Přihlášení US miaty - dovoz z DE

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod car2n » 03 úno 2015, 16:16

to je vsude reci, jak se vsechny byrokraticky operace zjednodusujou pro uzivatele a v ramci miat je to zda se prave naopak

to prihlaseni ted resim jeste pres jednu firmu, ktera se zabejva legalnim dovozem a homologaci mimo jine i youngtimeru. rikali ze nedavno zlegalizovali nejakou ameriku pres dekru za mnohem mensi penize a ze se na tu miatu mrknou a daj kalkulaci. tak jsem v netrpelivem ocekavani na kolik to pres ne prijde
Naposledy upravil car2n dne 03 úno 2015, 16:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
car2n
 
Příspěvky: 402
Registrován: 24 led 2011, 01:38

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod car2n » 03 úno 2015, 16:18

George píše:já do dekry ani nešel, od mazdy si nechal potvrdit, že se auto shoduje s evropskou verzí, šel na dovozovou a na úřad, kde mi řekli, že emisní norma neni, takže 10k a nazdar


kdybych dostal potvrzeni ze jsou us a eu verze stejny, tak by se zilo mnohem snaz! jak si toho docilil? :)
Uživatelský avatar
car2n
 
Příspěvky: 402
Registrován: 24 led 2011, 01:38

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod George » 03 úno 2015, 16:33

Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod seatik » 03 úno 2015, 17:46

Vojta S miatu prihlasoval a mam pocit,ze pan Plessinger nemohl z nejakeho duvodu pomoci... Snad se Vojta vyjadri :-)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod George » 03 úno 2015, 18:50

jen pro ilustraci, v mém případě to bylo NA6, r.v. 91, dovezené ze států do německa, kde nějakou dobu jezdilo a pak dovezené do čech, kde jsem ho já přihlašoval
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod spoofan » 03 úno 2015, 20:27

Taky jsem to s nim resil. Byl opravdu ochotny a vsechno, ale rekl, ze se bohuzel musim obratit na nekoho jineho - TUV. O Dekre jsme se bavili taky, ale to rovnou rikal, at nedelam, ze je draha a TUV by mi to mohlo vyjet z databaze...moznost, ze by sla prohlasit "shoda" s EU verzi mi ani nerekl.
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod jarin » 03 úno 2015, 22:42

Já s Plessingerem mluvil dnes ohledně NA z konce roku 90, dovezené v 95. do Švýcar a v tom Švýcarským TP žádný pořádný údaje ani nejsou..
Předtím jsem mu poslal její VIN a on mi dnes řekl, že by mi údaje poslali, za těch asi 1400 i s poštou.. že si mám akorát zavolat na registr, co všechno potřebují - tam mi samozřejmě řekli, že vše, čili i hluk atd.

Pokud údaje PLessinger má, znamená to, že jde o auto určené původně pro Evropu, což by dokazoval i VIN - zadal jsem ho sem http://mazda-fun.net.ru/vin/ a vypsalo mi to, že je vyrobena pro Evropu a určena pro Německo..

Třeba když tam zadám moji, tak je napsáno "vyrobeno pro Evropu, cílová země Švýcarsko", což sedí..

Pokud je to auto ale přímo vyrobeno pro USA a pak dovezený do Evropy, tak proto je není schopnej dodat a musí se na to jinak.. to bude asi případ VojtyS

Spoofan: zítra se ti zeptám na tu dovozovou - dnes jsem byl mimo Prahu..
Dospěl jsem! Je čas na změnu jménem MX-5..
EX: NB 1.6 '98, red, eibach springs, black HT, stylebar "ala tramvaj"
Aktuálně ulítávám na vzducháči v Citroenu Xantia a výhledově snad bude nějaká pěkná NA :-)
Uživatelský avatar
jarin
 
Příspěvky: 105
Obrázky: 3
Registrován: 29 črc 2014, 10:14
Bydliště: Praha 10

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod spoofan » 04 úno 2015, 09:52

Diky za info! Nicmene za stejnych 1400 mi to dalo i TUV pro origo US/CA mazdu...ale je fakt svinarna, ze uz to nechteji vydavat.
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod Banji » 22 úno 2015, 21:41

Pokusím se trochu oživit téma, mám vyhlídlou US mazdu ze slovenska (kde je přihlášená), jeeenže v TP nejsou údaje o emisích a spotřebě. Takže prosím kluky, kteří si touto pakárnou prošli, aby sem teda napsali, jak to nakonec udělali a kolik to stálo. Děkuju moc :))
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: Přihlášení US miaty - dovoz z DE

Příspěvekod Pavel260 » 22 úno 2015, 22:00

není to nic nového, probíralo se to tady xkrát, p Plessinger z SCC ti vystaví doklad o těch normách
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 84 návštevníků

cron