Repas zadnich brzd

Repas zadnich brzd

Příspěvekod jarekf » 24 bře 2014, 21:31

Zdravim, mel bych dotaz ohledne repasovani zadnich brzd. Loni koncem leta mi zacala protikat brzdici kapalina na zadnim brzdici. Co sem koukal po netu, tak je to vcelku castej problem a resi se repasovanim brzdice. Snazil sem se nejakou sadu na repas najit, ale nepovedlo se. Chtel bych se zeptat jaky s tim mate zkusenosti? Je lepsi to dat nekam do servisu, nebo to neni az tak tezky a zvladnu to doma (nejsu automechanik, ale ani nemam obe ruce levy :) ) popripade by se hodil nejakej odkaz na obchod kde se to da koupit.

Diky za radu.
jarekf
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Registrován: 08 zář 2013, 17:49

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod radep » 24 bře 2014, 22:37

Ahoj,
dělal jsem to na NB... sada pro repas se dá normálně sehnat v obchodech s díly - MJauto, AutoKelly...
Doma se to udělá dá, skoro bez problémů... stačí normální gola sada. Jediný problém je s vytažením ségrovky uvnitř brzdiče - kleštěmi se tam nedostaneš normálně. Tam je asi potřeba trošku pokutit a vyrobit nějaký přípravek nebo nějakou slušnou pinzetou.
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod jarekf » 24 bře 2014, 23:08

Super, diky za radu, ted jeste premejslim, jestli rovnou neobednat 2 ty sady a neudelat i druhou stranu.
jarekf
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Registrován: 08 zář 2013, 17:49

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod LordJames » 24 bře 2014, 23:10

urcite se vyplati udelat rovnou obe, kdyz uz se v tom budes vrtat
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod Zed » 25 bře 2014, 10:19

Určitě bych udělal obě strany, když už se do toho pouštět.

Tady máš videonávod:
http://www.youtube.com/watch?v=O8KmC4_fgpU

a tady text a obrázky:
http://fastcraft.biz/blog/?p=725

a kdyby ses rozhodnul dělat i přední:
http://mazdaroadster.net/showthread.php?1859-Front-Caliper-Rebuild
charged "beauty"
charged beast
Miata simply begs to be driven hard!

MX-5 Cup 2018 - http://mx-5cup.cz/
Uživatelský avatar
Zed
 
Příspěvky: 970
Registrován: 25 úno 2011, 12:52

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod radep » 25 bře 2014, 10:19

Ta sada na repas byla asi od Auto Fren. Nejspíš budeš potřebovat i koupit nějakou vazelinu do brzdiče (pro použití uvnitř, kvůli ručky). Nejvíc nepříjemná věc je vytažení té ségrovky a pružiny. Jinak váleček vytahuješ a vracíš pomocí šroubu pro nastavení ruční brzdy (je ukryt vzadu pod krycím šroubkem).
No kdyby něco tak se ozvi... U mě ve vlákně na 18-19 straně najdeš nějaké fotky...
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod jarekf » 25 bře 2014, 21:10

Jo ten videonavod sem ted nasel, zkousel sem ten pistek vytahnout ven ale nesel, tak sem sel hledat navody :) . Jinak sem zjistil ze se o to uz asi nekdo snazil, konec pistku je dosekanej, jak kdyby po nem nekdo mlatil majzlem. Najim se a du na to znovu kouknout :)
jarekf
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Registrován: 08 zář 2013, 17:49

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod radep » 25 bře 2014, 21:40

Já ho mám odrbaný od kleští když jsem ho vytahoval - nešel ven. Jestli je to jenom konec tak nevadí. Pracovní část začíná tam kde dosedá tesnění a dolů... Jestli je ta vnitřní část nějak více poškozená (vnější ochranná vrstva), tak je dobré koupit nové pístky - někde jsem je viděl za pár set.
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod jarekf » 25 bře 2014, 22:38

Po shlidnuti videonavodu sel pistek ven jak po masle, snad i lip nez ve videu, ale dal sem zkoncil, dostat ven segrovku bez klesti je moc na moje nervy :D 20 minut snazeni s pinzetou nikam nevedlo, zitra jedu koupit kleste, ty se doma neztrati :)
Nebo sem premyslel, ze to stejne asi protikalo kolem toho pistku, kde to tesneni uz muzu vymenit bez vytahovani segrovky, tak se na to mozna vyprdnu, vymenim jen to jedno tesneni a zkusim jestli to pomuze.
jarekf
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Registrován: 08 zář 2013, 17:49

Re: Repas zadnich brzd

Příspěvekod radep » 26 bře 2014, 10:49

No doporučuji si vzít ten třmen sebou až budeš kupovat kleště :-)
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 120 návštevníků