Vystříkání dutin

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod Svejky.tom » 10 kvě 2011, 19:41

Udělám to celé, když už to budu mít zvednuté.
NA 93´ 1,6l 85kW, EBC RedStuff brake pads and Brembo discs, Nardi steering wheel.
Svejky.tom
 
Příspěvky: 393
Registrován: 10 led 2010, 16:38
Bydliště: Tábor

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod mojžo » 03 lis 2013, 18:25

Ideme to teraz robiť s partiou.

Čiže poďme si to zhrnúť:

Je potrebné odstrániť plastový kryt prahu po otvorení dverí a tam nastriekať konzervačnú hmotu.
Treba zmontovať plastové kryty blatníkov a všade vystriekať konzervačnú hmotu.
Treba rozobrať dvere a natriekač hmotu.

Kde ešte vás to napadá? Mňa zatiaľ toto
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod jardaj. » 03 lis 2013, 22:48

Tak to by bylo velice zjednodušené. Musíš vystříkat všechny dutiny t.zn. podlahové nosníky a všechny duté části podvozku nahrazující šasi. Stejně důležité je vystříkat zadní podběhy z kufru až dopředu k sedadlům tak aby se dostal konzervační vosk mezi spojení podběh blatník ušetříš si tím výměnu lemů. Ze dveří vydělej tapec a pistolí na dutiny to jde krásně vystříkat a dobře na to vidíš. Ošetři gumové lišty na dveřích aby byly stále pružné a voda nestékala po skle do dveří. Proveď indulonou která obsahuje glycerin nebo glycerinem (prodává se v lékárně). Vím o čem mluvím, protože moje daily auto je staré 27 roků a všechno je původní a v zimě ježděný. Dělal jsem to každé 2 roky před STK. Pokud jezdíš v zimě tak ze slané vody se udělá agresivní aerosol který se dostane všude a je potřeba zabránit kontaktu s kovem i barveným což konzervační vosk splňuje. Je to práce tak na dva dny, ale vyplatí se. Na auto je potřeba koupit 2 kg vosku, ale všechen nevypotřebuješ. Používá Resistin ML, ale jsou i kvalitnější přípravky. Já jím mažu i šrouby které v závitech nekorodují když něco rozdělávám a pak kompletuji. Na rozdíl od oleje nebo vazeliny nepříjmá vosk a vzdušnou vlhkost.
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod mojžo » 03 lis 2013, 23:01

Ufff... Ale super, toto som potreboval vedieť. Ďakujem pekne
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod jardaj. » 03 lis 2013, 23:24

Proč bych se rád nepodělil, když vidím snahu o dobrou věc. Nějaké zkušenosti už mám, vždyť jezdím už 51 rok ! Prahy se vystříkávají otvorem v zadním podběhu. Pokud tam není tak vyvrtej vykrajovacím vrtákem na plech R30mm u zaslep plastovou ucpávkou která se používá na zazátkování trubkových sloupků (u nás prodávají v prodejnách s kovomateriálem). Před zaslepením potři zátku akrylátovým tmelem aby 100% neprocházela voda.
Naposledy upravil jardaj. dne 03 lis 2013, 23:37, celkově upraveno 1
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod mojžo » 03 lis 2013, 23:28

Super super. Skúsenosti s konzerváciou dutín už mám, ale u vozov kde je na to návod. t.j. Tatra 603 a Tatra 613. Jo a Opel Omega, ten som natlačil pri oprave po strechu :) Pri MX-5 ale ešte sa nechytám. takéto veci mi pomôžu pri bádaní kde to natlačiť
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod jardaj. » 03 lis 2013, 23:48

Jo ještě tohle. Zespodu prahů jsou odtokové otvory. Vystříkávejte tak dlouho až ze všech poteče konzervační vosk, který můžete odchytnout a znovu použít po zředění technickým benzinem. Dělejte to pokud možno tam kde je teplota nad 20 st. aby vosk vzlínal nahoru. Některé vosky vzlínají až 20cm vysoko, ale teplota je dost důležitá. I když ji nedodržíte tak je to rozhodně lepší než nedělat nic.
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod mojžo » 09 lis 2013, 15:45

Je to za nami.

Auto zo všade vyteká, pachne jak besné, ja pachnem a 2x som sa už umyl. Tak dúfam že to dačo pomôže
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod jardaj. » 09 lis 2013, 20:20

O tom nepochybuj že to pomůže ! Teď už stačí po dvou letech obnovit a vyhneš se pracnému a drahému vyvařování. Za mých mladých let to dělali naftou a pak projet po zaprášené cestě. Práce je to děsně nepříjemná protože je zalepenej i nos. Ten smrad brzy vyčichne.
jardaj.
 
Příspěvky: 552
Registrován: 21 pro 2011, 18:38
Bydliště: Tišnov

Re: Vystříkání dutin

Příspěvekod mojžo » 09 lis 2013, 21:08

Verím že to tak bude. Veď o 2 sezóny to skontrolujeme :)

Auto sadlo, hodlám ho ponechať aj 10 rokov takže mi nič iné neostáva
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 94 návštevníků