Auto táhne na jednu stranu

Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod Bro » 16 srp 2018, 08:31

Ahoj, NAčko jsem kupoval před rokem s tim se na KO originálních tlumičích trochu táhne doleva. Když držím volant rovně, auto jede rovně, když pustím, stočí se doleva. Myslel jsem si, že to bude sranda vyřešit, ale po nahození štelováku (a výměně kol) to táhne uplně stejně a navíc jsem zjistil, že celý auto je na spolujezdcově staně o centimetr a něco nižsí než na řidičově. Což je zvláštní, protože bych čekal, že při takovym náklonu to potáhne spíš napravo...

Myslíte si, že takovouhle haluz může vyřešit geometrie? Nabízí se otázka přoč to nevyzkoušim žejo... Protože jsem sice koupil nový excentry, ale ty starý jsou na svejch místech zarezlý a vůbec by výměna byla spojená s lehkou repasí náprav - což se mi nechce dělat, když pak zjistim, že to třeba vůbec ničemu nepomohlo.

Navíc si myslim, že centimetr a víc rozdílu ve výšce ukazuje na jiný problém, který není na první pohled vidět. Jasně můžu náklon vyrovnat štelovákem, pak udělat třeba geometrii, ale stejně je to jen maskování problému.

Nemáte prosím nějakou radu nebo podobnou zkušenost?
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Re: Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod Beny » 16 srp 2018, 08:44

Nemáš v háji silentbloky? Opravě se stejně nevyhneš, na tomhle neušetříš.
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod Bro » 16 srp 2018, 09:21

Jsou původní, v háji nejsou, ale top taky nejsou :) Určitě nevyhnu, ale rád bych věděl v čem je problém, abych neinvestoval do něčeho, co nemá cenu.
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Re: Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod Beny » 16 srp 2018, 09:28

Bro píše:Jsou původní, v háji nejsou, ale top taky nejsou :) Určitě nevyhnu, ale rád bych věděl v čem je problém, abych neinvestoval do něčeho, co nemá cenu.

U takhle starýho auta není nic do čeho by nemělo cenu investovat. :D
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod TeeJay » 16 srp 2018, 09:28

Když jsi nasadil coilovery, vyrovnat výšku je první věc, co jsi měl udělat. A geometrie hned druhá - zlomit a vyrazit zarezlé silentbloky není problém a bez geometrie se problém ani nesnaž vyřešit :)
V horším případě můžeš mít ohnutá ramena, nápravy, řízení, ale to se dá taky za pár tisíc vyměnit.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Auto táhne na jednu stranu

Příspěvekod spooon » 16 srp 2018, 13:58

s největší pravděpodobností to bude vina geo. Když sem jednou chytil pořádnou díru a hnula se geo, tak mi to dělalo přesně to samý.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 85 návštevníků