Denní svícení - možnosti

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Džirda » 21 bře 2018, 18:38

Já to chci právě z uvedeného důvodu, jelikož ostatní auta v rodině mají automatické svícení i v práci máme vše z automatikou, tak nezapomenutí zapnutí světel - to je ten důvod! Už jsem jel bez světel :o a místo pokuty raději investuji do DRL. Rovněž se mi líbí auto z kompletním osvětlením, což jsou hlavní i mlhová světla (používaná jen při mlze!!!! i když dnes 50% řidičů jezdí i za sluníčka po městě k hlavním světlometům s mlhovkama :roll: :roll: ), to auto je takové, v mých očích, symetrické. Dnes na místě mlhovek mám plastové ucpávky, které rád vyndám. Je to můj osobní názor a těžko mě něco či někdo předělá :lol: :lol: :lol: :lol:
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod TeeJay » 21 bře 2018, 18:59

Pokud tě netrápí potenciální problém na STK (stačí před STK mlhovky zalepit elektrikářskou páskou), můžeš koupit originál mlhovky za 1000 Kč https://www.facebook.com/groups/1560025 ... 415801476/, dát do nich ledky odpovídající svítivostí, zapojit tak, aby svítily po sepnutí klíčku (vedle sání je na to volný konektor se šťávou) a aby se vypínaly s rozsvícením parkovaček (při rozsvícených hlavních světlech svítí i parkovačky) pomocí relátka nebo kouzelný krabičky s plošným spojem z eBay a máš vystaráno.

A ano, mlhovky jsou mnohem hezčí než plastové záslepky.
WP_20170219_15_59_06_Pro.jpg

IMG_20180311_155620_HDR2.jpg
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Džirda » 21 bře 2018, 19:11

Dík, dám tam LED, už jsem je objednal.....
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod phantomond » 21 bře 2018, 21:56

To džirda:
Jenom ještě dodám, že není nezbytně nutné jít cestou origo mlhovek ale dají se vybrat drl vhodných rozměrů, které tam jdou narvat místo záslepek, akorát je u některých drl potřeba upravit uchycení. Já koupil světla za za cca 1.000,- Kč, z nerez plechu od souseda jsem udělal úchyty a samotná montáž bude tak na hodinku když se nespěchá a dá si u toho člověk pauzu. Koupil jsem myslím světla viz níže, a spokojenost. Chtělo to trochu zvětšit díru pro mlhovky, ale když si s tím člověk vyhraje, tak pak sedí perfektně. Dají se koupit i menší světla ke kterým se pak prodává rámeček. Ideální postup je si to nejdřív zkouknout, připravit si všechno a pak to jde v pohodě. Výhodou je pro mě to, že všechno je ve světlech, není třeba řešit relé nebo krabičky. Napájení mám tuším od stěračů, kabel na zhasnutí na potkávačky.

http://autodily-az.cz/zarovky/denni-svi ... -24v-10551
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod TeeJay » 21 bře 2018, 22:27

@phantomond: origo mlhovky mají rámeček, ve kterém sedí. A mají naprosto stejné úchyty jako DRL, které posíláš - je to takový standard. Takže ideálně sehnat jen rámeček z origo mlhovek a pak to bude plug'n play řešení.
Když ale uděláš DRL z origo mlhovek, když ti jedna přestane svítit, vyměníš LEDku za 30 Kč a jedeš dál. Takhle budeš muset koupit nové DRL nebo to rozebrat, rozlepit a pájet a lepit.

Špinavé sklo uvnitř lze ignorovat :D
Přílohy
WP_20170731_18_46_13_Pro.jpg
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod phantomond » 22 bře 2018, 08:15

TeeJay: To je všechno pravda, nicméně díky homologaci je moje řešení zase legální :D Jinak svoje řešení nenutím, jenom nabízím alternativu, která vyhovovala mě. Vybíral jsem i podle designu, kdy mi tyhle klasické čtyři ledky vyhovují. Navíc je to ve dne parádně vidět, ne jak ty pokusný bludičky s kterýma jezdí třetina národa.
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod cafe-racer » 22 bře 2018, 14:27

phantomond píše:TeeJay: To je všechno pravda, nicméně díky homologaci je moje řešení zase legální :D Jinak svoje řešení nenutím, jenom nabízím alternativu, která vyhovovala mě. Vybíral jsem i podle designu, kdy mi tyhle klasické čtyři ledky vyhovují. Navíc je to ve dne parádně vidět, ne jak ty pokusný bludičky s kterýma jezdí třetina národa.

Pokud se nešetří na nesprávným místě, tak DRL jsou prostě věčný... ty 4-ledkový mám na 2 autech už roky a pořád paráda, na dalším autě obdélníkové moduly a taky OK. Může to samozřejmě zhasnout, ale trvanlivost je oproti laciným šuntům za pár stovek někde jinde.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod TeeJay » 22 bře 2018, 15:56

Jo, to tak asi bude :) podstatné z mého příspěvku je to, že na libovolné kulaté DRL s tímhle uchycením stačí koupit (kdyby je teda někdo prodával samostatně...) rámečky z origo mlhovek a netřeba pak laborovat s držáky. Každý ať jde svojí cestou, já šel levnou (asi 1300 Kč za díly) a nejvíc "origo looking" cestou :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Džirda » 22 bře 2018, 23:06

Kluci krásná debata, spousta názorů a zkušeností, díky. Ještě někdo prozradí svůj názor či ukáže své řešení. Detail DRL s rámečkem určitě potěší :idea: . Předem díky..........
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod spooon » 23 bře 2018, 12:02

no já furt čekám, s čím se na NB vytasí Fernie ;-)
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dopr, Google [Bot] a 104 návštevníků