Geometrie - nastaveni a upravy

Geometrie - nastaveni a upravy

Příspěvekod Krenstik » 12 srp 2010, 23:10

dneska bylo v praci trochu casu a tak jsem se rozhodl nastavit znovu geomku, uz skoro mesic jezdim s volantem lehce na stranu :D , a napadlo me zkusit si s nastavenim vice pohrat.

Ve finale se mi tezce nedarilo povolit dva excentry vzadu a ve predu, takze misto hrani jsem bojoval, cimz ztracel cas a tak jsem ve finale nastavil na rychlo jen sbihavost, s odklony a zaklonem vepredu si budu hrat az pristi tyden.

Nicmene ted ty recnicke otazky:

Jak mate kdo nastavenu MX-5 ku a proc? ;)

A co si vubec kdo z Vas mysli o uprave parametru geometrie? Treba v zavislosti na jinem rozmeru pneu, disku a ET?
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Geometrie - nastaveni a upravy

Příspěvekod riderhenry » 13 srp 2010, 02:51

Ja mam nastavenou vetsi sbihavost i zbytek podle cisel od FlyingMiata. Teda alespon jsem se snazil, jedno predni kolo moc neslo :D S tou sbihavosti jsem odrovnal gumu za pul roku, ale svezeni je to o moc lepsi... Ted budu zkouset nastavit to trochu civilneji, at gumy neco vydrzi...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Geometrie - nastaveni a upravy

Příspěvekod PavelS » 15 srp 2010, 09:47

S větší sbíhavostí o moc lepší svezení? S větší sbíhavostí ti auto snadnějc jede rovně mmj, ale třeba do zatáček je lepší nula nebo pro drsoně trošku rozbíhavost...

Já na NA měl 2° odklony, max předsazení a rozbíhavý (už nevim přesně) obě nápravy - po dálnicích jsem to trošku honil :)

NCčko mám 2° a nulovou sbíhavost. Větší odklony doporučuju pro lepší trakci :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Geometrie - nastaveni a upravy

Příspěvekod riderhenry » 15 srp 2010, 19:37

Asi mas pravdu - pred temi cisly ma byt -, tudiz je to rozbihavost. Tek to mam nastavene v podstate na 0, tak uvidim, mozna to jeste zmenim...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno


Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron