Hlučná převodovka

Hlučná převodovka

Příspěvekod woody » 14 bře 2011, 20:16

Už plánujeme s Georgem výměnu oleje, jestli to náhodou nepomůže, ale přesto se ještě zeptám tady, jestli na to někdo bude mít názor :).

Od chvíle kdy jsem auto koupil se při akceleraci ozývá podivný zvuk - přirovnal bych to k autíčku na setrvačník :). Přehluší to i zvuk motoru a ozývá se to jen tehdy, když mám sešlápnutý plyn. V momentě kdy dám nohu z plynu nebo zmáčknu spojku to okamžitě přestane. Převodovka řadí bezvadně, auto jede taky bezvadně, ale ten zvuk mi vadí. Ozývá se to při jakémkoliv zařazeném převodovém stupni, hluk se stupňuje s otáčkami motoru.

Už dva lidi mi nezávisle na sobě řekli, že to zní jako "ložiska v převodovce".

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost a neví jak to řešit.
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod woody » 14 bře 2011, 20:19

Ještě dodám, že když je stažená střecha, tak to vevnitř přebije aerodynamický hluk, ale je to slyšet v autech, které jedou přede mnou a za mnou.
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod dopr » 14 bře 2011, 20:25

a nemuze to byt mimo prevodovky treba diferak ? Slysis to primo od prevodovky ?
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod woody » 14 bře 2011, 20:29

Myslel jsem, že diferák by byl slyšet pořád a ne jenom při zátahu. Ale jestli se pletu, tak to určitě možné je :).
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod Koby » 14 bře 2011, 21:05

tak převodovka to muže bejt, ale to podle mě nebude tim olejem jak si myslíš.. čert ví...

diferák bych podle toho zvuku netipnul, vloni jsem to přece slyšel jak jsme byli na Slapech. Diferák hučí a spíš jen v některých otáčkách, ale asi může i pořád :)

já když to slyšel, tak mi to přišlo jak falešnej vzduch někdě...

Zkus ten motor vytočit na neutrál na místě, jestli to bude dělat... ;) Tim by se vyloučila převodovka a diferák...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod woody » 14 bře 2011, 21:15

Koby: To jsme přece zkoušeli spolu na benzínce - otevřít haubnu a zatahat za lanko. A neozvalo se to...
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod Koby » 14 bře 2011, 21:18

Aha, si nepamatuju... :) Tak tim pádem bych zkusil teda ten olej, na kterej bych nespolíhal a pak ložisko výstupní z převodovky a ložisko na diferáku... Já řeším to samý :D Ale u mě to je něco v motoru :-( A pískne to jen pod plnym plynem a nad 5000ot...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod PavelS » 17 bře 2011, 10:19

U woodyho to zní fakt divně no - jak elektormotor - zdá se mi divný, že by to bylo ložisko...Neni to jakoby zvuk že by se něco natvrdo dřelo - bude to nějaká "blbost". Šel bych zespodu po věcech který se točej při zařazeným kvaltu, jestli kardan o něco nebrousí apod... :?:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod Zaplik » 17 bře 2011, 10:26

PavelS píše:U woodyho to zní fakt divně no - jak elektormotor - zdá se mi divný, že by to bylo ložisko...Neni to jakoby zvuk že by se něco natvrdo dřelo - bude to nějaká "blbost". Šel bych zespodu po věcech který se točej při zařazeným kvaltu, jestli kardan o něco nebrousí apod... :?:

kardan se točí i když je vyřazeno :D :D (pokud se auto pohybuje)
bez turba dneska jezdí už jen sekačky
Zaplik
 
Příspěvky: 502
Registrován: 02 led 2010, 20:16
Bydliště: olomoucko

Re: Hlučná převodovka

Příspěvekod PavelS » 17 bře 2011, 10:50

Ale nepovidej! :D Proč to píšeš? :? :)

edit: už to chápu :D Já to napsal stručně - myslel jsem to tak, zvednout auto a s točícíma se kolama, to vyzkoušet...Chápeš, když bude stát, tak se bez kvaltu neroztočí pořádně, když pojede - je těžký něco zkoumat... :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 89 návštevníků