Rakousko trasy

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 11 črc 2018, 21:19

gramo píše:B99 Mauterndorf - Obertauern - Untertauern - Radstadt -- nahoru svižná kochací jízda širokým horským údolím, dolů k Untertauernu jsou i utaženější zatáčky a i když člověk dojede pomalejší provoz, je to pěkná soutěska. Dál k Radstattu je to opět svižná vyhlídková silnice. (a tento úsek taky objíždí placený tunel na A10)


tam jsem jel taky, když jsem musel objíždět uzavřený Solktal.
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod PeterS » 29 črc 2018, 18:31

mx-5nd2.0 píše:Tak hlavní postřehy:
2/ Nockalm Strase za 18,5E nestojí, je to řidičsky docela nuda, moc aut - a v okolí je mnoho hezčích cest zadarmo
...
4/ Je tam hodně "neobjevených" cest - například 24 přes Wildalpen (docela dobrý povrch a super zatáčky) po a tam ještě zahnout do Hinterwildalpen (horší povrch, ale až kyčovitá romantika)
...
7/ Na GrosalpenStrase se motor nevaří kvůli zběsilému tempu, ale až dojedete blba s karavanem anebo (asi) s automatem, co jede do kopce 25km/h, což při 30 celsia a po prosvištění předchozích zatáček chce své ...


Já se s tvým názorem plně neztotožňuji v bodu 2. NockAlm jo no kdysi to bylo méně a menší provoz ale je tam perfektní asfalt a super poježdění pokouším se tam vždy když jedu dolu zastavit. Ideál jak bylo již bylo tady zmíněno projíždět to večer. Jinak doporučuji a stejně tak VillacherAlpen Strasse.
Bod 4. Jo jo  to je taky fajn prima cesta a krásna příroda.
Bod 7. Přesně jak říkáš + bych doplnil autobus plný šikmookých a moslimu.

Sölk Pass je nádherný hlavně na jar a podzim, jenom už je myslím druhej rok uzavřeny kvůli výměně asfaltu na vozovce.
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod cafe-racer » 30 črc 2018, 14:18

mx-5nd2.0 píše:Tak hlavní postřehy:
1/ Erzherzog Johann Strasse je uzavřena a museli jsme to objíždět jako paka :-/
2/ Nockalm Strase za 18,5E nestojí, je to řidičsky docela nuda, moc aut - a v okolí je mnoho hezčích cest zadarmo
3/ Hodně se opravuje a asfaltuje, což je docela opruz
4/ Je tam hodně "neobjevených" cest - například 24 přes Wildalpen (docela dobrý povrch a super zatáčky) po a tam ještě zahnout do Hinterwildalpen (horší povrch, ale až kyčovitá romantika)
5/ Dálnice A10 a A9 "uhýbají" na sever a tak je cesta 320,163,311 na severní stranu Grosglockner strase stranu docela kamiónové peklo. 320 ještě jde, ale 163,311 humus. Když jsem tam jel jihem po 99 do Seebach, Seeboden, doleva na 100/E66 do Altenmarkt,Lurnfeld, pak po 106 Leinach,Winklern tak to bylo o dost lepší.
6/ s MX5 - jsem tam byl rarita, samé Mercedesy, Porsche občas peugeot :-D
7/ Na GrosalpenStrase se motor nevaří kvůli zběsilému tempu, ale až dojedete blba s karavanem anebo (asi) s automatem, co jede do kopce 25km/h, což při 30 celsia a po prosvištění předchozích zatáček chce své ...


2) Napoprvé tě Nockalm asi nemohl oslovit, ale stejně jako Peter - když to jde tak ho už (nikdy) neminu při cestě kolem. o 200% lepší než Grossglockner, široko daleko nejlepší svezení. Možná to není nejlepší silnice, ale tady je prostě omezený provoz a to se počítá. Projíždím stylem "tam-zpátky-tam" :-)
7) Nemáš-li motorku, jsi ztracen... Ani 600 koní pod kapotou tě před toho "blba" neumí teleportovat
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Jirka » 30 črc 2018, 15:49

Nock miluju, také si to nenechám "cestou okolo" ujít. Prvně jsme jeli směr Thomatal - Innerkrems a to nebylo ono, nemám moc rád silnice na šířku auta, kravské přejezdy apod. Proto jsme to poté dali s mojí právě přes Turrancherhohe a to klesání, jak píše Tomin, je fakt epesní :) V zimě bych si tam cestou dolů asi káknul, a to s jakýmkoli autem. A samozřejmě platí jako všude jinde, buď brzy ráno nebo pozdě večer, to byl i náš případ. Navíc nebylo moc hezky, září, docela chladno, nahoře jsme byli skoro sami. Pak jsou fantastické taky cesty údolím přes Reitern a Leobengraben - to když potřebujete pokračovat na západ.

Ještě tady nezaznělo sedlo Postalm - vjezd myslím 12 E (rok 2015). Povrch byl oka, cesta poměrně zajímavá, byli jsme tam sami.
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod PeterS » 30 črc 2018, 17:06

No Jirko diky za typ jednou jsem o tem četl ale pak jsem na to zapomel našel jsem link: http://postalm.abtenau-info.at/ zapíšu si a určite se příšte stavím, pak ješte k temou Rakousku, nevím jestli tovubec stoji za zminku ale taky tam maji jeste https://www.goldeck-panoramastrasse.at/gp/de/index Goldeck. Tam jsem byl myslím 2016 ale teda nic moc 0-provoz a za ty prachy to rozhodne nestalo.

Hmmm abych nezapoměl Egger Almstrasse asi pro mne aktualne jedno z top teen. Cesta slabe kvality ale prostredi 110%. To jidlo a priroda.

Jo a Nockalm jeste se k nemu vratim zpatky ja to prave nejradej jezdim od Murau smer Innerkerms -> NockAlm -> Winkl->...
Mne osobne vyhovuje tady ten smer a prave jak je Feldbach smerem na Schönfeld ty prejezdy az do Innerkremsu jsou nejlepší i když zasa asfalt ztráci uroven. Prejezdy pres stada krav to miluji. Ale to je na každým z nas. Za mne Nockalm 10/10 bodu.
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod hroche » 30 črc 2018, 18:12

PeterS píše:Hmmm abych nezapoměl Egger Almstrasse asi pro mne aktualne jedno z top teen. Cesta slabe kvality ale prostredi 110%. To jidlo a priroda.


díky za tip
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod KarolKo » 31 črc 2018, 16:57

Ještě tady nezaznělo sedlo Postalm - vjezd myslím 12 E (rok 2015). Povrch byl oka, cesta poměrně zajímavá, byli jsme tam sami.[/quote]





Postalmstrasse jsem jel včera (ze Stroblu u Wolfgangsee do Abtenau) a moc pěkné, platí se tam mýtné 6 EUR. Jel jsem tam kolem 11,OO hodin a byl jsem tam téměř sám. A pak následoval výjezd do Obertauern - tady na tyto dny hodně příjemných 21 stupňů. Dnes jsem se z Rakouska vracel v těch zoufalých 37 stupních u nás, ale s klimou a střechou nahoře pohoda.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod KarlosPV » 11 říj 2018, 20:29

Díky všem za příspěvky a poznámky k tomuto tématu a inspiraci. Využil jsem sdílenou mapu, nemusel nic složitě hledat a užil si bombastickou čtyřdení jízdu po Rakousku. Kolem Mariazell je na několika místech nový asfalt a připadal jsem si jako na závodní dráze :-) Na jaře vyrazím někam na pomezí Rakousko/Itálie, tak na oplátku pak taky přidám postřehy.
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod ReVolte » 10 čer 2019, 12:45

mx-5nd2.0 píše:Tak snad klapne najít čas na provětrání rakouských Alp :-)
Hodil jsem do Mapy vše, co jsem tady i jinde našel nebo zatím projel (kombíkem :-) )
https://drive.google.com/open?id=1xvkcN ... sp=sharing

A jen to nějak zajímavě pospojuji :-) Teda ne vše něco, pojedeme od Znojma a rád bych dojel na Großglocknerstraße. Pokud máte někdo nějaké zkušeností nebo dokonce varování - sem s nimi. Díky


Ahoj, bohužel nemůžu editovat tvoje mapy, ale Solkpass je již průjezdný v podstatě ve stejném technickém stavu + jsem kolem Hallstatu našel pěkné Mazdí silničky k přidání.
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 11 čer 2019, 17:07

Solkpass tedy přeznačím. Ty cestičky mi když tak napiš, odkud kam nebo něco, abych to našel - a přidám je tam.
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 návštevníků