Těsnění předního okna

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod gramo » 04 led 2021, 13:32

Ještě mě napadlo -- vypadá to, že se i počítá s tím, že se tam nějaká voda dostane, ta "kapsa" ji chytí a podél A sloupku to odteče. Nemůže se tam přicpat nějaký kanálek? Ono by to i odpovídalo mé situaci, že to kape jen při opravdu silném dešti. Jen to mám teď k autu dost daleko na to, abych se podíval, kam to vlastně teče...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Renee » 04 led 2021, 16:32

Ad okno, těsnění vizuálně přesně doléhat může, ale nedostatečným přítlakem k těsnění tam stejně může být skulinka kudy by mohla protékat voda. Je ale pravda že pokud by prosakovalo tudy, pravděpodobně by to spíš teklo po okně do dveří a sedačka by mokrá nebyla.
Možné zdroje zatékání - obě šipky jsou podle mě nepravděpodobné - těsnění je na rám okna nasazeno na rantlu tak, že si nedovedu moc představit kudy by ho voda mohla obtéct (leda bys ten rantl měl durch rezavej).
Gramo má recht, podél A sloupku je těsnění regulérně duté a vede vodu pod dveře, viditelnou "miskou" voda tedy protéká. Protáhnout ten kanálek nějakým drátkem asi neuškodí, ale nedovedu si moc představit že by byl ucpaný.
Doporučuju skutečně obětovat nějaké litry vody a hadicí to pořádně zlejt a pozorovat kudy to proteče. U HT by to přecijen mělo být snadnější než u softtopu.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod BigBang » 04 led 2021, 17:16

Z inkriminivaného místa na mě při silném dešti a pravotočivé zatáčce ukápnou vždy dvě, tři kapy, takže budu bedlivě sledovat. Já sázím na přicpaný ten kanálek v těsnění...
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Těsnění předního okna

Příspěvekod Renee » 05 led 2021, 10:01

Hele to by mělo být poladitelné dotažením zámků. Ten kanálek tam sice je, ale určitě není dělanej k odvádění nějakého množství vody jako např. rainrail a odtokové kanálky vzadu. Je to takový sotva "brčko", které dokáže odvést právě tak pár kapek které se nějak dostanou (třeba při otevření a zavření dveří) do inkriminovaného prostoru. Pokud to prosakuje vyloženě v tomto trojspoji, navrhnul bych spíš jak dotažení zámků, tak přitlačení okýnka, a zvážil bych i posunout doraz dveří (aby byly zavření trochu "hlouběji" v autě).
Nejsem v tomto žádný inženýr, ale se zatékáním softtopu jsem laboroval skoro tři roky a na tyhle komponenty jsem hleděl pomalu víc než na volant :D - nakonec jsem zainvestoval do kvalifikované opravy, kde mi mimo výměny soft topu právě pořádně poštelovali zámky, okna a dveře a od té doby už dva roky ani kapka. (i když mám nerva při každém dešti :D)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 návštevníků

cron