NB jako jediné a celoroční auto?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Jaco » 09 úno 2013, 18:22

Zdravíčko, jsem tu nový, tak mě hned nekamenujte :D Ač stále majitelem Toyoty Corolly E11, už půl roku pokukuju po mx-5 NB. Bohužel si jí jako student nemůžu dovolit jako druhé auto, musela by plně nahradit Corollu. Vzhledem k tomu, že s Miatkou nemam vubec zadne osobni zkusenosti, obracim se na Vas :)

Aby bylo jasno, o co mi jde:
Neumrznu v ní v zimě? (výkon topení, těsnost střechy,..)
Nezabiju se s ní v v zimě? (lehký zadek bez ESP a podobných nesmyslů,..)
Nerozpadne se po první zimě na korozi? :D
Dá se s ní jet větší vzdálenost? (tuhost podvozku a vyhřezlé plotýnky,.. :D )
Jak rychle se dá jet se střechou dole, aby člověk neohluchnul popř. mu to nevyrvalo vlasy?
Dá se jezdit se staženou i v březnu, listopadu apod.? (nerad bych měl střechu dole jeden víkend v roce, to si rovnou můžu nechat Corollu)

Doplňující info: Měřím 177, to bych se tam mohl vejít, že? Nájezd cca 20 000 km/rok, většina z toho delší trasy 50-100km a víc (do města mám MHD, nohy a kolo :D ) Bohužel jsem nikde nevyčetl, jestli se dá v autě normálně existovat, když jedu 130 a mám střechu dole (normální cestovní rychlost na mnou ježděných trasách (nenechte se zmást, na dálnici mě nikdo nedostane :D )), nerad bych jezdil půl léta se střechou nahoře jen proto, že je to ve vyšších rychlostech k zbláznění.

Díky za to, že se na mě (snad :D ) nevyprdnete s radama a zkušenostma :)
nbfl 1.6
eternal fire.
Uživatelský avatar
Jaco
 
Příspěvky: 97
Registrován: 09 úno 2013, 17:51
Bydliště: Plzeň/Sokolov

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Pavel260 » 09 úno 2013, 18:43

neumrznes, pokud nejses za volantem drevak tak se nezabijes, pokud ji budes davat peci tak nerozpadne, ujedes na jeden zatah hodne, vlasy nevytrha, a brezen a listopad je o tom co sneses... takze asi tak :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Krenstik » 09 úno 2013, 18:46

Spousta z náz ji používá celoročně. Takže všechno co jsi popsal absolvujeme ;)
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Henges » 09 úno 2013, 18:57

No uz vse bylo receno v prvni odpovedi :-) Ja jen dodam,ze s mx5 prestanes jezdit po dalnicich. S mx5 si uzivas jizdu a ta je na nejklikatejsich okreskach ;-) Me ted cesta trva sice o 25min a 20km dele,ale uzivam si to kdyz jedu do Brna treba :)
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod petr007 » 09 úno 2013, 19:07

Já jí mám jako druhé auto a v zimě nejezdím. Tak se vyjádřím k rychlostem do 120 km/hod. bych řekl úplná pohoda nad 120 už přestává být slyšet rádio a spolujezdec. Jinak jsem jel bez střechy těch 200 a v pohodě. Když si jí pořídíš, tak uvidíš, že budeš raději jezdit bez střechy ;)
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Jaco » 09 úno 2013, 19:14

Dalnice vynechavam uz od te doby, co mam Corollu s nezavislym zavesenim zadnich kol a sportovnim obutim :) Cili uz skoro 3 roky jezdim po okreskach vedoucich podel dalnice a uzivam si to naramne. Chtel jsem ale prejit do dalsiho levelu ridicskeho uspokojeni, a protoze uz nepotrebuji prostorne auto jako dosud, laka me kabrio a zadni pohon :) Primarni urceni je samozrejme na okresky, kterych je v okoli meho bydliste nespocet a brecim stesti pokazdy, kdyz mam chvilku a muzu do tech mist zavitat.

Prave me hodne lidi od mx-5 zrazuje (vcetne rodicu a spousty kamaradu), ze v tom zmrznu, ze budu mit strechu stejnak dole jen 14 dni v roce, ze budu vydrncanej a ze si mam radsi koupit Toyotu Corollu TS. Nojo, jenze to je proste "obycejny" hot hatch a jeste k tomu nudny :(

Rekl bych, ze snad snesu dost, v mych stale jeste mladych letech :) A starat se o ni budu v ramci financnich prostredku studenta s brigadama :( Snad to bude stacit. Nechci se nejak chvalit, mistr sveta rozhodne nejsem, ale levej snad taky ne :) tedy aspon jsem to o sobe nikdy neslysel, spis naopak :) tak snad to nerozmlatim.

Btw, není tu někdo z okolí Plzně nebo západněji, kdo by byl ochoten mě svézt, sdělit zkušenosti atd.? :) Je jasné, že od člověka, co mi to bude prodávat, se dočkám tak akorát chvály a těžko mi řekne, jak se pozná, když je něco rozsekaný.

Máte někdo zkušenosti s dovozem s Němec? U nás jsou ceny o dost výš :(
nbfl 1.6
eternal fire.
Uživatelský avatar
Jaco
 
Příspěvky: 97
Registrován: 09 úno 2013, 17:51
Bydliště: Plzeň/Sokolov

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Pavel260 » 09 úno 2013, 19:17

ty reci o zime v zime mam nejradsi :D lidi delaji jako kdyby to nemelo topeni...
14dni v roce ? :D copak jsme v britanii kde porad prsi ? jezdit bez strechy se da vzdy, jen je to horsi kdyz je poradnej slejvak
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod LordJames » 09 úno 2013, 19:18

Lidi hudrujou, pritom nevedi, o cem mluvi...garantuju ti, ze az si ji poridis a povozis, pripadne to pucis nekolika lidem z okoli, tak minimalne par z nich o ni zacne premyslet taky. Topi to jako krava, takze i v teplotach kolem nuly mi bez strechy stacila normalni bunda a cepice. Strechu natahnes fakt jen kdyz bude prset, nebo kdyz budes muset na sedadle spolujezdce snaset nekoho ubrecenyho, kdo se neumi oblect ;-)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod Jaco » 09 úno 2013, 19:36

Chlapci, delate mi radost :) Konecne nejsem se svym nazorem sam :) Prave, nejvic kecaj ti, co v kabriu nikdy nesedeli. Ja mam tedy zkusenost jenom s MB CLK Cabrio a to jen v létě.

Chtel jsem prave slyset nazor od lidi, kteri Miatu maji a vi, o cem mluvi, ne jen od tech, kteri v tom nejeli a melou mi do toho v jednom kuse. A kdyz jsem jako argument na vec "zima v zime" rikal, ze v tom CLK taky neni zima, tak mi vsichni melou, ze CLK je jiny auto s vykonnejsim topenim a zateplenou strechou. Ale pokud mi majitele mx-5 reknou, ze kolem nuly se da jet se strechou dole, uz ted se usmivam a tesim jak malej kluk :D

Pavel260: Jasne ze nejsme, ale kdyz ti to huci do kebule kazdej komu reknes, co si chces koupit, tak to cloveku neda a premysli o tom a chce mit jistotu. Lepsi se zeptat nez drzet hubu a pak litovat :D
nbfl 1.6
eternal fire.
Uživatelský avatar
Jaco
 
Příspěvky: 97
Registrován: 09 úno 2013, 17:51
Bydliště: Plzeň/Sokolov

Re: NB jako jediné a celoroční auto?

Příspěvekod LordJames » 09 úno 2013, 19:37

Tak tak, neptej se, resp nerikej, co si chces koupit a az pak rekni, co sis koupil :-D i pres ty kecy budou zavidet ;-)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 21 návštevníků