Podvozek NCFL - alternativy

Podvozek NCFL - alternativy

Příspěvekod RTjohny » 18 črc 2023, 21:21

Ahoj,

zaujala me aktualni akce na podvozky KW (resp. ST Suspension) - nahodou s nimi nekdo nema zkusenost? Viz https://www.st-suspensions.net/cash-bac ... _car=18887 resp. konkretne pak https://www.st-suspensions.net/shop?c_m ... suspension

Precejen, nas Maxik uz ma 13 let a skoro 200k km, tak by si pres zimu novy podvozek zaslouzil a zrovna mi spadla tato nabidka do spamu - tak aby to nebyla jen blba shoda okolnosti ;-)

Update: Trochu jsem zapatral po alternativa a prekvapilo me, kolik toho neni Road Legal. Rad bych auto udrzel ve stavu v souladu s legislativou. Jezdim hlavne bezne silnice a v lete i hodne daily.
Vedle origo Bilstein setu jsem dale jako legal dohledal zminene ST X, KW v1 nebo drazsi v2/3, D2 Racing a dale levny Vmaxx a pak drahe (uvadim pro uplnost) H&R, B16 a Ohlins.

Bohuzel, MeisterR a HSD nesjpis nejsou road legal v nasich koncinach :-/

Predem diky za pripadne zkusenosti nebo dalsi tipy ;-)
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Podvozek NCFL - alternativy

Příspěvekod Cores » 22 črc 2023, 15:30

Mám bilstein b8 a pružiny eibach pro kit. Je to tuhý jako kráva a to se mi líbí,. Super svezení když si chceš zablbnout, jinak musíš davat bacha na díry. Ted mám po ad08rs Bridgestone potenza sport a je znat měkčí guma, takže je to trochu komfortnější..
Bilsteiny bych asi zvolil znova.....
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Podvozek NCFL - alternativy

Příspěvekod Bass.Boi » 22 črc 2023, 15:49

Mam to stejny, B8 a Eibach Pro Kit. Super spokojenost, jen se fakt musis divat vic na diry.
Pomer cena/vykon taky super.
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 827
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Podvozek NCFL - alternativy

Příspěvekod RTjohny » 23 črc 2023, 21:11

Diky za tip. Toho se prave obavam, abych nevybral neco az moc tvrde. Precejen, silnice u nas jsou castokrat v ne idealnim stavu (paradoxne, odtahovku jsem volal akorat k rodinnemu kombiku kvuli dire na silnici). A k tomu se obcas clovek musi projet skrze historicke kocici hlavy (napr Davle nebo Jilove)... Uz tak mam na aute PUR silace - kdyz jsem jednou potreboval projet skrze Malostranskou, tak se mi z toho rozblikala pristrojovka, jak vypadlo DSC a nevim co jeste :-D Nastesti tam autem nezvyknu jezdit ;-)
Prave proto zvazuji, zda by nebyl vhodnejsi podvozek, kde lze regulovat idealne i tuhost, ne jen vysku. V pripade Bilstein pak tedy varianta B16, ktera uz je ponekud drazsi :-/ Nemam s tim ale zadnou zkusenost, tak mam mozna naivni predstavu, ze vetsinu casu budu jezdit s "meksim" nastavenim a jak pojedu nekam, kde jsou lepsi silnice (Alpy), tak se trochu utahne na tvrdsi. Nebo kdybych jel treba na nejaky trackday nebo pod...
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Podvozek NCFL - alternativy

Příspěvekod Bass.Boi » 24 črc 2023, 09:58

No ja nevim, z toho co jezdim rocne tak asi 10% jsou silnice kde proste musim jet pomalu ze je to tvrdsi ten podvozek.
Pokud chces pohodlnou jizdu nech tam serii (jeep podvozek) :lol:
Nemyslim si ze tech cca 10% cest stoji za ten priplatek za B16, ale vis jak, tvoje prachy :mrgreen:
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 827
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 18 návštevníků