Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod Jarda » 12 led 2020, 20:26

Ahoj.
Jsem Jarda a všechny Vás zdravím. Konečně jsem si koupil svou Miatu je to rok 1998 1,6 B6 NB. Chtěl jsem se zeptat, zda je možno sehnat Manuál v češtině, jak postupovat a při renovaci, výměně či opravě tohoto motoru. Mám sice dvě knížky ( step-by-step maintenance and repair) je o kniha s červenou titulní obálkou a (How to Build a High-Performance) ,ale vše v Angličtině. A pak jsem se chtěl zeptat, na kolik % jsou totožné motory 1.6 a 1.8 MX-5 II (NB).
Děkuji za odpovědi.
Jarda.
Jarda
 
Příspěvky: 17
Registrován: 28 pro 2019, 12:09

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod JohnyS » 13 led 2020, 07:21

ještě je k dispozici workshop manuál na NB, je tam asi takřka vše, ale je také v angličtině.

Na kolik procent to ti neřeknu, ale jsou si velmi podobní. Odlišnosti jsou ale koncepčně jsou stejný.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod Jarda » 17 led 2020, 16:49

Ahoj a děkuji za odpověď.Myslel jsem si že to tak bude.Kde bych ten manuál mohl na internetu sehnat,nemáš třeba link.
Jarda
 
Příspěvky: 17
Registrován: 28 pro 2019, 12:09

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod JohnyS » 23 led 2020, 07:28

Promiň, že až teď, moc sem nechodím...

Je na Facebooku (Fanklub MX-5), určitě se toulá i někde tu po foru, tuším taky že tohle bude on: https://uloz.to/file/LCYMeGm9gajv/1999- ... manual-pdf
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod Jarda » 24 led 2020, 11:56

Ahoj,děkuji za link.Kouknu na to.Jinak jsem trosku brouzdal po internetu a sháněl info o výměně rozvodů. Nemáš zkušenosti s výměnou právě rozvodů.Chtěl jsem se zeptat,kde bych mohl nakupovat kvalitní náhradní díly.
Jarda.
Jarda
 
Příspěvky: 17
Registrován: 28 pro 2019, 12:09

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod JohnyS » 27 led 2020, 07:22

Mám malý servis s kamarády tak už se mi jich tu pár promotalo. U rozvodů jde hlavně o kvalitu ložisek. Všeobecně doporučovaným výrobcem je Ina. Můžu ty díly sehnat u nás přes dodavatele, ale patrně by se skrz poštovné ani nevyplatilo.
Jinak MX-5 má dost jednoduché rozvody, ale největší kámen úrazu, alespoň u nás bývá přední řemenice. Musíš nějak vyblokovat otáčení motoru a povolit ten šroub na klice. Takže ruční brzda, kvalt a bojovat. Ne vždy se to povede, ideální je mít rázový povolovák.
Z toho co doporučuji nakoupit když budeš dělat rozvody: Rozvodová seda, vodní pumpa, gufero na přední stranu kliky, obě gufera vaček, nové těsnění pod ventil dekl (u toho po internetu koluje celá řada bájí jak tenhle výrobce teče a tenhle ne. Popravdě beru ty levnější, vždycky máznu trochu lepidla na motory a ještě se mi u Miaty nestalo, aby tekl), tmel na motory
BTW: pokud máš už větší kilometrový nájezd (víc jak 200 xxx km) tak bývá často vyběhaná malá drážka pod guferem na vačce nebo klice, v tom případě doporučuji zkrátit pružinku v guferu (když tak napiš jak). U nových gufer se hold s takovými věcmi nepočítá a pak máš další kupu práce s znovu rozděláváním a přetěsňováním.
Když tak se ptej, pokusím se poradit a ať se ti povede
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod Jarda » 30 led 2020, 09:05

Ahoj JohnyS a omlouvám se, též jsem tu déle nebyl. Jsem mimo republiku a v pátek se ozvu, ale už teď děkuji za vyčerpávající info. Super moc,moc dík. Ozvu se.
Jarda
 
Příspěvky: 17
Registrován: 28 pro 2019, 12:09

Re: Manuál k motoru 1,6 B6 MX-5 II (NB)

Příspěvekod Muzzy » 10 úno 2020, 13:35

Bohuzel v cestine neposlouzim, ale tady je odkaz na (temer) kompletni sadu manualu:
http://mellens.net/mazda/

Je to ovsem z US prostredi, takze NB 1.6 neexistuje :D Motory jsou ale opravdu hodne pribuzne a principielne stejne ;) Tak hodne stesti s opravami 8-)
A jeste poznamka k tem rozvodum - pro povoleni hlavni remenice existuje pripravek na aretaci - lze ho poridit od kluku z vysocan za par stovek (Zdenek Korinek aka Zed, Lukas Nemecek) nebo s trochou sikovnosti si ho namalovat a nechat vyriznout.
Pro zjednoduseni lze taky sehnat data na 3D tisk aretacniho pripravku na vacky (neni nutne, ale pomuze) a zaroven je dobre vedet pocet zubu mezi vackama - potom to mas na jistotu :)

A neodpustim si poznamku k tomu tesneni vika - osobne opravdu nemam dobrou zkusenost s victor reinz a pouzivam vyhradne elring.... Jinak tesnici tmel maznes (udelas mini-bobek) v kazdym rohu pro dotesneni, jinak davas na sucho na bezchybne odmastenou plochu.
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 95 návštevníků