Denní svícení - možnosti

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod PavelS » 03 led 2013, 15:43

Poptej se TOMa - má mojí bývalku kde to bylo a pokud vím, tak tam v parkovačkách má 21W oranžády... A funguje to. Ten blinkr se ani nestačí rozehřát když jenom bliká přeci. Pokud nejsi zvyklej řešit zákazy zastavení blikačkama, tak je to v poho 8-)

viewtopic.php?f=19&t=1377


P.S. Souhlasim že vyklápěčky se rasej - Mazda to vyřešila blbě, takže se vyklepávaj - je to opruz... Ale to řešení do origo světel je ok - jen dořeš to pohasínání s potkávačkama a bude to ok ;)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 15:54

Nepochopte ma zle - mne sa NA páči zo všetkých MX-5 najviac a práve aj vďaka vyklápacím svetlám... Ja to len nejak neracionálne neznášam a trpím, ak ich mám zapínať cez deň a samozrejme si hľadám argumenty z oblasti opotrebenia, aerodynamiky, spotreby elektriny atď... Svetlá ani auto by som nemenil, ale cez deň proste chcem jazdiť so svetlami zavretými! :twisted:

Spravím to tak, ako si to mal ty - 21W smerovky narvem do krajných parabol a 10W parkovačky budú vo veľkých parabolách.
Naposledy upravil whisper dne 03 led 2013, 16:00, celkově upraveno 1
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod seatik » 03 led 2013, 15:59

Ja vyhodil denni sviceni a ocka mam porad otevrena a svitim. A kdyz jedu palbu,tak proste je sklopym a nesvitim. Stejne kdyz mi chytnou tak to bude za rychlost a nejake sviceni je uz druhotne. Prevazne 95 procent vsak jezdim v klidu,tak nejsem pirat :oops:
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod PavelS » 03 led 2013, 16:52

whisper píše:Spravím to tak, ako si to mal ty - 21W smerovky narvem do krajných parabol a 10W parkovačky budú vo veľkých parabolách.


Podle mě těch 10W bude málo - ve slunný den to bude v podstatě neviditelný - vymysli to ztlumení přes nějakou diodu a bude to super - takový velký parkovačky svítící na 5w budou i efektní v noci.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 16:53

Čiže cez deň mať 20W parkovačky a.k.a. denné svietenie a po zapnutí reflektorov ich stlmiť na menej, dobre tomu rozumiem?

Problém je, že keď normálnej žiarovke (na rozdiel od LED) zoberieš z napätia, tak nie každá presne funguje tak, ako by si chcel - napr. vlákno sa nezohreje dostatočne a teda nebude mať potrebný odpor a bude mi žiarovkou tiecť príliš vysoký prúd. Som vyštudovaný elektrotechnik, takže to vyskúšam s rôznymi odpormi a skúsim nájsť také stlmenie, ktoré bude vyhovujúce.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod LordJames » 03 led 2013, 17:00

whisper píše:Flexi LED pásik je príliš slabý na denné svietenie, tam treba silnejšie. Možno by som to spravil tak, že smerovky nechám smerovkami, ako boli od výroby a do parkovačiek dám silné LED. Ten vrúbkovaný plast to svetlo rozptýli a budú síce "malé", čo sa rozmerov týka, ale svietiť by mali dosť silno. Pozriem nejaké LED, čo mám doma a uvidí sa.

:arrow: Dá sa mechanický prerušovač smroviek v NA nahradiť elektronickým, alebo sa celú dobu vyrábal len tento jeden typ?
LEDky do parkovaček ti stačit nebudou, zkusil jsem to, svítí to docela pěkně, ale z dálky takovej malej puntík vidět není
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 17:27

Otázne je, aké LED si tam mal :) Osobne tipujem, že nie viac, ako 100lm (cca 1,5W)... Ja si brúsim zuby na 3-4W a 160lm na jednu parkovačku, ktoré majú každý SMD čip s príkonom aspoň 1W, lebo slabšie sú naozaj slabé - také tie bežné do 1W (príloha) mám v Honde ako parkovačky a svieti to ako obyčajné 5W žiarovky.
Přílohy
m-33719a.jpg
m-33719a.jpg (9.25 KiB) Zobrazeno 8531 krát
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod seatik » 03 led 2013, 19:07

ty sem mel a nic moc. Ve tme super,pres den to nesviti ani zpulky jak ma
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod LordJames » 03 led 2013, 19:57

162lm, 1,5W. Ty malý origo parkovačky nemaj šanci bejt ve dne nějak rozumně vidět, ať do nich narveš co chceš...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Henges » 03 led 2013, 21:11

Jj ty na fotce jsem měl taky na hondě a za sluného dne to ani nešlo vidět že to svítí skoro.
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků

cron