Kola a jejich vlastnosti

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod PavelS » 30 pro 2010, 11:22

Ja neslovíčkařim - podle mě ten rozdíl nepociťuješ kvůli hmotnosti kol, ale kvůli totálně odlišnýmu typu gum - třeba jsem vedle, ale chtěl jsem to napsat ;)

A nedělej nasránka :) :roll: 8-)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 30 pro 2010, 11:23

"už se perou, já jsem to říkala že si huby rozbijou" :D
a abych přidal neco k tématu: z 15tek jsem šel na 17ky a jsem zpět na 15kách. na 17" mi to přišlo jak když řídím ducato a ne mx-5ku. ale je to asi každého věc někomu se líbí to a někomu zase tamto
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod petr007 » 31 pro 2010, 10:04

Pavel260 píše:
a abych přidal neco k tématu: z 15tek jsem šel na 17ky a jsem zpět na 15kách. na 17" mi to přišlo jak když řídím ducato a ne mx-5ku. ale je to asi každého věc někomu se líbí to a někomu zase tamto

Pavle ty jsi mě svým názorem utvrdil v tom, že s kolama nebudu nic dělat a nechám je na origo 15.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 31 pro 2010, 11:31

já už po 4 letech přecházím k originálům taky ''momo'' půjde do světa.. Momo byly kupované sice v obchodě momo v karlíně ale po půl roce krámek zkrachoval a na kolech je Made in china... Tak nevím co jsou zač :-D stejně jako to bylo se 17'' kosei to jsem si taky myslel jaká to není značka - a každé kolo mělo jinou barvu.. :-D trochu of topic.. Omlouvám se
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod petr007 » 31 pro 2010, 16:24

Není zač se omlouvat, je to tvůj názor. Mně auto svými vlastnostmi vyhovuje 8-) , tak jak je, to raději budu utrácet za benzín na svezení.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Dee #4 » 02 led 2011, 02:36

No jak tak na to koukam, tak sem pro par z vas rozbehl docela horkou diskuzi :twisted: No vymenujte si nazory mezi sebou jak chcete chlapi, ale tohle uz je prece zbytecny, nemyslite :?: Samozrejme mi jde primarne o zmenu letnaku, ale kdyz nekdo prihodi i zimaky, proc ne ;)

riderhenry - kdyz toho je napsano hodne, tak mi rekni kde - rad si to prectu ;) ale spis mi i slo o nazor lidi, ktere znam a kteri jezdi v CR stejne jako ja. Sice hezky, ze kluci z miata.net/clubroadster.com to maj vsechno v malicku, ale jejich silnice je jak nebe a dudy v porovnani s nasema.

No kazdopadne, abych tu taky hodil nejaky update - tak nejak jsem se konecne dokopal k rozhodnuti a prdim na ultralehky SSR/Rpf1 apod. Co jsem si tak zjistoval, tak kluci z GB rikaj, ze treba XXR 002 uz jsou celkem o drzku na jejich silnice, protoze ty kola jsou az moc "krehky".

Rozhodl jsem se nakonec pro Enkei ES6 - myslim, ze co se tyce pomeru cena/kvalita/vzhled jsou na tom vic nez perfektne, bohuzel jen me mrzi ta vaha - 8.8kg u 16x7, ale tak uvidime, prece jen mam 1.9 a necelych 150k, tak to furt pojede dobre a vetsi grip vyuziji vic nez extremni "hravost". Stejne miatka neprijde o moznost hodit ji bokem, sice to nebude tak lehky, ale vyjezdy z krizovatek a mokro to jisti :lol: :mrgreen: :twisted:
Obrázek
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod riderhenry » 02 led 2011, 02:57

Tak bavime-li se o vaze, tak je to fyzika, na to tak uplne nepotrebujes reference lidi. Ze to MX-5 pociti vic nez nejake auto, vazici 2 tuny s mrtvym el. posilovacem, je taky celkem logicke, tam si toho proste ani nevzimnes... No a potvrdit to vlastnimi zkusenostmi muzu treba i ja. Precist si to muzes od nekoho erudovanejsiho treba tady: http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Parts/Miata/Wheels-Tires.html, tech zdroju bude ale urcite spoustu...

Jeste k te vydrzi disku - nemyslim si, ze kazde lehke disky musi vydrzet malo (viz. originalni kola Enkei). Tohle uz je spis na diskuzi s lidmi, co maji osobni zkusenost. Spis bych ale rad upozornil, ze stejne jak muzou lehka kola byt nekvalitni, tak i tezka. Zimaky uz jsem jednou rovnal a mohl bych znovu, pritom vazi snad pres 10kg... A to jezdim po stejnych silnicich jako s letnakama a navic se zimnima pneumatikama - jestli se nepletu, tak by mely pustit jeste min razu na disk, protoze jsou mekci...

Osobne bych nekoupil tezsi kola nez seriova, ktera jsou navic i dost kvalitni. Proc davat vyhodit penize za horsi jizdni vlastonsti? Ale tak samozrejme nekdo, komu zalezi spis na vzhledu nez funkcnosti, to muze brat jinak. Rozhodne nebudu nikoho soudit podle kol.

No snad jsem nenapsal moc blbosti :D
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Dee #4 » 02 led 2011, 03:03

Tak to s tou fyzikou samozrejme chapu, neco si jeste z gymplu pamatuju :lol:
Ale vzdycky me spis zajimaji reference a doporuceni lidi, kteri mluvi z vlastni zkusenosti a ne z toho, ze tamhle neco cetli a tamten rikal tohleto a prej je to takovy a onaky.
Jako taky mi to je trochu proti srsti - precejenom, jak uz sem tady na foru nekolikrat napsal, ty 15" seriovky jsou opravdu super (lehky, pevny), i vypadaj pekne, ale proste nemuzu si pomoct - chci vetsi. A FL se mi zas tak nelibej. Kdyz uz proste tak vzhled, kterej vyhovuje mymu vkusu. A co se vlastnosti tyce, tak si rikam, ze kdyby to byl vylozene pruser, tak se hold sezene neco jinyho. Zas tak extremni investice to neni, ze by z toho clovek zbankrotoval :mrgreen:
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 02 led 2011, 10:11

s tím vzhledem je to otazka vkusu .. me ty sroubky nesedej :D odkud je budes brat ? taky resim enkeie a hledam nejakej kloudnej shop.. bohuzel z USA se nam to pekne prodrazi o clo a DPH :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 02 led 2011, 12:02

já ti dám že máš 1,9 :lol: já mám teda stejnej motor ale mám jen 1,8 ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků