Ostřikovače vs xenony

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod Concorde » 13 led 2023, 08:18

poklona pánové, jak jste si všimli, dělal jsem drobný upgrade předních světlometů a došla mi jedna věc. Já jsem teda celou dobu, než jsme to vykuchali netušil co tam mám za žárovky a jestli jsou tam vůbec xenony /o Ledkách nemluvě, na to je to auto dost staré/

no a když se ukázalo, že tam jsou D2S xenony, začal jsem se pídit po tom, proč tam nejsou ostřiky.
U Mini co jsem mel předtím jsem zjistil, že pokud mají LED do určitého výkonu, ostřiky být nemusí. U xenonů ale tahle výjimka tuším není, ne ? Viděl jsem NC s i bez ostřiků a myslel jsem si že je to podle toho, co tam mají za žárovky.

nepočítám že by někdo do mé Miaty dobastlil xenony a tak spíš myslím že mohlo být kdysi bum na předek a sehnal jen nárazník bez ostřiků a prdnul ho tam.

co myslíte ?

a technickou to prošlo, tak to tak neřeší..... 8-)
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod cafe-racer » 16 led 2023, 23:32

Ahoj, mám to stejně jako ty = xenony bez ostřiku. Auto mělo v minulosti bouchanec na předek ale nevím, co všechno (a jak se měnilo). Myslím, že pokud by tam v sérii ostřikovače byly, tak by po nich byly vidět nějaké pozůstatky (zaslepené vývody na nádržce na kapalinu, nezapojený motorek, nikam nevedoucí hadice atd.).
Každopádně štelování sklonu funguje, jak říkáš tak přes STK bez problému. A upřímně ? Ostřikovače mi vůbec nechybí.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod Concorde » 17 led 2023, 11:26

přesně, nejhorší je když si na čerstvě vyleštěném autě omylem ostříkneš a máš zaprasenou celou kapotu :-)

takže mi to taky nevadí. A právě že já žádné slepé hadice a dráty nenašel ... tak to asi uřezal a zahodil - ten předchozí majitel
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod Kojot » 17 led 2023, 15:57

Moje auto žádný "uraz" podle lustrace nemělo, jen pár škrábanců od první majitelky. Ale mám xenony a ostřik také nemám. Takže podle mě bys mohl na tom být stejně..
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod ReVolte » 17 led 2023, 16:27

Tak jednoduše... Máš nivelizaci a bez ostřiků? Tak buď US model nebo měněný nárazník.
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Ostřikovače vs xenony

Příspěvekod tom3 » 30 led 2023, 16:21

V SR je legislativa taka, ze ked mas xenon/LED do 2000 lumenov, tak nemusia mat ani ostrek, ani nastavovanie vysky.
Miata NA 1.6 86kW, Powerflow, L.S.D. ex
BMW 316i Compact 74kW, L.S.D.
tom3
 
Příspěvky: 58
Registrován: 28 bře 2011, 11:44
Bydliště: Trenčín


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků