Mazda MX-5 - 1.6 66kw - cvakání motoru

Mazda MX-5 - 1.6 66kw - cvakání motoru

Příspěvekod kkobi » 30 črc 2021, 00:08

Zdravím, dneska když jsem startoval Mazdu (Nafl 66kw), tak jsem si všimnul cvakání (klepání motoru). Dolu dávám odkaz na video. Měl jsem otevřenou kapotu a stál u auta, takže jsem to slyšel víc než normálně když vyjíždím.. nevím jestli to nedělá už déle a jen jsem si toho nevšiml, ale myslím si že je to spíš poprvé. Motor byl několik minut nastartovaný a nepřestalo to. Jel jsem to pak projet necelý kilák, zastavil, cvakalo to pořád. Když jsem dojel zpátky domů tak už to necvakalo... takhle hlasitej zvuk jsem ještě zatím nikdy neregistroval. Řekl bych, že motor je jinak v dobrý kondici. Najeto 183K, oleje si nevzal ani kapku za poslední 2 000 kilometrů. Jediný na co jsem narazil tady na fóru, co by tomu odpovídalo jsou hydroštely, ale ty by měly cvakat max 15 sekund a ne několik minut ne? Nevíte náhodou co by to mohlo být?

https://www.youtube.com/watch?v=VpxBK3M ... nnel=kkobi
NB 98 1.8 Black
NA 97 1.6 Red
Uživatelský avatar
kkobi
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 19 črc 2019, 10:28
Bydliště: Světice, Středočeský kraj

Re: Mazda MX-5 - 1.6 66kw - cvakání motoru

Příspěvekod Renee » 02 srp 2021, 10:12

Zní mi to jako hydroštely. Možná se ti nějaký zdvihátko nějak zacpalo a trvalo mu dýl než se rozhýbalo. Mně takto cvaká když mám starší olej, takže pokud nemáš čerstvý, možná je taky čas na výměnu. Jestli to při projížďce přestalo, tak to snad nic vážnějšího nebude.
Možná by ti pomohlo vyměnit nebo vyčistit hydroštely, já osobně to už pátým rokem léčím "italskou léčbou" - ujistím se že je dost oleje a pak s tím prostě jezdím a nijak to nešetřím.
BTW mně se to obvykle rozcvaká po teplém startu víc než po studeném.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Mazda MX-5 - 1.6 66kw - cvakání motoru

Příspěvekod BigBang » 02 srp 2021, 19:42

Hydroštely. Opravdu tam máš dost oleje? Mě se tohle jednou stalo a měrka byla skoro suchá :mrgreen:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam a 80 návštevníků

cron