Alpské průsmyky (Pässe)

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Pavel38 » 03 pro 2012, 15:08

Stanování beru, to bych celkem zrelaxoval. :-)
MX-5 NBFL, 1,6, SUNLIGHT SILVER
Uživatelský avatar
Pavel38
 
Příspěvky: 313
Obrázky: 11
Registrován: 02 dub 2012, 16:11
Bydliště: Praha

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Mike » 03 pro 2012, 15:40

Pavlové:
určitě se tu s tim plánem pochlubim - já bych rád vyrazil v takový ty jalový době, kdy už nebudou na kopcíh lyžaři a ještě ne letní turisti - něco jako letos Most :mrgreen: Takže nějakej přelom duben/květen.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Pavel260 » 03 pro 2012, 15:46

me bude stacit kdyz priroda bude zelena :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod birda » 03 pro 2012, 15:57

Jsem na tom naprosto stejně, ty poslední fotky mě krutě uchvátili, takže začnu šetřit a doufám, že pojedu s vámi :-)
Obrázek
Silver NA 1.8 | custom made exhaust | IL NB radiator | rám AMD | sicny a čtyřbody
birda
 
Příspěvky: 370
Registrován: 18 zář 2012, 20:09
Bydliště: Stochov

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod dopr » 03 pro 2012, 15:58

No kveten je jeste hodne nestaly co se tyce pocasi. Aby vas pak nezastihl celodenni slejvak a teploty okolo 5°C (vlastni zkusenost). Pevne datum bych byt vami vubec ted neresil, spis jen mesic a pak se ridit podle aktualni predpovedi. Loni v kvetnu jsme meli 5°C a nakonec jeli druhy den k mori, kde bylo fajn. Letos v pulce cervna paradnich 28-30 °C.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Mike » 03 pro 2012, 16:00

Souhlasim s tim, že plánovat teď to chce měsíc a datum až podle předpovědi. Ale v červnu nepojedu na jih, to pojedu někam do Norska. A 28-30 je pro mě teplota na schování se v garáži s pivem, flexou a podobnejma věcma:)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Richi » 29 led 2013, 19:07

Ahoj.
Tak už nás nenapínej
dopr píše:No kveten je jeste hodne nestaly co se tyce pocasi. Aby vas pak nezastihl celodenni slejvak a teploty okolo 5°C (vlastni zkusenost). Pevne datum bych byt vami vubec ted neresil, spis jen mesic a pak se ridit podle aktualni predpovedi. Loni v kvetnu jsme meli 5°C a nakonec jeli druhy den k mori, kde bylo fajn. Letos v pulce cervna paradnich 28-30 °C.

a dej sem alespoň orientační návrh doporučeného itineráře ;)
V týdnu od 07. do 16.06. (kvůli práci musím bohužel plánovat se značným předstihem) chci vyrazit na jih, tak ať:
a/ se můžu začít těšit a
b/mám argumenty až budu ukecávat nějaké spolujezdce :D

:idea: Mám dotaz: mě se pro plánování společnejch výtetů osvědčil MotoPlaner.
1) umožňuje naplánovanou trasu zaslat jako soubor, který si kdokoliv na netu otevře, může prohlídnout a případně zmodifikovat do svého návrhu.
2) umí export naplánované trasy do řady formátů pro různé navigace :!: .
Je sice v němčině, ale těch pár slovíček není až takový problém. Co to naplánovat v něm?

mx5_miata_richi.jpg
mx5_miata_richi.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 16775 krát
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod dopr » 30 led 2013, 00:36

Staci takto? :D

No, takze v oblasti Julskych Alp - Tre Confini urcite doporucuju navstevu:
- Lago Del Predil. Nejlepe tam prespat pod stanem. Odbocka k taboristi je tady. S Mazdami ale opatrne, je to jen sypana sterkova cesta s nejakymi temi hrboly. Pokud nebudete taborit nekde za cedulemi, budete v pohode.
- Neni nad to, dat si rano za hezkeho pocasi espresso pekne na zahradce mistniho maleho baru a kochat se pohledem na pruzracnou hladinu jezera.
- Potom urcite vylet na nahorni plosinu Altipiano del Montasio. Je tam parkoviste, odtud pak muzete pesky podel pastvin (a spokojenych kravicek papajicich bylinky :) ) dojit az k mistnimu statku/mlekarne/masne/baru, kde si date prave alpske bio mleko, jogurt, ricottu, maslo a hlavne mistni zrajici syr Montasio. Doporucuju ty nejzralejsi: Motasio Stagionato nebo Stravecchio. Samozrejme tu maji i ruzne masne vyrobky ze sveho stada.
- Dalsi zajimavy vylet je na jezirka Laghi di Fusine, odkud muzete videt horu Mangart (2679 m)
- A naopak z Mangartu muzete videt Laghi di Fusine a vubec cele Julske Alpy. Ale cesta nahoru je misty hodne strma a predevsim uzounka. Ale, kdyz jsem to zvladli s 1.0l sicim strojem v Yarisu, musi to jit v mx-5 v pohode. Jen je to tak trochu pro dobrodruznejsi natury :)
- Po ceste k Mangartu se muzete u Slovinskych hranic zastavit u pevnustky z 1.sv. valky, odkud je pekny vyhled na Lago del Predil.
- Vylet lanovkou na Monte Lussari je temer povinnosti (v posledni dobe je Monte Lussari zname z reklamy BMW jako Xdrive village :) )
- Pokud se budete chtit dobre najist a jeste se pokochat vyhledy, zajedte si na Rifugio Gortani. Cesta je uzka a misty strmejsi, ale oproti ceste na Mangart je to brnkacka. Vyjeli jsme ji i pred tydnem, kdyz byla cela zasnezena ;)
- Po ceste z Rifugia muzete navstivit mlekarnu/prodejnu ve vesnici Ugovizza a nakoupit syry Montasio, uzenou ricottu, uzeniny a dalsi speciality, kterych neni nikdy dost :)
- Mestecko Tarvisio s peknym historickym centrem a budovami v klasickem horskem stylu taky stoji za prohlidku. Vinnych baru (napr Commercio hned na namesti ) i restauraci je dostatek. K tomu tady jsou 2 Spary a jeden Coop.
- Na zaver jeste dam tip na restauraci s dobrymi cenami a vybornou domaci kuchyni. Pension/restaurace Ex Posta kousek za Tarvisiem smerem k Arnoldsteinu.

Nejake fotky muzete najit na mem profilu na Orbionu. Konkretne galerie Itálie 2012 - Lago del Predil a Itálie 2013 - Tarvisio.

Richi: btw, Kam jedes? Do toho Toskanska? Byl jsem loni v Chianti, San Gimignanu, Volterre, okolo Livorna a pak i na Elbe. Moc pekny. Sice mam radeji skutecny jih a skutecnou Italii, tj Sicilii a Kalabrii, ale byla to pecka :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Richi » 30 led 2013, 06:11

:shock: Ty jo, jak to ctu, mam to zrovinka pred ocima.
Diky moc za kraaasnyyy popis!
S tou mou cestou je to ted - viz vlakno "Alpy 2013", trochu zamotane. :?
Kamarad se kterym jsem byl na spolecne ceste (kazdy svou MX-5) dohodnuty, ma nejake trable, takze kdo vi, jestli pojede.
Pri tom uz jsem si v praci kvuli nemu dohodl termin :| a ten uz ma fixovana i kamaradka, co ma jet jako mitfara se mnou.
Ted tedy resime:
a) trasu / kam
b) s kym - zastavam nazor, ze solo je to 1/2 zabava. Ale jsme spis kochaci, ne zavodnici, cili najit ty prave, neni jen tak;-)
Takze zatim tak :|
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Richi » 17 kvě 2013, 21:27

:( takže všechno je jinak.
Nejen termín, počet dnů a trasa, s čímž vším jsem se už smířil, ale teď mi to ke všemu ještě vzdal mitfára :o .

Ale stejně se těším a věřím, že nám bude přát počasí, že seženu někoho jiného, že si to užijeme, že .... ;)
stribrna MX-5 1.9i 2004, Hardtop
Uživatelský avatar
Richi
 
Příspěvky: 236
Obrázky: 64
Registrován: 03 črc 2012, 10:01
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708

PředchozíDalší

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník