Autobazary

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Autobazary

Příspěvekod Borgi » 19 bře 2010, 09:17

Jak se tak dívám z nudy na Tipcars a tomotu serveru podobný Cz stránky tak MX5 teda pěkně ubylo na začátku zimy jich tam bylo zhruba na 2 stránky a teď jenom 10x mx5 a to jsou počítány všechny generace dohromady. Některý kousky se už tam prodávají víc jak 2 roky :-) A cenový rozpětí je takový trošku zvláštní
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: Autobazary

Příspěvekod Marfil » 16 dub 2010, 13:31

Můj prodejce/bazarista tvrdil, že kabria prodává jen v zimě. Leden/únor/březen.
Vlastně je vidět, že hodně zdejších členů to udělalo taky tak.
K těm cenám - magická hranice pro mnohé z nás - tedy 200 tis je teď u pěkných NB roku 2002..podle této
hranice se dá předpokládat, že pěkné první NC budou k mání za 3 roky... :lol:
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Autobazary

Příspěvekod George » 16 dub 2010, 13:37

je jasný, že přes zimu zmizej, lidi si kabri koupí spíš před sezonou než na jejím konci (kromě mě, obě mazdy jsem koupil v září :D ). Zároveň možná očekávaj, že jsou ceny v zimě o něco nižší, podobně jako u motorek. Akorát bych si dal na bazary pozor... Moje zkušenost neni moc dobrá :D Zaručeně nebouraný NB je bouraný, motor má jinej nájezd než ukazuje tachometr, top stav to teda rozhodně neni a papíry jsem z nich tahal docela dlouho:) konkrétně se jedná o autobazar na smíchově u Agipky
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Autobazary

Příspěvekod Raduna MX5 » 16 dub 2010, 13:54

Marfil píše:K těm cenám - magická hranice pro mnohé z nás - tedy 200 tis je teď u pěkných NB roku 2002..podle této
hranice se dá předpokládat, že pěkné první NC budou k mání za 3 roky... :lol:


Rozumná řeč, teďka kolikrát nevědi, co za vojetej křáp chtít
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Autobazary

Příspěvekod Marfil » 16 dub 2010, 15:00

George píše:je jasný, že přes zimu zmizej, lidi si kabri koupí spíš před sezonou než na jejím konci (kromě mě, obě mazdy jsem koupil v září :D ). Zároveň možná očekávaj, že jsou ceny v zimě o něco nižší, podobně jako u motorek. Akorát bych si dal na bazary pozor... Moje zkušenost neni moc dobrá :D Zaručeně nebouraný NB je bouraný, motor má jinej nájezd než ukazuje tachometr, top stav to teda rozhodně neni a papíry jsem z nich tahal docela dlouho:) konkrétně se jedná o autobazar na smíchově u Agipky




Tak ono je to z většího o štěstí....já ji bral v bazaru ve Velkém Poříčí u Náchoda a byla akorát dovezená z Itošky-Toskánska.
Byly u toho origo papíry po první a jediné majitelce i serviska. Můj mechanik mi pak potvrdil, že nájezd km odpovídá, ba dokonce, že motoricky vypadá mladší :D Koroze nikde žádná, co si víc přát :)
Prostě jde o to, aby byly k dispozici papíry o původu a servisu...to ostatní už otestuje člověk sám. Za sebe můžu tvrdit, že jsem se bohudík nespálil :shock:
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Autobazary

Příspěvekod Borgi » 18 dub 2010, 07:31

Taky jsem nakupoval v září :-) Já se jen bojím když vidím ty ceny za NB třeba 80tis. Aby si ji zachvíly nekupoval každej ,,ničema,, a nenastala doba kdy jich bude jezdit spousty v katastrofálním stavu budou dělat bordel na silnicích a kazit jméno MX-5 a celého kultu roadsterů. Štěstí je, že je jen dvoumístná a hodně těchto mladých (říká se mi to blbě protože taky nejsem nejstarší) tuzingářů a machýrků potřebuje víc místa pro svoje bandičky. Včera večer jsem zase takovou bandičku zažil řeknu Vám když to vidím jak to jezdí po silnicích tak se mi otevírá kudla v kapse :-D
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: Autobazary

Příspěvekod Koby » 19 dub 2010, 10:27

Tak já kupoval kupodivu v únoru :D A to už jsem se klepal jestli něco seženu... Bylo dobře vidět, jak nabídky nepřicházej a ceny aut stoupaj... Nejlepší výběr byl září, říjen, listopad.. Ale to jsem neměl dost chechtáků a pujčovat se mi na to nechtělo :(

Jinak čr autobazary jsou opravdu šmejdi nehorázný... Viděl jsem tam mraky aut, jednu dobu jsem jezdil s klukama z bmw jako "poradce" a nikdy jsme nic nekoupili... V Německu vždycky co němec řek, to platilo, přijelo se, za hodinu se odjíždělo s klidem a pocitem dobrýho nákupu... Neplatí o turcích, polácích ( i když znám vyjímku, kde jsem kupoval svoje BMW - je to http://home.mobile.de/home/fahrzeuge-mkkfzhandel.html .Z čech bych auto nechtěl, lidi šetří na servisu a když na něm nešetří, tak servisy stojí za prd - jak ty ofiko bmw, tak ofiko mazda atd- znám opravdu hodně lidí co jezdí na servis do německa... špatný silnice - 100tkm po čr je jako 250tkm v DE, k tomu němci většinou dražší auta garážují, ze zkušenosti nejsou tak nebo dokonce vubec pobouchaný od dveří na parkovišti atd.... Víc si toho jakoby vážej atd...

Jednou jsem přemýšlel o mx5 tady z čr, ale tu mi nakonec vyfouknul pavels :-) A byla v hledáčku kvuli dobrý ceně a málo km tady po čr..
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Autobazary

Příspěvekod riderhenry » 19 dub 2010, 10:54

Koby: Pot tento prispevek bych se mohl podepsat.

Do Nemecka jsme jel pro 2 MX-5 a vzdy bez problemu - moje byla nejlevnejsi 10AE v originalnim stavu, ktera byla k sehnani a az na kosmeticke vady se neobjevila zadna skyta zavada, proste nic, co by se nevedelo pri koupi. Podruhe se jelo naopak pro auto s asi 40 000 km, ktere vypadalo a jelo opravdu jako nove a chlapek k tomu jeste pribalil tunu veci k autu, ze se to neveslo ani do dvou kufru MX-5 :)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Autobazary

Příspěvekod Jooki » 19 dub 2010, 11:22

Já jedu v pátek na prohlídku do Mazdy, tak se pak podělím o postřehy mechaniků k autu koupenému v českém bazaru... Jinak zkušenosti z mého okolí praví, že co se týče Německa, tak ideální na kauf je je jih a jihozápad...
1,6 Silver Blues Obrázek
Uživatelský avatar
Jooki
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 dub 2010, 22:32

Re: Autobazary

Příspěvekod Marfil » 19 dub 2010, 12:03

Napadá mě, že tohle fórum poslouží i pro případné kupce našich strojů, které tady jsou a budou prezentované. :P
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků