Nürburgring - srpen 2015

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod LordJames » 14 zář 2015, 20:45

hele mobby, mas dokonce natocenej prujezd :) 3:22 https://www.facebook.com/86693977003694 ... 260418594/
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod cafe-racer » 08 led 2016, 20:09

Pracuje se na reportu, nebo je už je to "přechozené" ?
Zajímalo by mě jaká na okruhu panuje atmosféra, konkrétně jestli tam jezdí bezmozci nebo jestli je to relativně bezpečný... rád bych to zkusil, ale rozhodně nechci zažít to co je občas viděno na volných jízdách (bezmozek kterej v honbě za desetinkama ohrozí / vyprasí). Jelikož jste jeli 4 kola ve dvou dnech tak máte přesně o 4 kola víc informací než já :-)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 08 led 2016, 21:33

Report bude, ale ještě jsem se k němu nedokopal. :oops:
Tak se do něj pustím rovnou, snad ho dám dohromady...
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 13 led 2016, 19:18

Report!

(Pozn.: Je to nějaké delší, takže komu se to nechce moc číst a zajímá ho jen okruh, tak přeskočí do druhého odstavce neděle a přeskočí první odstavec v pondělí a úterý už nečte. Komu se nechce číst vůbec, přečte si jen shrnutí na konci.)

- Jak jsem psal v prvním příspěvku, každý petrolhead by se měl jednou vypravit na pověstnou Nordschleife. Tenkrát jsem to říkal, protože to říkali ostatní. Teď už to můžu říkat, protože jsem to zažil na vlastní kůži. To místo má neuvěřitelnou atmosféru a být tam, vidět všechny ty auta od těch nejobyčejnějších až po ty nejdražší hypersporty, slyšet řvoucí a burácející motory, cítit spálený benzín a gumu, rozžhavené brzdy, je neskutečný zážitek, který si budu pamatovat po zbytek života.

Sobota:
- Vyrazili jsme v sobotu 22. srpna ráno. Sraz jsme si dali na benzínce na D1 u Velkého Meziříčí, dali si kafe, natáhli střechy (z Brna jsem vyrážel bez střechy, ale čekalo nás víc než 800 km po dálnicích a na sluníčku… ale na posledních cca 70 km jsem ji zase shodil) a vyrazili jsme směr Praha, Plzeň,… před Rozvadovem jsme si udělali drobnou zajížďku do Přimdy dotankovat nádrže. (Je tam Benzina a mají levnější benzín než na dálnici.) Pak už směr Nürnberg,... Frankfurt,... NÜRBURG! Nakonec jsme upustili od původních plánů navštívit cestou nějaká zajímavá muzea (samozřejmě motoristická). Cesta už byla tak dost dlouhá, kvůli většině bysme museli sjet z plánované trasy a jejich návštěva by si zasloužila delší prohlídku než na hodinu.
photo20150822_002.JPG
Sraz a odjezd

- Že se blížíte k Nürburgringu poznáte (aspoň o víkendu) celkem snadno. Znatelně se zvýší koncentrace 911ek, M3,... potkáte Elise, Gallardo,... Při kroucení hlavou kolem do kola po autech, si možná mezi stromy a keři všimnete asfaltu severní smyčky. Pak Vás přivítá silueta hradu Nürburg a po chvíli dorazíte ke Grand prix okruhu a u něj vystavěnému zábavnímu centru.
photo20150822_024.JPG
Vítající Nürburg

photo20150822_027.JPG
Nürburgring - zábavní centrum

- My jsme dorazili na večer, takže jsme rovnou vyrazili do místního kempu, který leží hned u nového okruhu. Mají celkem příjemnou cenu, nepříjemné je, že neúčtují noci, ale dny a to včetně příjezdu a odjezdu, takže místo za tři noci jsme zaplatili za čtyři dny. (Pro příště by možná byla varianta jet přes noc, na místě někde na parkovišti zdřímnout do 8 ráno, nahlásit se, postavit stan a dospat se.) Ale mají tam celkem čisté umývárny se sprchami a záchody. Postavili jsme stan, vzali si pivo a šli se podívat k okruhu do zábavního centra. Hned nás přivítala smečka SupercarsClubArabia. Vzhledem k pozdní hodině už bylo všechno zavřené, ale prohlídli jsme si zajímavá auta připravená na nějakou tuning show.
photo20150822_034.JPG
SupercarsClubArabia

photo20150822_058.JPG
356 připravena (a přivlastněna) na tuning show
Naposledy upravil widar dne 13 led 2016, 19:27, celkově upraveno 3
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 13 led 2016, 19:18

Neděle:
- Dopoledne jsme vyrazili k vjezdu na severní smyčku. Nejdřív jsme na nejbližší benzínce natankovali, ačkoliv jsme museli počkat, až se všichni přestanou motat kolem bílého Aventadoru, který na sebe strhával pozornost motorem vytáčeným až do omezovače. Pak jsme se zařadili do menší kolony, která se pomalu posouvala k bráně na smyčku. Zaparkovali jsme na louce upravené na provizorní parkoviště a šli si koupit dvě karty s jízdami. Na víkendu je dobré, že je trať otevřená celý den a sjede se tam velká spousta aut, takže je pořád na co koukat a co obdivovat. Jenže na vjezd na trať se stojí fronta a provoz je značný. Od dědulů, kteří řídí dopravu u vjezdu jsme se dozvěděli, že kolem třetí hodiny se to začne uklidňovat a kolem páté už je počet aut na trati únosný. Takže jsme obhlédli auta u vjedu a přilehlých parkovištích a jeli se kochat na známá pozorovací místa Brünchenn a Ex-Mühle. Když se blížila pátá, vrátili jsme se zpátky k vjezdu na trať.
photo20150823_074.JPG
Arabové

photo20150823_077.JPG
Seřazování před závorou

photo20150823_104.JPG
Provoz na trati

photo20150823_125.JPG
Provoz na trati

photo20150823_149.JPG
Provoz na trati

- Každý jsme si koupili 4 kola s tím, že dvě kola dáme v neděli a dvě v pondělí. Pro zintenzivnění zážitku jsme se dohodli, že jednu jízdu pojede každý ve svém autě sám a druhou sveze druhého jako spolujezdce, takže 4 kola za volantem + 2 na sedadle spolujezdce. Nejeli jsme honit stopky, tudíž váha spolujezdce nám nevadila, i když je to na okruhu poznat. Takže nachystat kamerky (potkali jsme tam Němce s pěkně upraveným NAčkem, co říkal, že kamerka může být i venku na autě, ale musí být přivázaná... zkusil jsem to a dědek mě strohou větou „No camera outside!“ okamžitě vrátil od závory zpátky na parkoviště), nasadit helmy, rukavice a jedeme k bráně. Na rozdíl od Butea Nürburgring docela znám z Playstationu, takže vyrážím první a beru ho jako spolujezdce.
- I když je okolo třičtvrtě na čtyři, aut je pořád docela dost, řadím se mezi ně. Mávám kartou a závora do ráje, teda pardon, do pekla se zvedá. Pouštím ještě pár rychlejších aut před sebe a vyrážím. Nejdřív malá zpomalovací šikana z kuželů aby se půlka lidí nezabila hned za závorou, a jedeme. Pod most, kde se zapínají stopky, mírná levá přes dlouhý horizont, z kopce dolů, dolík, další mírná levá, pravá, rovinka, levá, brzdit do pravé, netrefit nájezd do boxů! v levé, rovinka, ostrá pravá, kdybych to vzal rovně a nějak se dostal přes svodidla, jsem na novém okruhu, rovinka, na konci svodidel brzda z kopečka a doleva, držím se při pravém okraji, v zatáčce mě předjíždí první auto. Dobrý, zatím to poznávám. Bude hůř. Rovinka, mírná pravá, míjí mě další dvě auta, pravá, rovinka, mírně se stáčí doleva, rovinka, sakra! na playstationu je tady někde na trati namalovaný velký bílý kruh na kterém začínám brzdit, v reálu už se sedřel, takže tady není. No nic brzdím na oči, naštěstí nejedu žádnou pilu aby to byl problém. Levá, další auto, váže pravá, mírná pravá, auto, levá, auto, pravá, levá, rovinka, pravá, váže levá, která se při levém okraji „propadá“ a auto hezky zhoupne. Wou!... obrázek vydá za tisíc slov, video za milión: https://youtu.be/Fv-Mt7Ou_-c
- Buteo hlásí, že trať je nezapamatovatelná. Já si ji celkem pamatuju, i když ve střední části jsem se místy trochu ztrácel. Simulátory Vás naučí jak jdou zatáčky, jak do nich najíždět, kde jsou brzdné body, ty lepší dokonce kde jsou na trati větší nerovnosti, ale nepřipraví Vás na ten adrenalin když se například řítíte po Fuchsröhre z kopce dolů přes dolík, kde Vás to zatlačí dolů do sedačky a nahoru do kopce už musíte brzdit, protože horizont Vás klidně hodí rovnou na svodidla a nebo sešup dolů na most v Adenau před Ex-Mühle… Nepřipraví Vás na to jaká je to horská dráha. A Karusell? #&@$/#ߤ... Stoupání Kesselch je zase neuvěřitelně dlouhé a fakt v něm chybí výkon.
photo20150823_183.JPG
Karusell

Do toho pořád koukám do zrcátek a kvůli rychlejšímu provozu se většinou držím při pravém okraji, což jízdní zážitek trochu snižuje, ale i tak je to nirvána. Máme za sebou první kolo, nikdo nás nesmetl a my jsme se nikde nevysypali. Parádní jízda! Před sjetím z trati žasneme kolik aut ještě míří na okruh. Míříme zpátky na parkoviště, uklidnit se, vstřebat první dojmy.
- Když si vydechneme, Buteo sedá do své Mazdy a opět vyrážíme na okruh, tentokrát každý ve svém autě. Já jedu první abych Butea vedl. Provoz zeslábl, kromě huštovky hned na startu a střední části máme trať občas jen sami pro sebe. Můžu se víc soustředit na jízdu, protože se rychlejší auta „zbrzdí“ o Butea jedoucího za mnou a já mám víc času jim uhnout. Nemusím se tolik držet pravého okraje. Tahle jízda opět bomba! Zážitek z první jízdy, která byla jako první sex, vyrovnává slabší provoz a tím možnost si to víc užít. Na parkovišti opět kratší oddech. Nechávám svou Mazdu pomalu chladnout a sedám do auta k Buteovi abych si to vyzkoušel na sedadle spolujezdce. Na trati je poznat, že se blíží konec dne a konec jízd, provoz už je docela slabý. I na sedadle spolujezdce je to zážitek, jak jsem řekl, je to horská dráha! Pro tento den konec, máme toho až až, ale jen v tom nejlepším slova smyslu. Vracíme se do kempu a na pivo.
photo20150823_203.JPG
Kemp
Naposledy upravil widar dne 13 led 2016, 19:35, celkově upraveno 1
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 13 led 2016, 19:19

Pondělí
- Nespěcháme, turistické jízdy začínají až v 5 odpoledne, do té doby mají trať pro sebe automobilky na testování. Jedeme se podívat do vesnice Nürburg a na hrad, ten má v pondělí zavřeno. Zkoušíme zjistit co vydává tak zajímavé zvuky na novém okruhu, ale je dokonale oplocený a ještě dokonaleji obrostlý stromy a křovím, takže na trať nejde vidět a když náhodou jo, tak se tam nedá zastavit autem. Odpoledne si projdeme Adenau a pak od mostu koukáme co automobilky testují a čekáme. Přes poledne vcelku vydatně pršelo a pokračuje to přeháňkami. Máme obavu jak bude vypadat trať. Na mokru jet nechceme, rozbít tady auto by byl průšvih. Naštěstí přeháňky ustávají a slunko, které občas vykoukne zpoza mraků spolu s větrem trať pomalu vysušují. Je 5, jedeme k bráně.
photo20150824_211.JPG
Nürburg - v pondělí zavřeno

photo20150824_233.JPG
Adenau

photo20150824_291.JPG
Byli jsme tam

photo20150824_311.JPG
Testování automobilek

- Je tady výrazně, ale výrazně míň aut než včera. Bez problému parkujeme na parkovišti hned u vjezdu. Kamerky, helma, rukavice, jedem. Opět vyrážím první a beru Butea jako spolujezdce aby si připomněl trať. Ta je skoro prázdná a já mám dráhu většinou jen pro sebe. V podstatě potkám jen pět aut, z toho tři dokonce předjíždím já, jen bavorák na konci byl hnusnej. Přiletěl hodně rychle přes horizont, viděl jsem ho na poslední chvíli, tak tak že jsem stihl uhnout. Ale jinak... „Is this a heaven?! Yes, it is!“ Volná trať, snažím se jet ideální stopu a jedu celkem svižně. Podle GPS jsem zjistil, že toto bylo moje nejrychlejší kolo. Čas 11:21. Na playstationu to sice umím pod 10 minut celé kolo, jenže tady není RESTART! Ve skutečnosti jsem jel tak na 80-90% toho kde si myslím, že jsou mé bezpečné limity. Fakticky jsem to tam nechtěl rozbít a čas pro mě nebyl důležitý. A samozřejmě jsem to nehnal do toho šíleného stoupání, protože to bylo zbytečné. Video: https://youtu.be/GMMUR65bcHY
- Vracíme se na parkoviště a oba sedáme do Buteova auta. Já jako spolujezdec –navigátor. Trať opět volná, potkali jsme zase jen pár aut, tentokrát rychlejších. Všech jsme si všimli včas, nikdo neměl snahu nás sestřelit. Je to výrazně lepší zážitek, když nemusíte pořád někomu uhýbat. Buteo dokončuje svou jízdu a vracíme se na parkoviště pro mé auto. Čeká nás poslední kolo. Pro tuto jízdu nechávám kamerku v autě u Butea. Pojede za mnou a natočí tak mojí jízdu z druhého auta.
- Jsme připravení, vyrážíme. První já, Buteo mě následuje. Trať je úplně volná, můžeme jet jak chceme. V zatáčkách mu trochu ujíždím, takže na rovinkách lehce zvolňuju aby ze mě na širokoúhlém záběru z kamerky nebyla jen miniaturní tečka. Mám díky tomu i víc času promyslet si jízdní stopu a tak se neskutečně bavím. Výsledný čas nakonec 11:26.5. Opět víc řekne video: https://youtu.be/DDmzRIvV6Fc Bohužel to máme za sebou, karty s jízdami máme prázdné, okruh opět zavírá, začalo pršet. Ve stánku si kupujeme nálepky na auto a vracíme se do kempu a na pivo.
photo20150824_356.JPG
Nürburgring
Naposledy upravil widar dne 13 led 2016, 19:40, celkově upraveno 1
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 13 led 2016, 19:19

Úterý
- Balíme mokrý stan, věci a odhlašujeme se z kempu. Před odjezdem se ještě jedeme podívat co automobilky prohání po okruhu a na okruh, stejně to máme po cestě. Pak už vyrážíme směr domov. Jedeme po stejné trase a cesta je stejně nudná, ale aspoň můžeme vzpomínat na uplynulé dva dny. Byl to jeden z nejlepších výletů a zážitků v mém životě.
photo20150825_009.JPG
Testování automobilek

photo20150825_010.JPG
We've done it!

photo20150825_389.JPG
We've done it!

Shrnutí
- Trať je jako horská dráha, jsou tam horizonty a zatáčky přes a do kterých není vidět, takže doporučuju nakoukat trať z videí nebo ještě lépe natrénovat na simulátoru, pomůže to. Víkend se spoustou aut a jejich majitelů a fandů je určitě zajímavý, ale na svezení moc není. Na to je určitě lepší jet v týdnu, přičemž podle rad je asi dobré si ohlídat aby v Německu, okolních státech a v Anglii nebyl státní svátek. I když je na trati větší provoz, většina aut je v pohodě, počkají na uvolnění cesty nebo naopak uhnou. Občas Vás někdo vezme těsněji, ale když si hlídáte zrcátka, tak se nic dramatického neděje. Samozřejmě při tom množství aut se občas najde střelec bezmozek, ale takový Vás sestřelí klidně na třicítce před školou. My jsme naštěstí nikoho takového nepotkali, jen nevím co by dělal zmíněný bavorák, kdybych si ho nevšiml a neuklidil se. V neděli byla několikrát dočasně uzavřená trať, kvůli odklízení nehod. Co se týká rozdílu mezi 1,6 a 1,8 (s delším převodem, Buteo možná prozradí kolik), tak 1,8 je trochu rychlejší. nejvíc se to projeví ve stoupáních, kdy mě Buteo viditelně dojížděl.
Byla to bomba, supr výlet a doporučuju každému!
Když si na něco vzpomenu, tak to ještě doplním.
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod Safa » 13 led 2016, 19:58

Parádní počteníčko, zhltnul jsem to na jeden nádech! Teď jdu koukat na videa... :D
A měl bych jeden technický dotaz. Proháněl jsi to video před vložením na tubu nějakým videoeditorem? Já mám z kamerky velmi podobně kvalitní záběry jako ty (HD 1080), jenže ve videoeditoru přímo na tubě došlo po uploadu k nějakému podivnému zkreslení. Je to takové celé neostré. Fakt nevím, proč... Viz. zde: viewtopic.php?f=8&t=1378&p=87877#p87877 (první video z posledního příspěvku)
Co jsem udělal špatně?
Předem dík za reakci... A omluva za off-topic.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod Honzik1984 » 13 led 2016, 20:39

Super report, až jednou trošku poskládám auto, tak tam musím taky ;)
Díky a teď jdu kouknout na videa :)
Obrázek mx-5 NA 1,8 BRG
Honzik1984
 
Příspěvky: 371
Obrázky: 1
Registrován: 31 črc 2011, 20:41
Bydliště: ústecko

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod noose » 13 led 2016, 20:41

Moc hezky napsany :)

BRG NA
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 141 návštevníků