chrčení při brždění motorem

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod whisper » 17 bře 2014, 11:36

;)
Přílohy
ppf1.jpg
PPF
ppf2.jpg
PPF
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod ADix » 18 bře 2014, 22:11

To chce klid mi to dělá i při akceleraci :D
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 23 bře 2014, 23:54

vojtiiisek: Nějakej progress? Dostal ses k tomu vycentrování? Pokud se k tomu nedostaneš, tak to vyzkouším já na začátku dubna )
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod vojtiiisek » 24 bře 2014, 20:24

Bohůžel nezbyl čas a kámoš u kterýho jsem to dělal musel do práce :( Ale zjistil jsem že na diffu se s PPF nedá pohnout, za to na převodovce místo je(viz obrázek, není to moje auto ale z googlu) Podle počasí se na to vrhnu, teď je hnusně a přes týden stejně není čas :(
Přílohy
DSC01330 (1).jpg
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod ADix » 24 bře 2014, 20:50

Já to vyřešil hlasitým výfukem :D
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 26 bře 2014, 18:22

vojtiiisek píše:Bohůžel nezbyl čas a kámoš u kterýho jsem to dělal musel do práce :( Ale zjistil jsem že na diffu se s PPF nedá pohnout, za to na převodovce místo je(viz obrázek, není to moje auto ale z googlu) Podle počasí se na to vrhnu, teď je hnusně a přes týden stejně není čas :(


Když se na to chystáš, tak máš asi už nějaký hodnoty podle kterých se má PPF vycentrovat, viď? Mám pocit, že jsem četl něco o povolení ppf vůči převodovce, nadzvednutí převodovky heverem (o kolik a vůči čemu to měřit?) a pak utažení.
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod vojtiiisek » 26 bře 2014, 19:37

1MB1 píše:
vojtiiisek píše:Bohůžel nezbyl čas a kámoš u kterýho jsem to dělal musel do práce :( Ale zjistil jsem že na diffu se s PPF nedá pohnout, za to na převodovce místo je(viz obrázek, není to moje auto ale z googlu) Podle počasí se na to vrhnu, teď je hnusně a přes týden stejně není čas :(


Když se na to chystáš, tak máš asi už nějaký hodnoty podle kterých se má PPF vycentrovat, viď? Mám pocit, že jsem četl něco o povolení ppf vůči převodovce, nadzvednutí převodovky heverem (o kolik a vůči čemu to měřit?) a pak utažení.


Bohuzel mam pouze hodnoty na dotazeni sroubu, jinak budu zkouset pokus omyl:D vic uz to posrat stejne nejde. Bud zvuk zmizi nebo tam porad bude :D
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 26 bře 2014, 20:21

vojtiiisek píše:
1MB1 píše:
vojtiiisek píše:Bohůžel nezbyl čas a kámoš u kterýho jsem to dělal musel do práce :( Ale zjistil jsem že na diffu se s PPF nedá pohnout, za to na převodovce místo je(viz obrázek, není to moje auto ale z googlu) Podle počasí se na to vrhnu, teď je hnusně a přes týden stejně není čas :(


Když se na to chystáš, tak máš asi už nějaký hodnoty podle kterých se má PPF vycentrovat, viď? Mám pocit, že jsem četl něco o povolení ppf vůči převodovce, nadzvednutí převodovky heverem (o kolik a vůči čemu to měřit?) a pak utažení.


Bohuzel mam pouze hodnoty na dotazeni sroubu, jinak budu zkouset pokus omyl:D vic uz to posrat stejne nejde. Bud zvuk zmizi nebo tam porad bude :D


haha) ok:D pošli mi prosím aspoň ty hodnoty na utažení šroubů, zkusím to stejně:D
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod 1MB1 » 26 bře 2014, 21:35

A mám ještě jeden update k problému, cituju z jinýho fóra:
"On the 1.6L Mk1's this is almost certainly transimission noise generated due to the slightly worn tolerances between individual gears/spacers. The noise is transmitted along the driveshaft to the rear diff where it can be heard as a metalic "rushing", "buzzing" sound. In the case of my 1.6L this got rapidly worse after going FI to the point where I didn't like driving it (worst IIRC between 2500 and 3000rpm during light deceleration).

Mazda recognised this as a problem and in the early days would replace gear sets (as some were worse than others, lets say all the gears were at the 'looser' end of the tolerances), but resolved the problem on 1.8L mk1s by incuding a rubberised companion flange (damper) between the rear diff and the drive shaft. See here http://www.miata.net/garage/diffguide/index.html"
MX-5 NA 1.6 1990
Uživatelský avatar
1MB1
 
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2013, 14:48
Bydliště: Vysočina, Hradec Králové

Re: chrčení při brždění motorem

Příspěvekod vojtiiisek » 27 bře 2014, 00:42

1MB1 píše:A mám ještě jeden update k problému, cituju z jinýho fóra:
"On the 1.6L Mk1's this is almost certainly transimission noise generated due to the slightly worn tolerances between individual gears/spacers. The noise is transmitted along the driveshaft to the rear diff where it can be heard as a metalic "rushing", "buzzing" sound. In the case of my 1.6L this got rapidly worse after going FI to the point where I didn't like driving it (worst IIRC between 2500 and 3000rpm during light deceleration).

Mazda recognised this as a problem and in the early days would replace gear sets (as some were worse than others, lets say all the gears were at the 'looser' end of the tolerances), but resolved the problem on 1.8L mk1s by incuding a rubberised companion flange (damper) between the rear diff and the drive shaft. See here http://www.miata.net/garage/diffguide/index.html"


Tohle by odpovidalo i mistu odkud ten zvuk jde :( No moc si me nepotesil. V priloze fotka, a zde posilam muj tajnej zdroj na manualy http://www.mellens.net/mazda/index.html
Přílohy
image.jpg
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam a 116 návštevníků