Rumunsko - transfagarasan

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod Muzzy » 04 úno 2018, 15:50

O Rumunsku se diskutovalo i tady:
viewtopic.php?f=57&t=48&p=92374#p92374

Jeste bych doporucoval rozhodne neminout silnici transalpina se zabovnim asfaltem ;)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod spooon » 15 úno 2018, 00:18

froxic píše:Ahoj, tak tyto informace jsem prostě potřeboval. Takže říkáte, že je Rumunsko v podstatě bezpečné i třeba pro spaní ve stanu u auta? Nejspíše pojedeme srpen / září dvě MX-5 a nějaké to doprovodné vozidlo. Cesta je cíl, nějaké ty památky po cestě, transfagarasan, a pak to zakempit u moře (ideálně tak na 2-4 dny). Spání jak jsem nastínil, stan / kemp / případně asi nějaký motel. Neměli jste třeba strach o auto nebo jiné problémy?

Nějaký tip, čemu se vyvarovat atd? Případně, kde se po cestě zastavit, případně kudy jet? Jde o zajímavé cesty, místa, prostě cokoliv co by mohlo výlet zpříjemnit. Vidíme to tak na 10-14 dnů.
O auto i sebe sme ze začátku strach měli (zrovna vrcholil přesun muslimáků do Evropy :-D) ale nakonec bez problému.

A nebál bych se ani velkých měst a odpočívadel u dálnice. Jednou sme na odpočívadle taky přenocovali a opět bez problému. Velký města jsou spíš problém z hlediska provozu. Jeli sme po "obchvatu" kolem Bukurešti a to bylo peklo. Všude kolony, křížení hlavních silnic, kde všichni srali na semafory a lítali tam jak je napadlo. Do toho díry v silnici, vedro jako prase...
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod AndrewG » 22 úno 2018, 21:42

Ak by ste sa dostali az k ciernemu moru, odporucam navstivit deltu s dunajom, da sa tam zaplatit vylet lodov a stoji to fakt za to ;-)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod Muzzy » 23 úno 2018, 09:51

AndrewG píše:Ak by ste sa dostali az k ciernemu moru, odporucam navstivit deltu s dunajom, da sa tam zaplatit vylet lodov a stoji to fakt za to ;-)


Ja jsem si tam prisel, jako kdyz jedes na vodu v cechach..... :D akorat jeto vetsi, se spoustou ptactva, ktery u nas neni a bez kanalizacnich stok. Urcite je to zajimavy kus prirody a taky bych navstevu delty doporucil ;) Je ale potreba trochu planovat a byt na miste vcas, aby bylo mozne vybrat nejaky vhodny vylet, navic jednodennich nabidek neni moc ;)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod pbxpbx » 16 dub 2019, 22:48

froxic píše:Velký města jsou spíš problém z hlediska provozu. Jeli sme po "obchvatu" kolem Bukurešti a to bylo peklo. Všude kolony, křížení hlavních silnic, kde všichni srali na semafory a lítali tam jak je napadlo. Do toho díry v silnici, vedro jako prase...


Znám, znám... :D měl jsem tu čest v Bukurešti pracovat a žít poslední 4 roky... :mrgreen:
NC 2.0 Niseko '08 Icy Blue
pbxpbx
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 úno 2019, 21:52
Bydliště: Trutnov

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod pbxpbx » 16 dub 2019, 23:08

froxic píše:Ahoj, tak tyto informace jsem prostě potřeboval. Takže říkáte, že je Rumunsko v podstatě bezpečné i třeba pro spaní ve stanu u auta? Nejspíše pojedeme srpen / září dvě MX-5 a nějaké to doprovodné vozidlo. Cesta je cíl, nějaké ty památky po cestě, transfagarasan, a pak to zakempit u moře (ideálně tak na 2-4 dny). Spání jak jsem nastínil, stan / kemp / případně asi nějaký motel. Neměli jste třeba strach o auto nebo jiné problémy?

Nějaký tip, čemu se vyvarovat atd? Případně, kde se po cestě zastavit, případně kudy jet? Jde o zajímavé cesty, místa, prostě cokoliv co by mohlo výlet zpříjemnit. Vidíme to tak na 10-14 dnů.


Rumunsko je opravdu bezpečné (zkušenosti skoro 4letého pracovního pobytu), lidé jsou opravdu příjemní. Bacha na divoké psy, teleskopický obušek se hodí, hlavně na venkově.
Spaní u auta pod širákem je možné, ale zase bacha na toulavé psy a v horách (určitých částech) i na medvědy. Radši bych spal v penzionech, na booking.com je toho hodně. I takhle odpoledne a navečer se nocleh najde - je nutné hledat cedule s nápisem "cazare" (česky ubytování).

Po cestě bych se snažil vidět Castelul Hunedoara (Corvinilor), Salina Turda, Timisoara, Deva, Alba Iulia, Brašov, Sibiu, Sighišoáru, prostě Transilvánii se vším všady.

Pro motoristy jsou obě horsko cesty povinnnost - Transfagarasan a Transalpina. Doporučuji období červenec a srpen, protože to už budou obě určitě otevřené a bez sněhu. Možná ještě lepší je konec září nebo červen (školní prázdniny v Rumunsku jsou 3 měsíce od poloviny června do poloviny září) - bude tam méně lidí. Doporučuji jet v pondělí až čtvrtek a brzy ráno. Já to dělal tak, že sem vyjel brzy ráno a projel je obě směry 1x - 2x tam a zpátky, než se vytvořily v poledne a odpoledne mraky. Víkend je sebevražda, jede se v koloně a děsně pomalu.
Ale po cestě je možnost zastavít v zatáčkách na malých odpočívadlech a udělat si piknik a kochat se okolím.
NC 2.0 Niseko '08 Icy Blue
pbxpbx
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 úno 2019, 21:52
Bydliště: Trutnov

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod mobby_6kl » 25 bře 2021, 19:36

Tak rychlý průzkum, měl by někdo zájem jet až to dovolí situace?

Dlouho jsem tam chtěl ale vždy se našel důvod nejet, že je to daleko, jsou i jiné silnice, co v Rumunsku, radíš odletím někam pryč, atd. Ale mám 45 dni dovolené a pořád nevím kdy mimo Evropu půjde normálně cestovat, takže už není důvod to odkládat :)
Uživatelský avatar
mobby_6kl
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13 kvě 2014, 20:53

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod Džirda » 25 bře 2021, 22:55

Jak to plánuješ? Chtěl jsem tam také, ale zatím jen plán. Případně pošli SZ s detaily, díky.

PS: zatím nejsem rozhodnut!
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod mobby_6kl » 27 bře 2021, 12:10

plán zatím není :)

Ale jen tak obecně:
  • Vyhnut se školním prázdninám a covidu
  • Ubytovaní podle situace, klidně i ve stanu jestli budou zavřené hotely
  • Vyrazit asi v pátek nebo sobotu, na den se zastavit třeba v Budapešti a někde v Rumunsku a dorazit k Transalpině v pondělí ráno
  • Další den Transfagarasan
  • Samozřejmě nějaké zajímavosti v okolí (Castelul Hunedoara (Corvinilor), Salina Turda, Timisoara, Deva, Alba Iulia, Brašov, Sibiu, Sighišoáru,..)
  • Než k černému moří bych asi jel zpátky přes Balkán (66A směrem na Srbsko vypadá dobře)
  • tak 7 dní na výlet, pak bych možná zastavil na delší dobu u moře
Uživatelský avatar
mobby_6kl
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13 kvě 2014, 20:53

Re: Rumunsko - transfagarasan

Příspěvekod gramo » 27 bře 2021, 14:00

Přiznám se, že už jsem o tom párkrát taky uvažoval, jen mě vždycky odradila ta dlouhá cesta přes Maďarsko a kus Rumunska, než se člověk dostane někam k horám. Takže mi z toho vyšla lepší varianta jet do Rakouska (kde už jsem byl s miatou 3x) nebo na Slovensko (to je zatím nesplněný plán).

Ale vzpomněl jsem si na město Sopron v Maďarsku blízko hranic s Rakouskem, kam jsem se dostal při jednom neautíčářském výletě a překvapilo mě, jak je to pěkné město, pěkných míst je spousta, takže ani ta cesta přes Maďarsko nakonec nemusí být zas tak nudná.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 návštevníků