Denní svícení - možnosti

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod LordJames » 23 čer 2012, 18:03

Čauves, řešení denního svícení na NAčku mě čeká příští víkend, tak bych chtěl tenhle topic trochu oživit a poptat se, jestli se vám nenahromadily nějaký nový poznatky, tipy a kdoví co ještě...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Mike » 04 črc 2012, 20:24

A k NBFL:
v první řadě, proč řešim denní světla na NB, když nemrkaj. Důvodem jsou žárovky HB4, který jsou poměrně drahý a ještě dražší v případě nějakejch lepších. Kupříkladu moje oblíbený Osram nightbreaker jsou za 600,- obě a nehodlám jejich poměrně krátkou životnost likvidovat, tím, že s nima budu svítit v poledne. Předchozí (nebo ještě někdo před nim) majitel už nějakej pokus o denní svícení zrealizoval a je to provedený tak, že po zapnutí elektriky se rozsvítí mlhovky a po rozsvícení normálních světel mlhovky zhasnou. Řešení je to vskutku elegantní až do tý doby, než si řidič, prostřednictvím protijedoucích a kliftonů uvědomí, že asi trochu oslňuje. Já se chystám k následujícímu řešení, před ty mlhovky vrazit nějakou clonu. Patrně to vyhraje nějaký kolečko z matnýho plastu. Po realizaci budu referovat dál. Tak tolik k NBFL:)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod seatik » 04 črc 2012, 20:53

Ja se k tomu porad nemuzu dokopat,ale rad bych u sveho NA hodil tam kde jsou blinkry a pozicka tak sve ovalne denni sviceni + kulaty blinkry. Zaroven by mi trochu vetral motorovy prostor. Takze zabite 3 mouchy jednou ranou :-)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod PavelS » 04 črc 2012, 23:34

Pro FLka nebo NCčka by byly použitelný tyhle moduly...
modul denního svícení z dálkovek
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Pavel260 » 04 črc 2012, 23:39

byl jsem proti, jsem proti a budu proti.
na mazde mi za 6let praskla zarovka jednou. zadni vam nesvitej, lidi to rosvecej az ve tme, slejvak neslejvak - zapnuty denni a dalsi desitky pripadu
omlouvam se za ot, musel jsem
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod riderhenry » 04 črc 2012, 23:55

Taky nemam moc rad denni sviceni, strasna spousta lidi pri spatne viditelnosti (dest, tunel, les...) svetla zapomina zapnout. Kdyz uz, tak co pouzit diru na mlhovky pro nejake kulate LED primo na denni sviceni, homologovane?
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod LordJames » 05 črc 2012, 00:14

Pavel260 píše:byl jsem proti, jsem proti a budu proti.
na mazde mi za 6let praskla zarovka jednou. zadni vam nesvitej, lidi to rosvecej az ve tme, slejvak neslejvak - zapnuty denni a dalsi desitky pripadu
omlouvam se za ot, musel jsem

nezapomínej na nás, NAčkaře ;-) mrkačky na naších silnicích fakt brečej...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Mike » 05 črc 2012, 00:36

Pavel260: cca co půl roku kupuju novou sadu za tříkilo na svoje zimní auto Ale tam jsou H7 Tady to je HB4, tak že minimálně šestikilo. Jen kvůli tomu, abych svítil 110watama do jasnýho dne, to fakt ne:) A potkávačky rozsvěcim teď v létě kolem šestý, nebo i v poledne když je jenom trochu pod mrakem;)Takže nebudou tebou popisovanej případ.
Jen tak na okraj, ještě než bylo denní svícení zavedený, tak jsem běžně rozsvěcel třeba v lese v horách i přes den.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Miata » 05 črc 2012, 12:29

seatik píše:Ja se k tomu porad nemuzu dokopat,ale rad bych u sveho NA hodil tam kde jsou blinkry a pozicka tak sve ovalne denni sviceni + kulaty blinkry. Zaroven by mi trochu vetral motorovy prostor. Takze zabite 3 mouchy jednou ranou :-)


Osobně jsem vyměnil žárovky parkovačky za halogenky a dení svícení na světě. Do té doby mě furt stavěli a prý že si mám rozsvítit světla. Od té doby (loni na jaře) se mě to nestalo ani jednou.

EDIT: viz příspěvky nademnou, LED dení svícení na MX-5?? Větší hnus jsem snad neviděl a Pavel260 má pravdu v tom, že zadek tím pádem nesvítí a bývá to někdy nebezpečné. Ale to je svědomí každého řidiče...
MX-5 NA silver 96 1.6 komplet Postert + podvozek BC Racing BR-RS 4/5kg alles in ordnung http://www.lennypromotion.cz
+ daily E61 535D :-)
Uživatelský avatar
Miata
 
Příspěvky: 842
Obrázky: 1
Registrován: 23 dub 2010, 10:58
Bydliště: Ostrava

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod ADix » 05 črc 2012, 12:42

NIGHTBREAKER jsou shity co mi vydržely pokaždé 6 měsíců...raději budu svítit rok, žlutě a jen za 50kč než co pár dní kupovat takové "bílé" srágory...jinak tedka chci naschvál koupit PIAA yellow :-P
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků

cron