NA škrtání předních brzd

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Renee » 19 úno 2018, 16:06

Ten adjuster jsem měl taky v háji, samotnej se sháněl nějak těžko nebo draho (už si nepamatuju), jednodušší bylo sehnat prostě druhý zadní třmeny a hodit tam tu součástku z nich.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Muzzy » 19 úno 2018, 17:07

Cau, adjuster koupis budto primo v mazde za 364,- bez DPH (aktualne k dispozici 2 ks v rakousku) a nebo v IL za 10€ plus posta ;)

Mechanismus z pistku vyndas proste silou - nasroubujes stavici sroub a ve sveraku tuknutim prekonas silu C-klipu. Jeste lepsi je potom to tam spravne vratit :D Za me je rozhodne lepsi varianta koupit si opravnou sadu s pistkem vcetne mechanismu ;)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Bro » 12 bře 2018, 21:02

Ok, takže jsem všechno vyměnil + zkurvil i ten novej adjuster, ale stejnej problém. Když pustim pedál, tak se pístek (skoro) nevrátí a destičky drhnou. Na pravym přednim drhnou tak, že rukou kotoučem skoro neotočim. Levý přední trochu míň, ale i tak dost. A na zadních drhnou taky dost. Prostě, kdybych se s tim rozjel, tak ty brzdy shoří.

Nemáte nějakou radu, kromě odtahovky na vrakáč? :cry:
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod TeeJay » 12 bře 2018, 21:16

Nejsem ten nejpovolanější, kdo by ti měl radit - ale svoje brzdy jsem zrepasovat zvládl, tak tady my two cents:

Vyměnil jsi skoro všechno, už jsi skoro na konci anabáze, ber to pozitivně :) teď už je jasný, že je to pedál/posilovač/brzdovej válec nebo problém ve třmenech samotných či trubkách k hadičkám. Jiné součástky nezbývají :D

Pedál tlačí na takovej pístek, zkontrolovat pohledem, zda je tam všechno ok.
Jestli tohle může způsobit i nějaká zrada v posilovači, upřímně nevím.
Já bych tipl ten brzdovej válec (ta součástka, na které je přidělaná nádržka, něco ucpané), zvlášť, když zadní taky zlobí.
Ale třeba je nějaký problém (špunt) ve třmenech samotných nebo v cestě k nim (špunt, deformace trubky). Zkontroloval bych celou dráhu pohledem. Na dně nádržky na brzdovku žádný sajrajt a odvzdušnění proběhlo bez problémů (kapalina tekla)?
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Bro » 13 bře 2018, 10:45

Díky, za postřehy. Další věc je, že po nastartování jde pedál až překvapivě lehce a má dlouhej chod (skoro až na doraz). Na špunt to nevypadá, kapalina tekla samospádem ze všech ventilů. Po zavření ventilů se tlak drží, nikde nic neteče. Dno nádržky jsem nekontroloval, ale původní kapalina byla čístá, nemyslim si, že by v tom byl problém.

Čili ještě jednou ověřim, že nikde neni vzduch. Pak zkusim ještě rozhejbat ty pístky, manuálně zatlačim, pak brzdou vytlačim. Mrknu na ten brzdovej válec, i když nevim co z něj vykoukam. A pak ten vrakáč.
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod TeeJay » 13 bře 2018, 12:52

Dlouhej chod pedálu by vzduchu napovídal, ale brzdilo by to na prd - to bys musel vyzkoušet na pár metrech. Skoro bych řekl, že máš opačnej problém.
A zadní pístky určitě zatlačuj šroubem na zadní straně třmenu.

Na brzdovým válci asi nevykoukáš nic, to je spíš na výměnu. No ale konec konců nevím, jestli to je tím. Jen je to asi schůdnější než vrakáč.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Bro » 14 bře 2018, 23:35

Ještě mi napadlo... Když jsem měnil hadičky ke třmenům, tak vytekla prakticky všechna kapalina - nádržka na kapalinu byla prázdná. Když jsem pak slavnostně všechno zapojil, tak jsem prostě nalil brzdovku, postupně otevřel ventily na třmenech a udělal "brake bleed". Co se stane s brzdovym válcem, když je takhle "na suchu"? Nezůstane v něm náhodou taky vzduch, kterej se musí nějakym jinym způsobem odstranit?
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod TeeJay » 15 bře 2018, 12:55

Dělal jsem to stejně a fungovalo to normálně. Jen se mi pak nedařilo odvzdušnění šlapáním na pedál (furt tam byl vzduch a nějak "cestoval" i přes správné pořadí LZ, PZ, PP, LP) a musel jsem k Dejvidovi na vakuovou pumpu s kompresorem, abych z toho dostal všechen vzduch. Snad jsem někde četl spíš o problémech s ABS kostkou, když se něco udělá blbě, ale s tím problém nemám - a detaily si už nepamatuju.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NA škrtání předních brzd

Příspěvekod Bro » 15 bře 2018, 16:20

Ok, vyzkoušim tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=oi4BnNA3Ep4

ABS nemam čili bych tak měl dostat opravdu všechen vzduch pryč.
1990 NA
Uživatelský avatar
Bro
 
Příspěvky: 82
Registrován: 27 črc 2017, 14:29
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 návštevníků

cron