Vyhozená spojka a vyměklé řízení/volant

Vyhozená spojka a vyměklé řízení/volant

Příspěvekod MartyC » 06 pro 2020, 22:17

Ahoj, dneska se mi stalo tohle, tak si jdu prosím pro radu: byl jsem v kopci, podřadil jsem - podotýkám, že nic drsného, prostě klasicky podřazení do kopce, ale auto začalo řvát, 7k otáček, nešlo zařadit... dojel jsem ke krajnici. Vypnul motor. Nechal ochladit. Všechno naskočilo, řazení v pořádku, motor v klidu. Ale asi po dvou hodinách jsem začal mít silný dojem, že auto začalo plavat a nebo klouzat. Mám přezuto, nové gumy, předtím to nedělalo. A do toho mi přijde najednou dost vyměklý volant, ze zatáčky se řízení subjektivně hůř vrací na cestu rovně. Jenže zase to není pravidlo, zkoušel jsem v různých situacích: a tam, kde bych to čekal, tak nic, a kde ne, tak prostě plavání/klouzání. A protože se v tom nevyznám: geoška? může to být ta spojka? co s tím volantem atd.? (je to sice subjektivní dojem, ale auto je objektivně hůře ovladatelné) díky moc
martin
MartyC
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2011, 08:42

Re: Vyhozená spojka a vyměklé řízení/volant

Příspěvekod Marko » 07 pro 2020, 16:38

Ahoj, to je tazke takto nadialku poradit, myslim ale ze spojka a riadenie spolu nesuvisia. Zlu spojku poznas pocitom a spolahlivo tak, ze pocas jazdy stlacis plyn na podlahu, auto sice zrychluje ale akonahle plyn pustis, otacky ti spadnu okamzite - aj ked len o 500 - je zla spojka a treba ju vymenit. Z tvojho popisu mam ale pocit ze si len zle zaradil. Pocit z riadenia a pocit, ze auto plave moze suvisiet s pneumatikami. Aj moje su nanic, tiez mi auto plave a mam z riadenia zly pocit.
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Vyhozená spojka a vyměklé řízení/volant

Příspěvekod MartyC » 07 pro 2020, 17:16

Díky moc. Taky mi přijde, že to jen bylo špatné řazení. Ono asi, jak jezdím po Praze, tak jsem klasicky mohl na něco najet, rozhodilo mi to řízení. Gumy jsou úplně nové a po přezutí nebyl žádný problém, tipuju asi na volant - čepy v těhlicích.
MartyC
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2011, 08:42


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 126 návštevníků

cron