Kola a jejich vlastnosti

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod PavelS » 04 led 2011, 11:45

Tak já jim nijak neřikám - tyhle kárky jdou mimo mě 8-) A dost už offtopicu :twisted:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Henges » 04 led 2011, 16:04

Před lety kdy jsem začal pokukovat po mx5 jsem byl jednu dobu zmaten, protože jsem se často setkával s označením 1.9 :D
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Dee #4 » 05 led 2011, 02:22

PavelS: tak nejdriv napises, ze se v mym textu neorientuj a pak ze si me pochopil, tak si vyber :P
je mi jasny ze na miata.net apod. tam jsou o tomhle stohy, ale k cemu ti to je, kdyz tam jsou pro jezdeni uplne jiny podminky :?: jak uz sem tu napsal, zajimal me ciste subjektivni nazor lidi tady z fora, kteri maji vlastni zkusenost a vedi o cem mluvi ;)
a nerikej ze nevis co je 63 AMG - predpokladam ze kazdej kdo ma mx-5 je blazen do aut tak by takovouhle zakladni znalost mel mit. Druha vec je ta, ze je to kvuli historii znacky oznacovany jako 63, pricemz motor ma ve skutecnosti obsah 6.2l

a presne jak pise Henges - taky sem se s tim setkal, tak je z toho clovek trosku zmatenej. Obecne bych se k tomu vsemu vyjadril asi takhle - neresit picoviny a k veci :)

Jinak uz jsem se rozhodl - po dnesnim rozhovorem s MX-5 Guru Otikem Svankem jsem dosel k zaveru, ze pokud budu kupovat kola, tak jdu do lehkych a pevnych, coz znamena zadnej kompromis. Takze predbezne SSR Type-C/Volk TE-37, neco na ten zpusob. Nicmene to je polozka tak za 50k, takze s nakupem jeste pockam a do ty doby si koupim jeste jednu sadu origo 15" Enkei "MX-5 NB" - proto se i ptam - ma je nekdo na prodej :?: (vim ze to tu nekdo zminoval, ale ze za 4k, co je chtel koupit pavel260, by je neprodal - ozvi se, urco se domluvime ;) )
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 05 led 2011, 07:36

muzu ti dat kontakt na toho co jsem je kupoval ja,pry zavazi celo prahu originalnima kolama a pry neni problem neco sehnat
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Pavel260 » 05 led 2011, 07:37

jinak dobry ze das na guruho ale to ze ti tu henry prise to same to neslysis :-D :-D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod PavelS » 05 led 2011, 11:16

Dee #4 píše:PavelS: tak nejdriv napises, ze se v mym textu neorientuj a pak ze si me pochopil, tak si vyber :P
je mi jasny ze na miata.net apod. tam jsou o tomhle stohy, ale k cemu ti to je, kdyz tam jsou pro jezdeni uplne jiny podminky :?: jak uz sem tu napsal, zajimal me ciste subjektivni nazor lidi tady z fora, kteri maji vlastni zkusenost a vedi o cem mluvi ;)
a nerikej ze nevis co je 63 AMG - predpokladam ze kazdej kdo ma mx-5 je blazen do aut tak by takovouhle zakladni znalost mel mit. Druha vec je ta, ze je to kvuli historii znacky oznacovany jako 63, pricemz motor ma ve skutecnosti obsah 6.2l

a presne jak pise Henges - taky sem se s tim setkal, tak je z toho clovek trosku zmatenej. Obecne bych se k tomu vsemu vyjadril asi takhle - neresit picoviny a k veci :)

Jinak uz jsem se rozhodl - po dnesnim rozhovorem s MX-5 Guru Otikem Svankem jsem dosel k zaveru, ze pokud budu kupovat kola, tak jdu do lehkych a pevnych, coz znamena zadnej kompromis. Takze predbezne SSR Type-C/Volk TE-37, neco na ten zpusob. Nicmene to je polozka tak za 50k, takze s nakupem jeste pockam a do ty doby si koupim jeste jednu sadu origo 15" Enkei "MX-5 NB" - proto se i ptam - ma je nekdo na prodej :?: (vim ze to tu nekdo zminoval, ale ze za 4k, co je chtel koupit pavel260, by je neprodal - ozvi se, urco se domluvime ;) )


Tak promiň vyjádřim se jasně - pochopil jsem co jsi říkal,ale už moc nechápu, o co ti dá internetová nekonečná diskuze víc než názor odborníka Briana Goodwina - pokud vím, tak ani jedny kola co chceš tady nikdo nemá - mmj proto zdejší rady nebudou o nic hodnotnější než názory na miata.net. Taky je mylná představa, že v USA jsou všechny silnice jako sklo, takže skutečně - nehanim tuhle debatu, ale chtěl jsem říct, abys dal víc na zkušenosti lidí za západu (východu :D ) co maj konkrétní kola, než na teorii od nás. Napsal jsem předtim taky svůj názor, tak doufám, že se zdejší přispěvovatelé neurazí - je to myšleno v dobrým :? ;)

To nejdůležitější si myslim že je to, že ani vyšší váha (netušim kolik měli ty moje EXIPy) mi rozhodně požitek z jízdy v MX-5 nezhatila 8-) Ale rozhodně taky doporučuju lehčí a superdrahý kola :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod riderhenry » 05 led 2011, 15:06

Kdyz uz tu padlo miata.net forum, tak bych taky rad vyvratil jeden mytus, a to ze to je jen US forum. Vyhoda je prave takova, ze tam chodi lide i z Evropy a dalsich kontinentu, asi jako na vsechna takova velka fora... Jinak Otik Svanek mozna super, ale pochybuju, ze ma takove znalosti, jako Goodwin nebo Keith Tanner (FlyingMiata, napsal o MX-5 nekolik knizek...) ;) On ti poradil jit do SSR TypeC s tim, ze jsou to dostatecne pevna kola na ceske silnice? Ne ze by to nemusela byt pravda, jen se ptam ;)

Ty NB kola, konkretne z 10AE edice, jsem Pavlovi nabizel i ja, takze kdyby ti nevysel ten kontakt od Pavla (za takovou cenu bych je asi nepustil ;) ), tak se ozvi.
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Dee #4 » 09 led 2011, 04:28

Ota mi v nicem konkretnim neradil, spis sme se bavili obecne o tomhle tematu.

Tak mi ten kontakt pls Pavliku posli v SZ ;) A kdyby to at uz kvuli cemukoli nevyslo, tak je beru od tebe henry ;) Me samotnymu ty 4t nebo kolik pavel nabizel prisly malo, tak mi klidne taky hod SZ, jakou castku by sis predstavoval.
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod Hayko » 17 led 2011, 19:42

Kluci že se vetřu trošku...jaký je vhodný ET kol na nbfl? A jaký je na origo kolech? A ještě prosím středová díra? :)
Hayko
 
Příspěvky: 132
Registrován: 14 říj 2010, 19:41

Re: Kola a jejich vlastnosti

Příspěvekod George » 17 led 2011, 19:48

origo ET je 40, středovka je myslim 54,1 a vhodný ET záleží na tobě ;)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků