Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod dopr » 23 úno 2021, 17:37

spooon píše:adrenaliny už nejsou, ne?

Je to mozne. NBcko uz peknych par let nemam :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod mobby_6kl » 28 bře 2021, 18:44

Máte někdo zkušenost s Nankang NS-2R? Koukal jsem na nějaké UHP gumy místo AD08 ale nějak toho moc v 195/50 R15 není. Na druhou stranu Yokohamy byli super na trackday ale i na silnici i na mokru. Tak bych možná zůstal u semilicku jen o něco levnějších než Yokohama :D

janota píše:Tak MX-5 se s agresivní geo (2st odklon, snížený MeisterR) chovala na Hankook Ventus V12 evo nevkusně, tak jsem objednal sadičku 595 RS-R ve 205/50 R15, tak se moc těším :P

Hmm 595 RS-R jsou v podobné kategorii, ne? Možná další možnost...
Uživatelský avatar
mobby_6kl
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13 kvě 2014, 20:53

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod jarka » 29 bře 2021, 11:23

dopr píše:Ahoj. Investice do semi slicku na silnici je imho zbytecna. Na provozni teplotu ty pneumatiky dostanes jen pomerne dost ostrou jizdou a pokud nejsou zahrate, tak se na jejich grip neda tak uplne spolehnout. Jezdim na okruhy na R888R a kdyz jsme s nimi v mezicase mezi Mytem a Nordschleife jezdil na okreskach, tak hodne zalezelo na venkovni teplote a moznosti jet rychle. Pokud byly "studene", tak byl grip horsi nez u UHP pneumatik. Za me je to na civilni jezdeni zbytecne. Spis bych kouknul po nejake topce od Michelinu (Pilot Sport), Bridgestone apod.
Okruh, to je samozrejme neco uplne jineho.

To co tu píšeš, tak to jsou "opravdové" semi-slicky - a tam souhlas. Pak jsou ale ještě takové "skoro" semi-slicky, jako třeba RS-R595 a to je naopak velmi slušná guma na okresku. TW má 220, takže je to taková více-méně standardní směs s velkou plochou a malým vzorkem a pěkně tuhou bočnicí a celou kostrou. Teď jsem dával novou sadu 205/50R15, kdy předchozí sada vydržela včetně okruhů a prasení po okreskách skoro 10tkm. Mě přijdou, že i za mokra jsou pohodě. Na rozdíl od standardních vzorků kloužou na mokru daleko dřív a o to víc mi přijdou předvídatelnější a hravější a přitom se s nima dá normálně (s trochou opatrnosti) žít. Za mě je to naopak ideální guma na NB. Jezdím na okresce na ZETA CRD s 2/3 tvrdostí a tlakama 1,6b za studena a fungují moc pěkně.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 21 lis 2021, 17:54

mobby_6kl píše:Máte někdo zkušenost s Nankang NS-2R? Koukal jsem na nějaké UHP gumy místo AD08 ale nějak toho moc v 195/50 R15 není. Na druhou stranu Yokohamy byli super na trackday ale i na silnici i na mokru. Tak bych možná zůstal u semilicku jen o něco levnějších než Yokohama :D

janota píše:Tak MX-5 se s agresivní geo (2st odklon, snížený MeisterR) chovala na Hankook Ventus V12 evo nevkusně, tak jsem objednal sadičku 595 RS-R ve 205/50 R15, tak se moc těším :P

Hmm 595 RS-R jsou v podobné kategorii, ne? Možná další možnost...


Jsem je teď jezdil a přišly mi o dost horší než Yokohamy v RS verzi a navíc ne zase o tolik levnější. Často uhly nebo se sklouzly, když jsem o to nestal ...
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod MartyC » 28 lis 2021, 17:26

Ahoj, chtěl jsem se zeptat: na tuhle sezónu jsem na svoje Ncčko nasadil nový letní (Kumho, 205/50/r16) a pocit z jízdy je takový zvláštní (geo mám dělanou, nahuštěno taky správně). Na úplně čisté silnici sedí perfektně, ale protože mám auto jako daily, tak po městě i okreskách cítím naprosto všechno a přičemž jakákoliv nerovnost hne s volantem, takže je trochu fuška držet auto na silnici. Přitom jsem předtím měl skoro dojeté celoroční pneu a auto jako daily se chovalo mnohem líp: lépe sedělo na všem, volant byl tvrdší a podobně.
Teďka je volant měkčí, na nerovnost jakoby měl tupé momenty, kdy musím točit víc, ale na rovině auto reaguje naprosto přesně. Otázka: je to věc gum? nebo se mám spíš podívat do řízení, a podobně? díky
Respektive po čem sáhnout, aby auto jako daily hezky sedělo a pokaždé mi u jakékoliv nerovnosti nelomcovalo volantem (silentbloky mám nové, tlumiče jsou po kontrole ok).
díky
MartyC
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2011, 08:42

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod BigBang » 28 lis 2021, 18:39

Myslím, že v tomhle bude hrát větší roli geo. Samozřejmě tuhost bočnice a konstrukce gumy obecně tohle taky ovlivňuje, ale víc bych sázel na rozbíhavost. Co znamená „geo mám dělanou“? Jak moc/málo byla mimo před seřízením? Co se všechno nastavovalo a na jaký hodnoty?
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod MartyC » 28 lis 2021, 20:04

BigBang píše:Myslím, že v tomhle bude hrát větší roli geo. Samozřejmě tuhost bočnice a konstrukce gumy obecně tohle taky ovlivňuje, ale víc bych sázel na rozbíhavost. Co znamená „geo mám dělanou“? Jak moc/málo byla mimo před seřízením? Co se všechno nastavovalo a na jaký hodnoty?

takhle
Předek:
záklon: +4.5° (+5)
odklon: -1°
sbíhavost: 0
Zadek:
odklon: -1.5°
sbíhavost: 1/16"
těžko popisuju ten pocit, protože je to možná subjektivní, částečně to je (možná) po výměně silentbloků a ramenu (original na NCčko), vlastně mám dojem, jakoby auto trochu vyměklo a na nerovném povrchu víc poskakovalo a bylo neklidnější.
MartyC
 
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2011, 08:42

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 30 lis 2021, 18:47

Upřednostňujete při výběru pneu symetrický vzor?
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Cores » 02 pro 2021, 09:38

Mě se guma musí líbit i na pohled, takže já ano. Teď jsem vybíral na Mazdu 6 gj letní mezi hankook s1 evo3 a yokohama advan fleeva. Vyhrály yoka.,dnes přijdou tak se na ně těším.

Na mx-5 budu dojíždět advany RS, ale už jsem pošilhával po bridgestone potenza sport.
Jaký máš výběr?
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Cores » 13 pro 2021, 21:58

Vypadá to na nový Advan neova ad09. To je ten asymetrickej vzorek jak něj se na něj ptal?
Taky by měli být nový Advan sporty V 107.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků