NC(fl): zasekávání pásu

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod MacTeine » 28 kvě 2021, 09:47

No a pointa toho citovat se dvakrát?? Číst umíme a když dva dělají totéž, není to totéž.

DŮKLADNÉ vyčištění pásů umí s pomalým navíjením rozhodně pomoct nehledě na značku a typ auta.
Když je hlavní příčina jinde, tak se pochopitelně efekt nedostaví.
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Tomin » 28 kvě 2021, 15:41

Ale tož! Se nebudeme hned čertit, ne? No jaká asi pointa. Aby to tu nebyl svaz pionýrů slepých uliček, třeba.
A aby to nevyznělo že jsem proti máchání pásů v azuritové lázni mi pls dovol ještě jeden citát

Renee píše:Tak aspoň máš čistý pásy :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Kojot » 14 pro 2021, 10:23

Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce.. :shock: :(
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod KarlosPV » 14 pro 2021, 14:08

Kojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce.. :shock: :(

Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazat ;)
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Kojot » 12 dub 2022, 08:50

KarlosPV píše:
Kojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce.. :shock: :(

Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazat ;)


Tak jsem v neděli vypral. Persil gelový, do kýble s horkou vodou. Pásy vytažený, kolíčkem aretovaný. Co šlo jsem namočil na cca 10 min. Jako teklo z toho fakt hodně špíny. Kartáčkem jsem drhnul každý pás cca dalších 10 min :twisted: .
Vysušeno a necháno doschnout.
Oba pásy se chovají jako předtím :( :?
Posledních cca 15-20cm pásu bez pomoci rukou nezajede. Pokud je vyháknu z oka. Zajedou, sice pomalu ale zajedou..
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Kojot » 21 dub 2022, 17:21

Ahoj,
právě jsem byl u auta a hlásim, že pás spolujezdce je navinutý a navíjí se pomalu, ale dotáhne se. Vyprání u něj pomohlo.
U řidiče je to stále stejné.. nenavine posledních 15-20cm. Musí se pomoct ručně.
Až bude prostor zkusím znovu.. ;)

Kojot píše:
KarlosPV píše:
Kojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce.. :shock: :(

Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazat ;)


Tak jsem v neděli vypral. Persil gelový, do kýble s horkou vodou. Pásy vytažený, kolíčkem aretovaný. Co šlo jsem namočil na cca 10 min. Jako teklo z toho fakt hodně špíny. Kartáčkem jsem drhnul každý pás cca dalších 10 min :twisted: .
Vysušeno a necháno doschnout.
Oba pásy se chovají jako předtím :( :?
Posledních cca 15-20cm pásu bez pomoci rukou nezajede. Pokud je vyháknu z oka. Zajedou, sice pomalu ale zajedou..
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Jirka » 30 črc 2023, 19:35

Po dlouhé době jsem se svezl miatkou na delším výletě a to nezajíždění pásů je fakt otrava. Takže:

jdu do https://www.mx5parts.co.uk/seat-belt-gu ... -2351.html

vyperu pásy a budu doufat, že to pomůže :-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod ReVolte » 07 srp 2023, 08:45

Jen doplním pro všechny. Pokud by chtěl někdo snižovat sedačky pomocí kitu od JAS či jakéhokoliv jiného, počítejte s tím, že pásy se nanavinou už vůbec, protože se skříží držák pásů s prostorem pro navíjecí systém a musel by celý držák první odskočit, než by se dělalo cokoliv jiného :)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: NC(fl): zasekávání pásu

Příspěvekod Jirka » 06 říj 2023, 21:51

Potvrzuji a došlo mi to vlastně až když jsem to fotil: mám sníženou sicnu a pás se tam láme, čímž vzniká odpor. Vůbec mi to před tím nedošlo. Prázdná oka jsem zatím nekupoval...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 95 návštevníků