Rumunsko - transfagarasan

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod robl.7 » 30 bře 2021, 14:42

Ahoj. Taky mi to vrtá hlavou. Pokud to covid situace dovolí jel bych. Poprosím pak o nějaké info k ceste. Roman
robl.7
 
Příspěvky: 24
Registrován: 06 zář 2016, 14:42

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod spooon » 13 dub 2021, 13:27

je otázka jak to pojmout. Když sem jel do Rumunska já, tak sem se rozhodl Maďarsko prolítnout na hulváta co nejrychleji po dálnici, ať to mám za sebou. Byl to nudný den, ale dalo se.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod mobby_6kl » 16 čer 2021, 17:25

Určitě se to da tak projet, zvládl jsem za den i 1400km (ne v miatě teda) ale nebyla to úplně sranda. Z Prahy je to taky pěkná dálka a osobně by dávalo smysl po 5 hodinách jízdy zastavit v Budapešti, podívat se na nějaké památky a pokračovat až příští den. Samozřejmě nebyl by problém to naplánovat tak, že se potkáme až v Rumunsku nebo někde po cestě kdyby někdo chtěl jet rovnou.

Tady je ještě článek k další motivaci: https://www.autickar.cz/clanek/autickar ... transkama/


5.7 a 6.7 jsou svátky takže vychází pěkný dlouhý víkend ale viděl bych to spíše možná na září, nebude takové vedro v snad i méně lidí jak v horách tak i u moře.

Zatím orientačně jsem naházel nějaké body zájmu tady na mapě: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

Navigace zatím nefunguje správně protože silnice asi jsou pořád uzavřené.

Cesta zpátky přes Balkán je o cca 1000 delší ale klidně bych tomu věnoval ten čas navíc, myslím že to dává více smyslu než rovnou jet 1000km zpátky po dálnici :) Kromě moře jsou tam ještě pěkné silnice, kaňon Tary a další zajímavosti. Zase ale nebyl by problém to otočit a jet zpátky rovnou pokud by někdo chtěl.
Uživatelský avatar
mobby_6kl
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13 kvě 2014, 20:53

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod mobby_6kl » 02 zář 2021, 00:43

Tak situace je taková, že auto je v servisu na opravu nosníků a bude hotové tento týden, ale příští týden stejně musím ještě být v Praze. Takže teoreticky ten víkend (10-12.9) už bych mohl jet. Nebo i později, hlavně se musí vychytat počasí aby nepršelo a v horách nebyla zima.

Obrázek

Trasa je přibližně taková. Cesta tam je delší asi o 30km aby se dálo jet přes Salina Turda, "nejkrásnější podzemní místo na zemi":

Obrázek
https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... emi-353361

Ale jinak všechny památky, hrady atd. jsou až po transfagarasanu, takže jestli to někoho nezajímá, dá se jet zpátky stejnou cestou. Celkově bez Balkánu bych počítal tak s 2500km.

Kdyby někdo ještě měl zájem tak prosím napište, ať to tady zbytečně podrobně nerozepisuju :)
Uživatelský avatar
mobby_6kl
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13 kvě 2014, 20:53

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod MacTeine » 02 zář 2021, 13:21

Pěkný! :) Na kolik dní ten výlet plánuješ? Jinak doporučuju ke Splitu přidat Trogir, fakt moc pěkné místo.
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod Mike » 16 dub 2022, 22:30

Jsme po dlouhý době zabloudil na forum a vidim téma Transgarasan!
Já to jel loni akorá v době kdy jsi to tady asi plánoval. Konkrétně přespání na severní straně, přejezd Transgarase do Branu, pak Bucurest a Černý moře a pak zpět přes Banát. Letos plánuju dost podobnou cestu, jako je tady načrtnutá, ale už bez Transgarase. HU, RU(Banát), přes balkán na jih k řecku a pak po pobřeží a přes Alpy zpět. Kdyby se někdo chtěl na kus cesty přidat, dejte vědět. třeba něco vymyslím.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Předchozí

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 5 návštevníků