Mazda MX-5 NB 1.8l

Mazda MX-5 NB 1.8l

Příspěvekod joemerry » 18 srp 2019, 19:09

Nabízím k prodeji svoji Mazdu. Už jsem jednou přemýšlel o jejím prodeji na jaře, ale nakonec jsem si ji ještě nechal (psal to i zde a tak nějaké odstavce budou copy/paste). Teď už ale opravdu musí - na nějakou dobu se budu stěhovat na Zéland.

Jedná se o modrou mazdičku z rokem výroby 2000. Je to 1.8l 103kw s differenciálem a 5q převodovkou. Mimo klasickou výbavu má také vyhřívané zadní sklo. Včera překročila hranici 140000km. Je standardní s vyjímkou nerezového výfuků (s homologací a zapsaného v TP) a pratelného KN filtru. Více fotek najdete zde (a pokud chcete další, pište): https://drive.google.com/open?id=1BBA3PIhb1lyWU_M1xmoAmcizhoYK3O8A.

Pár důležitých bodů:

Během posledních 1000km jsem měřil spotřebu oleje a úbytek za tuto dobu je v podstatě neměřitelný (reps. ryska stále ukazuje plnou a olej jsem tak nedoléval). Od koupě (tedy cca. 14500km) jsem dolil cca. 2,5l oleje. Od koupě, kdy proběhl komplexní servis (všechny tekutiny, diferenciál, svíčky, rozvodová sada, tesnící prvky, gufera, tyčky stabilizátorů, lamela, stříkaní podvozdku, atp.), jsem auto servisoval dvakrát. Mimo to jsem vyměnil svíčky, kabeláž, zapalovací cívku, baterii a alternátor. Auto jezdilo s VIF additivem a jezdí skvěle! Všechny tyto servisní úkony můžete najít rozepsané zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1y7FJHgTKqBofrAXSWPj7zBKD6dQwY_SK4UbhLJoY8qA/edit?usp=sharing. Mám i historii od předchozího majitele z Německa.

Jediný problém jsou budíky, kde podsvícení pravé strany kampličky blbne a vypadává (tj. ukazatel teploty vody a tachometr někdy není podsvícený). Je to špatný kontakt a typicky se zpět nahodí, když se přejede přes nerovnost. Nebylo to dostatečně otravující, abych s tím něco dělal - nechávám tedy na dalším majitely.

Rez - kapitola sama pro sebe u Mazdy. Tohle auto jsem koupil od místního miatího guru, m8rinka, který opravil plechařinu, konkrétně nosníky a další slabá místa. Prahy byly dělané předchozím majitelem. Začínají se nicméně objevovat rez na vnitřní straně víka kufru (podél světel kufru) a bublinky na víku kufru - zatím celkem 4 (větší má cca. 1cm, menší pár milimetrů). Větší z nich jsem už vybrousil a zatřel. Do budoucna to bude ale třeba rešit profesionálněji.

Kosmetika - je tu jeden menší důlek pod přední SPZ a následně menší škrábance - nejedná se ale o nic zásadního. Zrcátko řidiče je lehce odtřezené (viz. foto). Ze strany pasažéra se do mě někdo opřel na parkovišti - to nejhorší šlo vyleštit, plech je ale trochu pomačkaný (je to třeba vidět). Střecha je na tom dobře a je ošetřena s RENOVO čistícími prostředky a impregnací.

Mazda má stylebar, ale mám i pro ni i tovární větrolam.

Představoval bych si za ni 120000, ale jsem ochoten se o tomto pobavit.

Kdo bude mít zájem, může mi napsat sem/do soukromých zpráv nebo volejte na +420733195497.
Přeju všem mnoho šťastných kilometrů pod otevřeným nebem.

Pepa

IMG_20190818_171047.jpeg

IMG_20190818_170253.jpeg

IMG_20190818_170937.jpeg

IMG_20190818_170804.jpeg

IMG_20190818_170842.jpeg
joemerry

Re: Mazda MX-5 NB 1.8l

Příspěvekod joemerry » 02 zář 2019, 13:20

Nová cena - 110 000
joemerry

Zpět na Inzerce/bazar