chrčení při brždění motorem

chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 15 bře 2014, 14:04

Nesetkal se někdo s tímto zvukem? https://www.youtube.com/watch?v=bvVp8GcoIfk

Auto mi tento zvuk dělá od té doby, co jsem ho minulé léto koupil. Bývalý majitel nevěděl co s tím, vyměnil oleje v převodovce, diferenciálu a ještě nějaká ložiska - beze změny - prý s tím zvukem žil celou dobu vlastnictví auta. Zvuk se objevuje v určitém spektru otáček při brždění motorem (řekněme hlavně kolem cca 3000 nejvíc). Jakmile vyšlápnu spojku, zvuk mizí. Řazení i zbytek auta naprosto v pořádku. Zvuk se nedá reprodukovat bez pohybu auta, při vytáčení motoru na místě se zvuk neobjeví. Myslel jsem, že se zvuk nemění a zůstává stejný, ale poslední dobou ho slyším i při akceleraci kolem cca 2000 otáček (jen pokud přidám hodně plynu. Pokud šlapu na plyn málo a zrychluji pomalu, zvuk se neobjeví). A do třetice nějaké chrčení slyším při studeném startu, než spadnou otáčky. Jakmile šlápnu na spojku, zvuk mizí.

Zní to jako převodovka, ale to by bylo moc jednoduché. Na anglicky psaných fórech je informací o tomto zvuku spousta. Strávil jsem pročítáním už asi 10 hodin a nemám uspokojivé řešení problému. Vypadá to, že to lidi řeší třeba 7 let, vymění vše od motoru, přes ložiska v kolech, výfuk, až po diferenciál a pořád se toho hluku nemůžou zbavit. Ti, kteří se toho zbaví, navrhují vždy jiné řešení problému - vyměnit 1.6 open diff za Torsen, nová převodovka, úprava spojky, jakési vycentrování PPF (power plant frame) vůči převodovce a difu, atd.... Podle toho co jsem viděl se to objevuje hlavně na NAčkách 1.6...

Takže moje otázka zní, kdo to má? Popřípadě jak to vyřešil?
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod vojtiiisek » 15 bře 2014, 18:30

Já to mám! A už dva roky s tímto šíleným zvukem jezdím! 1,6 NA,92 :roll:
Taky jsem to takto koupil a předchozí majitel říkal že s tím takhle také jezdil protože nikdo neobjevil kde je zakopanej pes.
Podle mě je to tím vycentrováním PPF. Tento týden budu měnit výfuk a zkusím oddělat PPF a nasadit podle manuálu a uvidím zda zvuk zmizí nebo ne, dám ti vědět sem do vlákna.
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 15 bře 2014, 19:29

To jsem rád, že v tom nejsem sám! ne že bych ti to přál, ale víš jak.... určitě dej vědět .) kdyby pomohlo jen tohle, tak by to bylo příjemný =)
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod PeterS » 16 bře 2014, 10:33

:( tak a som ďalší ... cez zimu sa menila spojka samozrejme ppf išlo dole a dosť možné že od vtedy sa to objavilo je to však zatial iba v začiatočnom štádiu ... budem musieť ešte skontrolovať či sa niečo neuvolnilo od spodu auta (vyfuk, držiak,...)
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod whisper » 16 bře 2014, 16:20

Off topic: čítal som na miata.net, že PPF nemusí ísť dole pri výmene spojky... Snáď to niekomu pomôže ušetriť si robotu (a problém s drnčaním, ktorý sa tu rieši).
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod Jr. » 16 bře 2014, 16:33

No, velmi nerad se do tohoto spolku přidám. Tento zvuk, ač není tak drsný jako na videu, se objeví VŽDY!!!, když nechám auto brzdit motorem a otáčky spadnou na 3 tisíce. Ten zvuk to nedělá při 3100 ani při 2900...proště vždy při třech tisících se objeví toto zašustění a zase zmizí (u mě to jak kdyby se třel plech o plech).

Budu s vámi tedy čekat na spasitele :).
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod vojtiiisek » 16 bře 2014, 16:55

Me to chrasti, taky jako by plech o plech kolem 2000 az 2500 pri brzdeni motorem. Kdyz pridam plyn od 2000ot tak to chrasti mene a od 2200 s plynem zvuk zmizi, ale pri podrazovani mozna od 3000 do 2000 je to hrozny:(
V manualu jsem objevil ze by to mohlo byt spatnym vycentrovanim PPF. Na forech doporucuji vymenu za torsen.
Podeziral jsem i kardan ale ten by chrastil cely spektrum otacek podle me.
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod MAXsport » 16 bře 2014, 21:27

Taky jsem měl takový podobný zvuk při brždění motorem kolem 3tis. a zmizel při výměně výfuku, kontrolované bylo snad vše :)
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod cavan » 16 bře 2014, 21:30

Tu je nejak moc hypochondrov.. :-D
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod hroche » 17 bře 2014, 10:57

zeptám se co je PPF (power plant frame)
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 84 návštevníků