Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod TeeJay » 29 zář 2016, 13:50

Ale já tam dneska byl, přesně podle plánu :D
Bílých odstínů existují tři prdele, ale to asi není nic novýho, takže shrnu svoje dvacetiminutový vybírání...

Odstíny.jpg
Vyber si :D

CW 9390.jpg
CW 9390, první kandidát

CW 9450.jpg
CW 9450, druhý kandidát

CW 9455.jpg
CW 9455, třetí kandidát a vítěz

CW 9455 (2).jpg
Vítěz, CW 9455.


Mezi CW 9450 a 9455 je hodně malej rozdíl, ale podle mýho oka je CW 9455 přesně ten odstín, co (alespoň moje :lol:) budíky mají, takže hurá, sláva a už se těším na balíček :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod vhml » 29 zář 2016, 14:10

To je vůl, říkal jsem vybírat ze škodováckejch sprejů :lol: Který jsou malý a namíchaný. Nebudu přece nechávat za 400 míchat velkej sprej, když na to jednou stříknu :lol: Nebo si jich objednej 30kusů a já ti nechám namíchat sprej :lol: Barvu od Lechlera stejně u nás nikdo nemíchá v okolí :lol:
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod TeeJay » 29 zář 2016, 14:58

Škodovácký tady nemají :roll: na druhou stranu města, kde by je mít mohli, pojedu v denní době až příští týden. A ty dělají stejně jen v šesti odstínech bílé a pár béžových, který budou s velkou pravděpodobností mimo, soudě podle toho, co jsem viděl dneska - asi 60 odstínů, podobaly se 3 :lol: Tak to tak vypadá, že vezmu černou a stříknu si to sám na tohle CWčko. Pošli, kolik kam poslat, odpovím adresou a o barvu se postarám ve vlastní režii. Díky :)
Naposledy upravil TeeJay dne 29 zář 2016, 15:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod vhml » 29 zář 2016, 15:03

No tak jestli tenhle fakt sedí, tak ho nech namíchat a pošli mi ho, nějak to vyhandlujeme, ať ty bílý teda sedí, protože tam to bude víc háklivý na přesnej odstín než u tý tmavě modrý.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod MacTeine » 29 zář 2016, 15:19

tak možná vyřešme kolik by nás vůbec na tu bílou bylo a jak to tím pádem zvedne cenu.
Já na té bílé netrvám, protože je mi jasné, jak dementní je chytat bílý odstín.

Kdyby to mělo znamenat xy nákladů navíc a sraní se s tim, pak se klidně spokojím s obyč černou...
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod vhml » 30 zář 2016, 15:14

Ještě slíbený ,,návod" -

Kapličku kolem budíků stačí jen vycvaknout šroubovákem. Pod tím jsou 4 šroubky který drží celý přístrojový panel. Po povolení jej lehce vysuňte a zezadu jsou 3 velký štekry, stačí jim zmáčknout zobáček a vytáhnout. Krycí plast průhledný i černý jsou po obvodu štítu zacvakané, opět jen zmáčknout a vytáhnout. V místě tlakoměru jsou zezadu tři šroubky, povolit a celý tlakoměr zahodit.
Montáž je trochu o nervy s malejma šroubkama. Je dobré mít po ruce teleskopický magnet.
Po šroub IGN patří oba červené kabely. Pod šroub OIL patří černý od kontrolky a pod GND černý od voltmetru.

Sestava na pozici IGN a GND pak budete vypadat: šroub - panel přístrojů - podložka - matička - podložka - konektor - podložka - plastový sloupek - nový budík - šroubek.

Na pozici OIL bude jen šroubek - panel - podložka - konektor - matička

Až to budete mít rozebrané tak to bude jasnější. Důležitý je nevynechat ty podložky, jinak bude prosvítat podsvětlení kolem budíku. A opatrně s plastovýma sloupkama, protože jdou snadno natočit přes závit,

P_20160922_175635.jpg
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod elektron » 04 říj 2016, 22:17

Dnes namontovane, funguje aj vyzera super (este asi skrutky pretriem na cierno), male prekvapenie v cene v podobe odporov na linearizaciu, tak som upravil rovno aj coolant budik. Diky.
16 ND ceramic, recaro, bilstein
99 NB 1.8 vvt BP-Z3 turbo, 240hp, VICS, 6speed, 3.6 lsd, ME221, bosch EV14, Koni, brake swap
ex 00 NB 1.8 coldside mp62, 210hp, MS2 MSlabs
ex 90 NA 1.6 116hp
Uživatelský avatar
elektron
 
Příspěvky: 360
Registrován: 13 dub 2010, 22:36
Bydliště: Zilina

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod TeeJay » 24 říj 2016, 23:24

Bilý sprej se k Václavovi dostal, ke mně se dostala kontrolka a voltmetr už s bílým podkladem, takže dneska bylo veselo :)

Nejvíc jsem nevěděl, jak sundat kapličku nad budíkama, stačilo ji podebrat v přední části na obou stranách vedle volantu a s lehkým násilím vycvaknout boční úchyty a nakonec už ji jen celou chytit a ještě jednou škubnout k sobě (při pohledu ze sedadla). Nesmí se škubat/lámat směrem nahoru, tím by se polámal střední úchyt.
Obrázek
Obrázek

Kabely se na konektory uchytí rychle a jednoduše úzkýma kleštěma. Kabely jsem nezkracoval, takže jsou delší, než je nutné, ale lépe se tam zadělávají.
Obrázek
Obrázek

Z předchozích fotek to možná nevypadá, ale odstín bílé sedí v rámci možností velmi dobře. Bílé budíky NBfl mají tu nevýhodu, že jsou bílé, čili časem jejich barva dostává teplejší odstín (lidově řečeno žloutnou) a tím se chytá odstín hůře, ale tady se to povedlo slušně. Šroubky jsou černé díky lihové fixe :D
Obrázek

Ještě pár fotek v akci - šajn jako prase, fakt to vypaluje oči a jestli tohle někdo přehlédne, tak nemá za volantem co dělat :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Velký dík Václavovi skvělá skvěle fungující věc :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod vhml » 25 říj 2016, 08:11

Paráda. Jsem rád, že ta bílá povedla celkem trefit.

Překvapuje mě kvalita fotek. Začínám mít pochybnost, že můj chytrej telefon není tak chytrej jak se tváří a focení mu taky moc nejde :-)

PS.: Taky sis mohl vyměnit tu jednu žárovku podsvícení :-)
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Náhrada tlakoměru - kontrolka a voltmetr

Příspěvekod Renee » 25 říj 2016, 08:26

Hele....

Na co je ten voltmetr? :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Inzerce/bazar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků