebo Abartha. Ti italové byli přímo posedlí dávat co nejrůznější velikosti šroubů a matek, asi aby se servismani nenudili a mohli to líp fakturovat ...

asi jste si všimli na fotkách přípravku TEC 2000 - jak proplach tak aditivum pak následně. Koho by zajímaly podrobnosti, mohu poskytnout (neprodávám to, jen mám už zkušeností z dřívějška) a u Mazdy, co by legendárního žrouta oleje se to hodí dvojnásob.

Výpušťák byl v pohodě a olej čůral hezky pod úhlem přímo do nádoby, s filtrem to bylo horší, na zemi na trojnožkách to není značka ideál. Nakonec to spravily sikovky. A nový se utahuje jen rukou, silou.

no a znáte ten pocit po výměně - motor běží jako zázrakem čistě, hladce, vrní jako kotě v klíně.... škoda že lilo, jel bych se projet víc, takhle jsem vzal aspoň juniora na hranolky do KFC.

tož tak na světě
Přílohy
a.jpg
aa.jpg
ab.jpg
bb.jpg
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod BigBang » 07 črc 2022, 23:17

různý velikosti šroubů bych čekal u různých aplikací šroubů a s tím spojenými různými utahovacími momenty, ale určitě ne na deklu pod motorem :roll:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 08 črc 2022, 09:00

no to já taky :-D
ale asi některý z majitelů nebo mechaniků přede mnou origo šrouby poztráceli a dali tam, co jim jejich oddělení šroubků v dílně poskytlo. Myslím že závity jsou stejné, jen různé velikosti hlaviček ... každopádně mám ještě jednu takovou záležitost na Miatě - na pravé zadní podložce pod kolo jsou 4 matky na šteftech standard a pátá je větší. Tak velká, že tam málem nedám golu, ale nakonec s poškrábáním oříšku jo ... (asi nějaká forma zajištění - když už zloděj ukradne kolo, nebude mít čas lámat si hlavu s podložkou :lol: )
no byl to koumák, ten můj předchůdce. Jestli on neměl původ v Itálii
Přílohy
matka.jpg
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 13 črc 2022, 10:51

kdyby někdo uvažoval o změně, moje NC možná bude volné. Pravda, od listopadu 2021 jsem si ho piplal a vylepšoval, ale na sAuto se objevilo SENDO a já jsem se asi zamiloval .... takže se když tak ptejte, pište, ....
auto jsem si vyladil tak, aby mi na něm nic nevadilo, ostatně ve vlákně je to vidět ....

tož tak na světě
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod KubaK » 14 črc 2022, 09:45

Concorde píše:... ale na sAuto se objevilo SENDO a já jsem se asi zamiloval ....

jóóó, tak o lásce k SENDU já něco vím!!! tak vítej do SENDOmikroklubu!!!
Přílohy
2021-07-30_04.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod KubaK » 14 črc 2022, 10:01

jak vidno, nynější majitel SENDA už cenu znatelně srazil.. z původních 485tis. na současných 449tis... no nekup to!!!
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků