Denní svícení - možnosti

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Mike » 28 pro 2012, 23:29

má pravdu předsedo...
blinkry by měly bejt vidět...
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 30 pro 2012, 20:00

Nie je to úplne k téme, ale: dá sa mechanický prerušovač smroviek v NA nahradiť elektronickým? :roll:
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod pajo106 » 03 led 2013, 13:52

cau,
nene, do toho som nikdy nevrtal :) to "denne" svietenie a 5w blinkre robil este predch. majitel a daco hovoril ze ked tam dal 21w tak sa to moc topilo, preto 10 a 5w... mne sa s tym nechcelo rypat, aj mam niekde v garazi pohodene take tie led svetla, ale nikdy som sa k tomu nedostal ich namontovat... osobne by som skusil to skombinovat nejako nasledovne... male lampicky v rohoch nechat ako parkovacky, 5w, do dlhsej casti dat klasicke 21w oranzove blinkre (skratka ako v serii) a skusit do toho priestoru k blinkrom naimplantovat flexi led pasik... ten zapojit tak, aby pri zapnuti blinkra trosku pohasol a zaroven po zapnuti parkovaciek zhasol uplne... ale to by asi chcelo dalsie lampy na hokusy pokusy

whisper píše:Nuž, ja som myslel, že tam boli 10W smerovky (vymieňal ich Pajo, ja som to už takto kúpil a len dal 10W namiesto osadených 5W, ktoré tam on dal z pôvodného umiestnenia na kraji).
honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 14:41

Flexi LED pásik je príliš slabý na denné svietenie, tam treba silnejšie. Možno by som to spravil tak, že smerovky nechám smerovkami, ako boli od výroby a do parkovačiek dám silné LED. Ten vrúbkovaný plast to svetlo rozptýli a budú síce "malé", čo sa rozmerov týka, ale svietiť by mali dosť silno. Pozriem nejaké LED, čo mám doma a uvidí sa.

:arrow: Dá sa mechanický prerušovač smroviek v NA nahradiť elektronickým, alebo sa celú dobu vyrábal len tento jeden typ?
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod PavelS » 03 led 2013, 15:17

Pochop, že 5W na blinkr je strašně málo - ve dne to nebude vůbec vidět - nechápu jak někdo kvůli vzhledu dokáže podceňovat tak zásadní věci jako být viděn když odbočuju... :roll: :|
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 15:20

Najradšej by som ich mal tak, ako majú byť (21W), čo znamená prehodil pätice naspäť, ale na to musím vyriešiť to, čím budem svietiť cez deň...
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod Pavel260 » 03 led 2013, 15:32

whisper píše:Najradšej by som ich mal tak, ako majú byť (21W), čo znamená prehodil pätice naspäť, ale na to musím vyriešiť to, čím budem svietiť cez deň...

ja bych to zkusil svetlama ktery jsou pro to urceny :roll: nikdy jsem nepochopil denni sviceni a asi nikdy nepochopim
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 15:35

Lenže s vyklopenými mrkačkami jazdiť nechcem (ničí to aerodynamiku, motorčeky, výhľad z auta, žerie veľa elektriny, ak niekoho zrazím, tak ho to rozpára).

PavelS podľa začiatku tejto témy súdim, že ty máš prehodené parkovačky so smerovkami s tým, že v pôvodnom mieste na parkovačky máš teraz 21W smerovky, je to tak? Netopí ti to svetlá?
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod George » 03 led 2013, 15:37

pak nechápu proč sis koupil auto s vyklápěcími světly
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Denní svícení - možnosti

Příspěvekod whisper » 03 led 2013, 15:38

Svetlami sa svieti, keď je tma a nie celý deň preto, že si to eurodebili zmysleli (viz. Rakúsko, kde to zrušili). V noci s nimi svietim rád :)
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků