Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod spooon » 11 dub 2019, 22:07

jestli ti vadí prašnost, tak si zrovna škrtni EBC YS.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod TeeJay » 11 dub 2019, 23:19

S těmi méně extrémními Hawky chybu neuděláš. Na EBC jsem slyšel různé názory, YS jsou nicméně už příliš na tvoje potřeby, takže RedStuff nebo Green Stuff by ti jistě posloužily dobře. Ale i když koupíš obyčejné ATE, TRW, Textar... tak budeš nejspíš spokojený, účel to splní a do podmínek, kde by nefungovaly, je stejně nedostaneš, když tě nezajímají velké okruhy :-) a v podstatě v tom pořadí, jak jsem je napsal, bych je bral já. Aktuálně jsem sundal ATE a na montáž čekají Hawky.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Tomin » 12 dub 2019, 09:53

Mám poddotaz. Dáváte tyhle lepšejší desky poctivě na obě nápravy, tedy předek i zadek, nebo to brzdí pocitově lépe i při osazení pouze na předek? Jde mi o to, že chci brzdný účinek polepšit jen o chloupek. Ale aby dávaly zřetelné (nebo zřetelněji jak OEM) brakeování už při lehkém dotyku na pedál. To vše bez hluku a s prašností alespoň jak u originálů. Trackdays neplánuju. Tož čučím po Hawk HPS nebo EBC Green Stuff. Díky!

pro pobavení: https://www.youtube.com/watch?v=ROa-q6Akmws
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod TeeJay » 12 dub 2019, 10:04

Samozřejmě je ideální vyměnit desky na obou nápravách, zachová se tak původní vyvážení brzdného účinku předek/zadek. Ale vyměnit desky za lepší jen na předku není takový problém, zvlášť na normální ježdění, problém je vyměnit desky za lepší jen na zadku, protože ABS.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod gramo » 12 dub 2019, 10:38

Dal jsem Hawk HP+ jen na předek a jelikož nejsem žádný závodník, změnu vyvážení brzdného účinku nějak nedokážu posoudit. Dokud se nezahřejí, brzdí podobně jak běžné desky, nějaký ostřejší nástup nepozoruju a do normálního provozu jsem za to i rád. Nějaká znatelná reakce při lehkém doteku na pedál přijde až po zahřátí a stejně je to spíše takové přibrždění, ale aspoň se to dobře dávkuje. A když s tím člověk jezdí jenom normálně, začnou po čase dávat pískáním najevo, že je to nuda :)
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod tomybandit » 12 dub 2019, 13:53

Tak na radu TeeJay a Whispera som vybral TRW, tak uvidime.
Dakujem ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod cafe-racer » 12 dub 2019, 14:29

TeeJay píše:problém je vyměnit desky za lepší jen na zadku, protože ABS.

Proč ? ABS si to pobere a odbrzdí jen třmen na kole , které se dostane na hranici smyku.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod TeeJay » 12 dub 2019, 14:33

cafe-racer píše:Proč ? ABS si to pobere a odbrzdí jen třmen na kole , které se dostane na hranici smyku.

Nechceš mít zadní kola už na hranici smyku, zatímco přední jsou jen na zlomku svého brzdného účinku.

tomybandit píše:Tak na radu TeeJay a Whispera som vybral TRW, tak uvidime.
Dakujem ;)

Paráda, ušetříš, brzdit to bude stále +- stejně, pískat to nebude a prášit to taky nijak zvlášť nebude.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod cafe-racer » 14 dub 2019, 17:45

TeeJay píše:Nechceš mít zadní kola už na hranici smyku, zatímco přední jsou jen na zlomku svého brzdného účinku.

Tome, tohle je poznatek z praxe ? Předpokládám, že ne - zní to jako internetové moudro. Netřeba šířit internetem další fámy.
V praxi to není nic dramatického, ABS jednotky (i ty "obyčejné", které jsou na prvních generacích mazdy) zvládnout řešit daleko dramatičtější situace , koneckonců nahradily i tolik potřebné mechanické omezovače brzdného účinku zadní nápravy při neobsazeném autě.
Jinými slovy : jdou-li zadní kola do smyku, v předních rozhodně není zlomek účinku - to se rozhoduje jinde než v destičkách.
Souhlasím s tebou, že nemá smysl dávat na zadek lepší desky než na předek ale rozhodně to není problém a s ABS jednotkou a její funkcí to má pramálo společného.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod spooon » 14 dub 2019, 19:50

když už se tu probíraly Hawk HP+, teď je budu nahazovat. Je nutné je nějak zahořet, jako závodní desky? A nebo naopak prvních par km spíš opatrně, než si "sednou"?

Před tím sem měl EBC YS, a ty sem prvních par km spíš šetřil...
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 109 návštevníků