Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod spooon » 01 dub 2016, 22:39

Viz. zde: http://www.autickar.cz/trackday-registrace

Jede někdo? Při účasti více jak 4 lidí cena 899,-, a to se co? No vyplatí... :D

Tak jen aby se někdo našel, abych nedopadl jako Buteo o pár vláken vedle, kde marně shání ještě dva závodníky :)
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod Libor » 05 dub 2016, 22:32

Možná bych se stavil na jednu desetiminutovou jízdu. Je ale potřeba helma? Tu nemám.
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod buteo » 06 dub 2016, 07:18

Ty, já už jsem to shánění dalších zájemců do Písku asi vzdal. Holt neušetřím dvě stovky, no.
Asi je tady fakt víc "kadeřníků" než "sportovců" :lol: :lol: :lol:
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod spooon » 06 dub 2016, 11:06

Libor -> helma nutná není, tak směle doraž ;)

buteo -> mi povídej, asi začnu taky vozit hřeben a nůžky, ať zapadnu :D

Ale tohle není výsadou jen majitelů MX5. Skoro všichni mí kamarádi "autíčkáři" se stále naparujou jak jim koluje benzín v žilách, ale řeknu jim o okruhovým ježdění a najednou to nejde. Ten má nevhodný auto na malej okruh, ten má rodinou akci, ten má starý auto...a pak jedu jen já a brácha s S13 :D
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod buteo » 06 dub 2016, 13:31

Jj, je to jak říkáš.....
Tak se na trackdays zase potkáme my a pár dalších podobně smýšlejících ;)
(Už dávno jsem pochopil, že jako každá jiná může i láska k autům mít nejrůznější podoby. A tak jsem tolerantní - dnes už dokonce i k tunerům toho nejhoršího zrna !!! :lol:
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod Fernie » 06 dub 2016, 15:14

Já začínám uvažovat, že bych jel. Ale zatím to je nejistý, budget je napnutej.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod Safa » 06 dub 2016, 20:45

spooon píše:asi začnu taky vozit hřeben a nůžky, ať zapadnu :D

Tohle je docela zajímavá debata a dovolím si malý OT... :)
Osobně jsem si Majdu pořídil ne proto, abych si dokazoval své řidičské (ne)schopnosti na okruhu, nýbrž pro to, že se mi to auto vždycky líbilo a konečně jsem na něj měl i potřebné finance.
Přiznávám se, nejsem závodník. Auto užívám jako daily, pro svižnou přepravu z místa na místo, případně k občasným výletům s nebem nad hlavou. Baví mě, že se konečně nemusím bát předjíždění, protože tohle autíčko má odpich, suprovně se ovládá a skvěle brzdí. Kdybych si měl vybrat kategorii "užití", tak se nazvu "kochačem". Tím, který sice jede v případě potřeby rád svižně (viz. poslední výlet se smečkou po Brdech), ale jinak má na tachometru obvykle povolený limit, rád se rozhlíží po krajině a po nocích miluje hvězdnou bránu nad sebou a vítr ve vlasech...
Na druhou stranu, respektuji všechna další užití tohoto auta. Ať už závodníky, jiné kochače, tunery, ba dokonce i lidi, kteří to auto mají hlavně jako "imidžovku".
Stejně tak se přiznávám, že Majdu zatím nemám ani zdaleka tak v ruce, jak bych ji jednou chtěl mít. A to jak na suchu, tak na mokru či sněhu a ledu. K limitům tohoto auta jsem se zatím ani nepřiblížil (vypnout ESP mě opravdu ani nenapadlo), brzdí mě víra ve vlastní schopnosti. Navzdory tomu, že už mám cosi odježděno. Co bych opravdu nechtěl, je autu ublížit (i když Miata snese i hodně tvrdé zacházení, o tom nepochybuji) kvůli tomu, že překročím svou mez.
V budoucnu určitě plánuji své meze posunout. Postupně, samozřejmě. A kdoví, třeba si jednou troufnu zablbnout i na tom okruhu. Zatím ale otevřeně říkám - nemám na to koule.
Což neznamená, že se v sobotu v Sosnové neobjevím alespoň jako "vděčný čumil". Pokud to bude jen trochu časově možné, chtěl bych se tam podívat. A s respektem koukat na druhé, kteří si na rozdíl ode mě na dráhu troufnou, protože to mají v ruce a okruhové běsnění je pro ně životní styl. Jak už jsem psal, já jsem především "kochač", který Miaty miluje stejně (a o nic míň) jako vy. V žádném případě si ale nebudu hrát na něco, co nejsem. Jsem proto "menší autíčkář" než vy, závodníci? ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod spooon » 06 dub 2016, 20:57

chápu i jinou sortu zdejších řidičů a respektuju to. I tak se ale divím, že z toho množství lidí, co zde jsou registrovaný, se nenajdou 4 závodníci.

A zrovna důvod, který si uvedl jako argument proč nenavštívit okruh, vidím já jako důvod ho navštívit :D Sám nejsem ani náhodou mistr volantu, mám se hodně co učit, což si jistě v sobotu na okruhu připomenu při každý krizovce či výletu mimo trať. A právě proto tam budu, abych si mohl svůj um zlepšit v bezpečí okruhu a ne v blízkosti hlubokých příkopů lemovanými stromy na civilní silnici.
A neboj, chápu tvé obavy, sám když sem před 2 roky jel poprvé na okruh, měl sem pár vteřin před vypuštěním na dráhu srdce v krku. Ale stačilo pár metrů a hned sem věděl, že tam nejsem naposled. A teď se vždy těším na každý okruhový ježdění jak malej kluk na narozeniny a kdyby padla sportka, tak si svůj okruh postavím hned za barákem (a nebo barák u okruhu, kdyby padla jen druhá cena). Co z toho plyne? Zkus si jednu desetiminutovku, a uvidíš sám :)
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod Safa » 06 dub 2016, 21:14

spooon píše:I tak se ale divím, že z toho množství lidí, co zde jsou registrovaný, se nenajdou 4 závodníci.

To máš pravdu, to se taky tak trochu divím.

spooon píše:A zrovna důvod, který si uvedl jako argument proč nenavštívit okruh, vidím já jako důvod ho navštívit.

Tohle bych upřesnil. Zatím nenavštívit. Pro mě by teď bylo nejideálnější najít obrovské prázdné parkoviště, mít po ruce někoho jako Mika, Křiváka či noose (tedy lidi, o kterých vím, že to mají v ruce) a na této prázdné a široké ploše si opatrně, krůček po krůčku a pod dohledem zkušeného začít zkoušet základy driftů, práci s plynem a spojkou, správné brždění. Až se mi tohle, ty úplné prazáklady, dostane trošku pod kůži, můžu udělat další krok. Zatím bych na okruhu asi všechny ostatní, kteří by můj neum museli trpět, jen sral. A samotného by mě to znechutilo do budoucna.
V tomhle obdivuju třeba Libora. Auto máme zhruba stejně dlouho a on to v Sosně zkusit chce. Velký respekt, já to mám bohužel trošku jinak...

spooon píše:Zkus si jednu desetiminutovku, a uvidíš sám

Když mi slíbíte v té chvíli prázdnou dráhu, péřové polštáře místo bariér a na sedadle spolujezdce někoho hodně odvážného, tak bych to možná zvážil. :lol: Ale ne, platí, co jsem psal výše. Věřím, že to chápeš.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Autičkář trackday Sosna 9. Dubna

Příspěvekod spooon » 06 dub 2016, 21:52

chápu, chápu...nemůže být každý nezodpovědný jako já, když hned jak sem si Mazdu koupil (moje první zadokolka), tak sem hledal větší kousek asfaltu, abych si udělal svůj první životní koblížek :-D já si radši všechno zkouším sám, ale chápu, že někdo si nechá raději poradit. Což je vlastně asi i lepší cesta, ale co už :D
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Další

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 návštevníků